Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna!


nici nu stiu de unde sa incep, ca am atatea de spus................am un mare ghivezi in cap si cred ca o sa-mmi fie greu sa fiu coerenta.

a fost fain in marea noastra excursie, poze un pic mai incolo, ca inca nu le-am descarcat pe toate. asta mic a fost cuminte, nu a plans mai mult decat ar fi facut-o acasa, dar cred ca l-a cam obosit toata afacerea, si-a da peste cam somnul de peste zi............iese si dintele f lent, ieri i-am luat gel pt calmarea durerii, am impresia ca are efect.


a implinit 7 lunite.......imi pare rau ca nu am dat si eu o cinste, dar poate nu refuzati acum niste Sacher Torte sau niste Apfel Strudel................

sta prost cu greutatea. la 6 luni avea 6.700.....ok, ziceam eu. daca la 7 luni are 7 kile zic mersi. si surpriza!!!!!!! la 7 luni, puiul meu are tot 6.700!!!!!!!!!!!!!!!!!!! incerc sa-mi pastrez calmul pentru el, dar numai eu stiu ce-i in sufletul meu. ma tot gandesc unde am gresit, poate ii dau prea putin sa manance..........poate lapele meu e vax si ideea de LP mi se pare f tentanta.........doctorita pediatra e in concediu, as vrea sa-l vada totusi un doctor.........vad maine pe ce cai apuc. marti ar trebui sa plecam la mare. mai sunteti pe acolo, fetili?

in rest insa, el e f vioi, un pic cam plangacios dupa toata oboseala la care l-am supus + dintele, dar "vorbeste", sta in patru labe.......cam atat. in fund nu, doar sustinut.

sper ca nu v-am ametit. sunt tare data peste cap......nedormita nu mai spun.............ca se tot trezeste noaptea.....


revin mai incolo........

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatza fetili....coffe fierbinete pt toata lumea....

ieri n-am intrsat deloc...am cam fost furnicutza...multa, multa treaba...

tot de ieri am terminat dieta mea "de motivare"....si cu ocazia asta am scapat de aproape 4 kile...si am inceput rina....nu chiar ca la carte...dar...oricum....ce e laudabil e ca n-am mai pus gura pe dulciuri si paine...ce-i drept am reglat un pic glicemia in ziua de fructe...

acu ...sa vad cu miscarea asta....

jiji...cam tuseste...am voie sa-i fac ridiche neagra, sirop?...tocmai citeam un articol pe net de cat de nocive sunt siropurile si toate chestiile de tuse siraceala..pt bb....un studiu american...

in rest..e la fel...noaptea...caracteristica...si ziua e ok...dar tre sa stau cu ochii pe el ca pe butelie

aseara...am fost in mall...la o coffe ( nu eu)....si stateam afara la terasa si saracul era fascinat de caseta luminoasa de la mouviplex...si a sa a tacu 1 ora..:))

ma duc la recuperat

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...




URAAAAA!!!! 4 kile s-au dus! Succes in continuare!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

vai....ma termina astia cu lucru...mai am 3 zile, sunt la jumate...deci pana marti....o las cam moale,...bine macar ca v-am citit. e managerul in concediu si am 6 zile legate la lucru

cris m multumim de complimente! eu inca nu am apucat sa vad pufuletii

multumim de vesti adina bulina! toate cele bunemulta sanatate si voua si lui David!

actualizez marti datele cu premergatorul noapte buna!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!


Alicredo ai PM

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!!

Baly ma bucur ca ai revenit, l-am trecut pe Adi la aniversari.

Subscriu la ce a spus decenuela, au fost niste furtuni pe aici, unele dintre fete nu si-au mai dorit sa apara in listuta, cineva s-a ocupat de modificarea ei si ii din nou. Eu cred ca este de ajuns ca cine vrea sa reapara pe prima pagina sa o spuna.

Ana.g sa va fie de bine prima parte de vacanta (am inteles ca mai urmeaza una) si asteptam poze!

Ratusca stiu exact despre ce vorbesti...unii oameni sunt rau.

Dece FELICITARI pt AMR!!! Nu stiu sa te sfatuiesc cu parcul dar pare ca este foarte bine afara (21-22 de grade acum) deci perfect pt o plimbare.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

pai cu alea mi s-a parut ca seamana. inteleg ca nu...

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


Eu le folosesc pe
www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.mylittledarling.co.uk/images/TTclr2NT.jpg&imgrefurl=http://www.mylittledarling.co.uk/Tommee-Tippee&usg=8rhRIq3sB-XjQMBfNtJuQNwcQCA=&h=500&w=500&sz=57&hl=ro&start=61&sig2=kmbzPFijCH5H1YFplzQ0zQ&zoom=1&tbnid=5Fy2Nx3exHOKxM:&tbnh=127&tbnw=147&ei=75NvTLvyFYbDswaQtqi5Bg&prev=/images%3Fq%3Dtommee%2Btippee%2Bcloser%2Bto%2Bnature%26um%3D1%26hl%3Dro%26sa%3DN%26biw%3D1004%26bih%3D583%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=235&oei=opNvTNvUO4_n4Aax4fjeCA&esq=5&page=5&ndsp=16&ved=1t:429,r:12,s:61&tx=73&ty=63" target="_blank">astea
si nu mi se pare ca seamana. Mai degraba ar semana cu
www.tommeetippee.co.uk/product/standard_neck_fast_flow_teats/" target="_blank">astea



_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


Nu, cu primele seamana, doar ca nu au rizurile acelea, nu e poza facuta dintr-un unghi potrivit. Anyways, care era de fapt "pointul", ca am dat pe 2 din ele 7 lei si merg la bibele Avent am incercat deja (sunt cu fast flow) si mi s-a parut mie ca ar semana si cu TT.


Alta poveste: i-am luat cereale de la Milupa cu orez si porumb (si vanilie). Ele sunt deja cu lapte, ce fac scad cantitatea de lapte Aptamil pe care il pun la biberon sau cum?

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!




nu............pai le faci cu apa...si ii dai cu lingura.nu vrea????????asa?????eu asa ii dau ceerealele cu lapte...........mereu....nu stiu, ca nu i-am dat never din bibe cereale.......

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Buna ziua!
Noi aseara am fost la meci cu micul rapidist, care s-a comportat exemplar A admirat galeria cum canta, a tras si un pui de somn, a papat, s-a plimbat pe scaune si a fost vedeta peluzeidin cauza varstei sale
Cateva poze si www.youtube.com/watch?v=4BwqZP1BS3k" target="_blank">un filmulet drept dovada




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR 0,5 kg... si apoi inca 3, daca se poate



aoleu..............ce frumosssssss
asa ar visa si sotul meu sa il duca pe Ivan la CFR dar nu l-am lasat si nici nu cred ca il las degraba..................

mie nu prea imi place fotbalul, mai ales galagia aia de acolo..............


dar e super cum doarme......doamne.............ce doarme el si nu are nici o treaba cu galagia de acolo.............superb!
pup rapidistul!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Buna seara si de la noi.Am reusit si ne-am intalnit cu Andreea si patriotul.Andreea e tare simpatica si a rams un pic asa "socata" daca pot spune de bebele prietenei mele cu care ma si plim si e mai mare ca tudor cu 1 luna si 3 sapt.El a inceput sa bea suc de la 2 luni si papa de la 3 luni jumate si e un buflei tare dragalas acum are 10 luni si 12 zile.Ma gab la album sa mai fac ceva curatenie si sa pun poze noi.Tudor a fost f cumintel.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








ce frumos.........
sa va fie de bine intalneala.............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Noi toate am intrat pe forum, in odisee... eram o comunitate de fete fericite si gravide... unele din noi insa au avut nesansa ca pe langa saptamana 25, de exemplu, sa cautam pe google si malformatii congenitale. Nu a fost usor. Ne intrebam de ce. De ce tocmai mie. Dar Bunul Dumnezeu Ne-a ocrotit si Ne-a invatat ce sa facem. Nu o sa uit niciodata cum cantam minunii din burtica "Are mama o fetita". Stiam ca o sa ajungem in spitale si va fi inconjurata de voci noi si nu va mai stii a cui voce este a mamei. Asa ca i-am cantat mereu acest cantecel cat eram gravida, iar apoi stateam langa ea si ii cantam incetisor sa stie ca e mama langa ea, si ca mama e o romanca, nu o asistenta nemtoaica care ii tot muta niste branule din maini in picioare, iar mai tarziu pe venele de pe cap. Si eu si Laliltica am trait astfel de momente, ne vor bantui mereu aceste imagini, si poate si alte fete care au fost in odisee au trecut prin astfel de dureri. Eram unite, ne-am plans sufletul la voi, voi v-ati rugat pentru noi si v-am multumit si va multumim si acum. Trebuie sa ramanem unite!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)





Dumnezeu sa va ajute in continuare!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Noi toate am intrat pe forum, in odisee... eram o comunitate de fete fericite si gravide... unele din noi insa au avut nesansa ca pe langa saptamana 25, de exemplu, sa cautam pe google si malformatii congenitale. Nu a fost usor. Ne intrebam de ce. De ce tocmai mie. Dar Bunul Dumnezeu Ne-a ocrotit si Ne-a invatat ce sa facem. Nu o sa uit niciodata cum cantam minunii din burtica "Are mama o fetita". Stiam ca o sa ajungem in spitale si va fi inconjurata de voci noi si nu va mai stii a cui voce este a mamei. Asa ca i-am cantat mereu acest cantecel cat eram gravida, iar apoi stateam langa ea si ii cantam incetisor sa stie ca e mama langa ea, si ca mama e o romanca, nu o asistenta nemtoaica care ii tot muta niste branule din maini in picioare, iar mai tarziu pe venele de pe cap. Si eu si Laliltica am trait astfel de momente, ne vor bantui mereu aceste imagini, si poate si alte fete care au fost in odisee au trecut prin astfel de dureri. Eram unite, ne-am plans sufletul la voi, voi v-ati rugat pentru noi si v-am multumit si va multumim si acum. Trebuie sa ramanem unite!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)




Dumnezeu sa fie acolo langa voi, sa va dea putere si sa va intareasca sa puteti trece peste toate suferintele....
si ii multumesc eu, ca mi-a si ne-a ascultat rugile, si stiam eu ca o sa fie bine pana la urma, ca ati meritat sa fie bine si fiecare mama merita sa isi vada copilul razand si sanatos.............
sper sa nu mai fie cazul de probleme...........grave.....

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Si as vrea sa va mai spun ceva. Eu si Lalitica suntem primele romance care au plecat sa nasca in afara cu formularul E112. Nu va imaginati ce nebunie a insemnat asta din punct de vedere al actelor. Noi am fost pionierii, ca sa o citez pe Lalitica. Acum se stie ce pasi trebuie facuti si este totul clar, dar acum 10 luni sa zic, era un lucru pe care nu-l facuse nimeni pana atunci. Iar noi am avut curajul si puterea sa o facem si, cel mai important, Dumnezeu a fost alaturi de noi pas cu pas si ne-a indrumat in fiecare minut. Ii multumesc de cate ori pot si ma gandesc ca fara El nu faceam nimic. Poate o sa pot sa imi aranjez amintirile si sa scriu povestea nasterii, ca sa vedeti ca nu exagerez deloc cand zic ca fara Dumnezeu nu faceam nimic.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)



esti o femeie si o mama puternica, luptatoare pentru copilul tau.....eu stiu ca nu putem face nimic dar NIMIC fara dumnezeu, si e bine ca stim asta...e bine sa credem si sa speram mereu in mai bine si sa fim in stare sa facem orice sarcificii pentru copii nostri.....

nu stiu de ce......mereu ma intreb de ce dumnezeu cu unii oameni are planuri ca si cum a avut cu voi....dar eu mereu cand ma gandeam la voi si la problemele voastre si la suferinta si durerea la care sunteti supusi...........mereu ma rugam ca daca v-a dat dumenzeu asa , atunci sa va si ajute sa treceti peste tot, bineinteles alatur de EL, pentru ca altfel nu se putea..............


mi se strange sufletul cand aud de copii bolnavi, copii care asa cum ai zis tu, cand iese din burta mamei, trebuie pus pe masa de operatie...si nu la pieptul mamei.............ce greu e totusi pentru o mama sa isi vada copilul la aparate sau sa nu aibe voie sa stea cu el atat cat isi doreste, doamne doamne!!

ma bucur si sunt fericita ca sunteti bine si voi si lalitica.............sa dea domnul sa fiti si mai bine si sa fiti fericiti alaturi de copii si familie...


nu mai stiu ce sa zic.............raman fara cuvinte in astfel de situatii..........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput