Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

decenuela felicitari pentru 4 kile duse!!!!!!!!!!!!!!plimbare placuta cu jiji mic.................si azi nopate i-am visat okii lui frumosi....m-a fermecat cu okii aia lui albastri ca cerul.................doamne doamne!
ai grija de el...da?????sa il iubesti mult mult





cuscra sunteti bine?
am citit ca ati fost bolnavioare.......v-a trecut????????????





Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

lorex bun venit de la mare..................ce face bobita?
papa??????????



alexxutza unde e?ca mi-e dor de ea...........si NU NUMAI.........................




in legatura cu prima pagina......eu as face ceva modificari acolo, in sensul ca as infrumuseta-o.....................pentru ca totusi cred ca meritam si noi sa avem o prim ap[agina frumoasa nu??????????????????????
ca ai e prea nu stiu cum.....problema e ca nu ma pricep....................

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

umplu capitolul singura...........


e duminica..........toata lumea e la plimbare sau cu familia,,,,,numai eu bantui pe aici ca bufnita............ca ai mei copii dorm............si asa ca nu am chef de nimic, si stau sa vad ce ati mai facut...............



am fost ieri la dr cu sora mea............

apropo mersi mult de ganduri bune pentru ea...............doamne ajuta sa fie bine..............si ma bucur ca v-a placut rasaritul.................



i-a facut perfuzie de glucoza/dufaston/no-spa..sarcina de 5 saptamani........trebuie sa mearga in fiecare sapt la cluj........sunt foarte ...pesimisti in ceea ce priveste..............lui i-a scazut salariul, ea primeste si nu primeste ca e la o firma fantoma, care nici nu e asa fantoma si au rata la apartament inca 25 de ani, nu stiu cat platesc vreo 12o eur................si erau foarte ingrijorati ca de unde or scoate bani................tot drumul incoace adik 2 ore intregi i-am tot sfatuit, si i-am consiliat..atunci ma gandeam la ayanna ce bine ar fi sa fie acolo...........si 2 ore am tot batut din gura, ca nu se pune problema de bani, ca va ajutam noi cumva si trecem noi peste, important e sa fiti voi si noi si toata lumea sanatosi ca sa putem munci si nu aveti grija.........el ca da ca lui nu ii place sa il ajute nimeni..............ca la-la-la si tra-la-la.........saraca sora mea statea si asculta si mai ca nu o busise plnsul ca si ea vrea sa faca tot ce ii sta in putunta sa fie bine bebe............si e greu, e greu, dar sper sa putem face cumva...............


samb viitoare ii o ducem noi..........si tre sa isi faca analizele.........
mno nu stiu
sper sa fie bine, si sa treaca peste perioada asta mai grea de 12 sapt...ca mai mult de 8 sapt nu ducea niciodata sarcina.........si atunci era de 2 sapt mort in ea............

nu se pot afla motivele de ce??????????

daca si de dtata asta se opreste din evolutie, a zis ca nu mai face altul in veci...........


de datta asta a fost pe neasteptate a venit pur si simplu, si nu stia ca a ramas, au fost in primul lor concediu de cand s-au casatorit de 4 ani, la mare...........asa ca bebe a facut baie in mare, desi nu era voie, dar ea nu stia,....a zis ca abut si bere de vreo 3 ori..si a stat si la soare...................deci e bine ca inca mai poate............


a fost si la pretoul romanesc de la noi din sat...a zis ca sa fie calma...........si sa se ingrijeasca, a zis ca o sa se roage pentru ea, si va fi bine de data asta, desi ea nu e deloc increzatoare...............
i-a dat sa citeasca rugaciuni...........
ne rugam si noi pentru ea, mamai ii tine ziua de nastere postul..............


nu stiu ce sa zic....................sper sa isi tina in brate fetita..............la anul prin aprilie...............


zic fetita, pentru ca, in mom in care a intrat in cabinet, a trimis-o dr la analize, si era o asist mai ciudata acolo.....cand si-a aruncat okii pe ea..i-a zis ca dumneavoastra o sa aveti o fetita................
a ramas masca
a intrebat de unde stiti?????????????????????
a zis.......stiu eu...............................





scuze de placinta, dar am zis ca sa ma descarc la voi..............in speranta sa ne rugam toate pentru ea............sa nu mai fie nevoita sa faca INCA un chiuretaj din cauza de sarcina oprita din evolutie...............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Bea ii doresc tot binele din lume surorii tale si bebelusului ei. Sa ii ajute Dumnezeu sa duca sarcina la termen si sa se bucure si ea de minunea ei.
In legatura cu cauzele opririi din evolutie a sarcinii parca larisel era experta dar am impresia ca ati mai vb pe tema asta.

Noi suntem bine, multumesc de intrebare. Mara inca tuseste si mai nou plange cand ii dau medicamentele iar cand face aerosoli se lupta cu masca. Mi-e dor de mor sa o pup si ea parca asteapta dar nu pot inca, recuperez eu dupa ce ne reparam.

Prima pagina.....daca aveti sugestii, spuneti-le. Totul este sa nu o facem foarte lunga sa ne plictisim pana trecem de ea.

Alexutza este in vacanta, cred ca revine la inceputul lui septembrie. Cris.d nu stiu unde este, sper ca sunt bine toti.

Simplicityyyyyyy unde esti? Cum se simte Ariana?

Nici Lady nu stiu unde a disparut.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neata fetele...
fluturim, fluturim? sau asteptam sa vina toamna?
noi suntem bine, am sosit de la mare, povestim si punem noi poze la un mom dat, acum am vrut doar sa salutam si sa lasam o cinste pt vineri!

asa ca poftiti la un tort diplomat cu jeleuri, o budinca de vanilie, o granita de visine si gogosi glazurate si cola cu gheata si bere rece si sampanie si ... un frappe cu menta la sfarsit!

eu incerc sa recuperez asa ca mai dureaza pana ajung la zi!

va pup!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

miremia..mersi...............sa te asculte doamne doamne...........


soryca nu e bine inca Mara............oooof offffffffffff
sper sa isi revina si tu la fel sa va puteti pupaci una pe alta..........



prima pagina..............nu stiu colorata cumva si separata de aniversarile bebeilor de a mamicilor................
nu??????????
eu asa as vedea-o...............

si nu vreti sa trecem inapoi macar
Ivan, pufulete de Beatrice1982-nascut la 14.01.2010 prin cezariana cu 4.160............

zic si eu asa................
sau in alta ordine?
sau deja s-au pierdut datele de pe prima pagina......ca daca s-au pierdut...........e nsol rau..................

nu stiu...............ziceti si voi...........ce si cum v-ar placea..............mie mi-e indiferent cum, numa sa separam bebeii de mamici ca asa vedem ami bine ce si cum...........



si cu ocazia asta sa zic si eu la multe lun ite bebeilor de ieri, azi..........

la multe lunite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sa cresteti mari si sanatosi!!!!!!!!!!!!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Neatza si de la noi,

Dece, merci de cafea Am nevoie ca m-am culcat tarziu so m-am trezit devreme

Printul doarme la usa ( Lorex ) asa cum ii place lui si eu am putut sa mananc si acum recuperez.

Ieri nu am mai intrat ca am avut ceva treaba (eram si singura acasa ca sotul a lucrat ) si apoi la 18 am plecat la intalnirea verilor. Sa va povestesc. Verii lui Arthur, care sunt muuuult mai mari decat el (cea mai mare are 31 de ani si un baietel cu 4 luni mai mare ca Arthur) se intalnesc in fiecare an pt un gratar. Si cum piciul meu face si el parte dintre veri, anul acesta a fost invitat Eu am fost pe post de sofer al limuzinei ca de, carutul nu se impinge singur si fara mami cam plangem. Asa ca ieri seara am fost sa ma aerisesc la un gratar, un pahar de sampanie si vazut alte fete. A fost bine desi cu cateva incidente (un pahar de apa varsat de fi-miu pe mine si a trebuit sa ma duc sa ma schimb )

Nu am stat foarte tarziu ca trebuia sa merg cu pachet la sot si la baiatul cel mare care au stat azi-noapte sa termine de treierat ca se anunta iar ploaie (de doua zile incep la 11 dimi si termina la 4 dimi ) Sunt rupti de oboseala.

Asa ca eu am fost la camp, ca Ana a Glanetasului cu pachet si m-am intors aproape de 12 noaptea cu un Arthur adormit in combina si somn continuat pana la 4 cand a venit tati.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

L-am trimis inainte sa il termin

Sa va spun ce faceam eu azi-noapte la ora 1. Vreti sa stiti?? Dadeam cu aspiratorul in bucatarie Bine ca nu stau la bloc si nu am vecini ca sigur ziceau ca sunt dusa cu capul.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Ma bucur sa citesc vesti bune de la Adina_bulina despre Dalia si despre David de Lalitica. Asa cum spunea si Ayanna , noi ne-am gandit destul de des la voi dar nu am vrut sa deranjam. Va transmitem si multe pt mamicile eroine.

Baly, si pe tine ma bucur sa te citesc si mai ales sa aud ca Adi e super bine. Felicitari. Tu ai inceput deja serviciu? Fetele sunt bine? Multi

Pt fetele care sunt in vacanta, distractie la maxim si sa va odihniti

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Neata!

Noi am fost ieri prin Liberty si m-au apucat toate pandaliile ca in orice magazin in care am intrat sareau vanzatoarele/vanzatorii (???) pe fi-miu! Una l-a pupat pe mana pana sa sar eu, imi venea sa ii rup gatul! Pe final cum intram, le spuneam: nu puneti mana pe manutele copilului! Doamne, zici ca sunt cu capul oamenii astia, pe cuvantul meu!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



Te inteleg

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput