Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica


Nu a facut nimeni asa instructie cu mine, cum face fi-miu... Nimeni, da'nimeni...



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta



Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Vrei sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa le iubesti? Priveste-le de departe. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex


asa, am terminat de recuperat!

sa va povestesc..

pediatra a spus ca bobitza e f bine
s-a crucit ca nu am facut inca BCG-ul...MAI E VREUN PUFULETE CARE NU L-A FACUT SAU SUNTEM ULTIMII???? Marti cica il facem...


are 6700 (ma asteptam sa aibe peste 7 kg la cat mananca) si 66 cm...(si aici credeam ca are mai mult)

a zis ca sta f bine in fundulet pt varsta ei
(cand am iesit de acolo ma gandeam...oare cat debine e sa fie mai precoce? ne bucuram cand incep sa faca tot felul de achizitii dar oare cat de bine e sa fie mai devreme si nu la timpul lor?....)

mi-a dat o hartie s-o studiez cu diversificarea..inca nu am studiat-o...n-am av timp..
mi-a zis sa nu-i dau banana sau kiwi....eu i-amdat deja banana din HIPP

a, si a stat f cuminte la ascultat cu stetoscopul desi era rupta de somn si am crezut ca o sa faca scandal..apoi la palpat s-a gadilat si radea...era f simpatica si mami f mandra

Cand amiesit de acolo a adormit instant in fund si cu capul cazut cu barba in piept :)))))


asaaaa....sa va spun...sa nu va spun....
... bobitza mi-a facut 2 mari bucurii:
una aseara inainte de baie...s-a ridicat singura in fundulket dinpozitia de pe burta...de atunci nu s-a mairepetat darare tentative de mai demult..
si a doua: TAM-TAM-TAM
E PRIMA NOAPTE DIN VIATA EI IN CARE NU A AMANCAT NIMIC!!!!!!
tati nu-si mai revenea din shoc dimineatza :)))
a papat aseara la 8 si azi dim la 8

bine, eu n-am prea dormit ca tot stateam cu stres ca acu se trezeste uralnd de foame...am pacalit-o cu ceai...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


BCG facut.

Dar ce-mi vad ochii?!?! Bobitza mare?!? BRAVOOO!
Wow... maine-poimaine va certati pe farduri! :)


Si nemancata peste noapte....ce frumos suna!
Am meu ma trezeste de 2 ori/noapte...desi seara papa cereale...



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

vazut poze noi de:

Sebi de evyeme....ce baiat cuminte are mami...si harnic pe deasupra....curata gogosarii sau ii mananca sa nu aiba mami de lucru...cum mai esti evyeme?

Mara,maine poimaine ii gimnasta....ce frumos sta si in fundulet

Bbx,e rasfatat cu atatea zambete


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Vrei sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa le iubesti? Priveste-le de departe. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Si ca sa nu uit. M-am uitat la pufuletii nostri dragi!
Ce mari sunt! Fiecare are stilul lui, personalitate, zambet...toti sunt frumosi si fericiti! Imi vine sa-i smotocesc pe toti!

DAR voi ati vazut fetelor, ce frumoase mamici au? Cat s-au schimbat fizic in bine? Chiar v-am admirat! Bravo voua!







Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


AMR 6 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

la noi...sta in fundulet singura,dar nu cu spatele perfect drept,daca are de ce sa se agate(noi nu avem patut,inca,ca sa se prinda de bare) se ridica in picioruse,dar nu poate sa stea mult....


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Vrei sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa le iubesti? Priveste-le de departe. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Ayanna,sunt intr-un totul de acord cu tine...eu am o vb(printre multe altele) TOT RAUL SPRE BINE....nu avem de unde sa stim vointa Domnului...povestea ta contureaza bine acest lucru....dar,am prietene care au/avut probleme si imi e f greu sa le spun acest lucru,in general oamenilor in suferinta,unei mamici care are copil bolnav,sau a murit....e dificil...pt ca vine intrebarea lor DE CE MIE?


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Vrei sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa le iubesti? Priveste-le de departe. "


Da, inteleg ce spui...pilda mea facea referire la necazurile astea mai 'marunte', daca pot sa spun asa, care adunate ne amarasc viata si ne tulbura linistea sufleteasca si ne face sa ne simtim nefericiti...si uitam sa ne bucuram de ceea ce e important in viata...
Dramele de care zici tu la sfarsitul afirmatiei tale sunt lucruri mult prea profunde pentru a-mi permite sa emit cateva fraze de incurajare pe net...acolo e nevoie se sustinere reala, de suport in parcurgerea procesului de 'doliu' (orice pierdere poate presupune un proces de doliu...nu numai moartea)...si de aceea ma feresc sa intervin in cuvinte cand e vorba de tragedii reale...
Eu sper ca cele care traiesc asemenea traume au sprijin in viata lor reala si forumul nu reprezinta decat o alta 'oaza' de energie, desi ma indoiesc ca virtualul poate ajuta prea mult in asemenea situatii...

Prezenta acestor drame in viata noastra e cumplita...si absenta lor ar trebui sa ne faca sa apreciem mai mult ceea ce avem in viata...si sa percepem raul diferentiat, in functie de gravitatea lui...si sa nu ne lasam doborati la orice piedica...sa ne fereasca Dumnezeu de hopul cel mare...



PS...zgubilicea e 'prin sat'....fug s-o recuperez...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Ayanna,sunt intr-un totul de acord cu tine...eu am o vb(printre multe altele) TOT RAUL SPRE BINE....nu avem de unde sa stim vointa Domnului...povestea ta contureaza bine acest lucru....dar,am prietene care au/avut probleme si imi e f greu sa le spun acest lucru,in general oamenilor in suferinta,unei mamici care are copil bolnav,sau a murit....e dificil...pt ca vine intrebarea lor DE CE MIE?


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Vrei sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa le iubesti? Priveste-le de departe. "


Da, inteleg ce spui...pilda mea facea referire la necazurile astea mai 'marunte', daca pot sa spun asa, care adunate ne amarasc viata si ne tulbura linistea sufleteasca si ne face sa ne simtim nefericiti...si uitam sa ne bucuram de ceea ce e important in viata...
Dramele de care zici tu la sfarsitul afirmatiei tale sunt lucruri mult prea profunde pentru a-mi permite sa emit cateva fraze de incurajare pe net...acolo e nevoie se sustinere reala, de suport in parcurgerea procesului de 'doliu' (orice pierdere poate presupune un proces de doliu...nu numai moartea)...si de aceea ma feresc sa intervin in cuvinte cand e vorba de tragedii reale...
Eu sper ca cele care traiesc asemenea traume au sprijin in viata lor reala si forumul nu reprezinta decat o alta 'oaza' de energie, desi ma indoiesc ca virtualul poate ajuta prea mult in asemenea situatii...

Prezenta acestor drame in viata noastra e cumplita...si absenta lor ar trebui sa ne faca sa apreciem mai mult ceea ce avem in viata...si sa percepem raul diferentiat, in functie de gravitatea lui...si sa nu ne lasam doborati la orice piedica...sa ne fereasca Dumnezeu de hopul cel mare...



PS...zgubilicea e 'prin sat'....fug s-o recuperez...



am inteles raspunsul tau


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Vrei sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa le iubesti? Priveste-le de departe. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Oani,cred ca te incearca acum niste sentimente grele,la mine cred ca asa ar fi....sper sa treaca acest moment mai usor atat pt tine cat si pt Lucas...sa fie o acomodare usoara


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Vrei sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa le iubesti? Priveste-le de departe. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Fetelor va multumim de urari.
Ariana,Tudor sa cresteti mari sa fiti sanatosi si sa va bucuratii parintii .
Evyme imi pare rau de intamplare,nu mai fi suparata cu masina ati reusit sa rezolvati?Daca o sa aveti timp disponibil si banuti puteti veni si in septembrie, poate nu veti reusi sa mai faceti plaja dar de plimbat si vizitat se poate ,iar aerul eu zic ca ii va prinde bine si lui Sebi si voua si in perioada aia .
Plateea multa bafta la examene.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Lorex felicitari Bobitei pt performante.
Miremia Mara e o scumpete.
Ayanna ca de obicei ai mare dreptate in postarile tale si vazut si eu poze cu Dariuca .
Larisel imi pare rau de poznele fetelor dar cred ca de acum cam asa va fi vom sta cu ochii pe ei ca pe butelie .Vazut si eu poze noi cu Sebii,Mara,BBX toti niste scumpi.Noi de 2 zile stam in 4 labute si ne leganam.pt o inspiratie daca nu ma insel din pozele Arianei de Simplicity.Asa ca azi de ziua naostra punem si noi cateva poze noi.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput