Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Si as vrea sa va mai spun ceva. Eu si Lalitica suntem primele romance care au plecat sa nasca in afara cu formularul E112. Nu va imaginati ce nebunie a insemnat asta din punct de vedere al actelor. Noi am fost pionierii, ca sa o citez pe Lalitica. Acum se stie ce pasi trebuie facuti si este totul clar, dar acum 10 luni sa zic, era un lucru pe care nu-l facuse nimeni pana atunci. Iar noi am avut curajul si puterea sa o facem si, cel mai important, Dumnezeu a fost alaturi de noi pas cu pas si ne-a indrumat in fiecare minut. Ii multumesc de cate ori pot si ma gandesc ca fara El nu faceam nimic. Poate o sa pot sa imi aranjez amintirile si sa scriu povestea nasterii, ca sa vedeti ca nu exagerez deloc cand zic ca fara Dumnezeu nu faceam nimic.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)



esti o femeie si o mama puternica, luptatoare pentru copilul tau.....eu stiu ca nu putem face nimic dar NIMIC fara dumnezeu, si e bine ca stim asta...e bine sa credem si sa speram mereu in mai bine si sa fim in stare sa facem orice sarcificii pentru copii nostri.....

nu stiu de ce......mereu ma intreb de ce dumnezeu cu unii oameni are planuri ca si cum a avut cu voi....dar eu mereu cand ma gandeam la voi si la problemele voastre si la suferinta si durerea la care sunteti supusi...........mereu ma rugam ca daca v-a dat dumenzeu asa , atunci sa va si ajute sa treceti peste tot, bineinteles alatur de EL, pentru ca altfel nu se putea..............


mi se strange sufletul cand aud de copii bolnavi, copii care asa cum ai zis tu, cand iese din burta mamei, trebuie pus pe masa de operatie...si nu la pieptul mamei.............ce greu e totusi pentru o mama sa isi vada copilul la aparate sau sa nu aibe voie sa stea cu el atat cat isi doreste, doamne doamne!!

ma bucur si sunt fericita ca sunteti bine si voi si lalitica.............sa dea domnul sa fiti si mai bine si sa fiti fericiti alaturi de copii si familie...


nu mai stiu ce sa zic.............raman fara cuvinte in astfel de situatii..........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Bea, si tu esti o femeie puternica si din mesajele tale reiese cat de mult crezi in Dumnezeu si cat esti de buna. Are mult noroc Ivan sa aiba o asa mama.
Meriti multe

Multi pt familia voastra minunata si merci pt rasaritul de soare care mi-a inseninat dimineata.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

umplu capitolul singura...........


e duminica..........toata lumea e la plimbare sau cu familia,,,,,numai eu bantui pe aici ca bufnita............ca ai mei copii dorm............si asa ca nu am chef de nimic, si stau sa vad ce ati mai facut...............



am fost ieri la dr cu sora mea............

apropo mersi mult de ganduri bune pentru ea...............doamne ajuta sa fie bine..............si ma bucur ca v-a placut rasaritul.................



i-a facut perfuzie de glucoza/dufaston/no-spa..sarcina de 5 saptamani........trebuie sa mearga in fiecare sapt la cluj........sunt foarte ...pesimisti in ceea ce priveste..............lui i-a scazut salariul, ea primeste si nu primeste ca e la o firma fantoma, care nici nu e asa fantoma si au rata la apartament inca 25 de ani, nu stiu cat platesc vreo 12o eur................si erau foarte ingrijorati ca de unde or scoate bani................tot drumul incoace adik 2 ore intregi i-am tot sfatuit, si i-am consiliat..atunci ma gandeam la ayanna ce bine ar fi sa fie acolo...........si 2 ore am tot batut din gura, ca nu se pune problema de bani, ca va ajutam noi cumva si trecem noi peste, important e sa fiti voi si noi si toata lumea sanatosi ca sa putem munci si nu aveti grija.........el ca da ca lui nu ii place sa il ajute nimeni..............ca la-la-la si tra-la-la.........saraca sora mea statea si asculta si mai ca nu o busise plnsul ca si ea vrea sa faca tot ce ii sta in putunta sa fie bine bebe............si e greu, e greu, dar sper sa putem face cumva...............


samb viitoare ii o ducem noi..........si tre sa isi faca analizele.........
mno nu stiu
sper sa fie bine, si sa treaca peste perioada asta mai grea de 12 sapt...ca mai mult de 8 sapt nu ducea niciodata sarcina.........si atunci era de 2 sapt mort in ea............

nu se pot afla motivele de ce??????????

daca si de dtata asta se opreste din evolutie, a zis ca nu mai face altul in veci...........


de datta asta a fost pe neasteptate a venit pur si simplu, si nu stia ca a ramas, au fost in primul lor concediu de cand s-au casatorit de 4 ani, la mare...........asa ca bebe a facut baie in mare, desi nu era voie, dar ea nu stia,....a zis ca abut si bere de vreo 3 ori..si a stat si la soare...................deci e bine ca inca mai poate............


a fost si la pretoul romanesc de la noi din sat...a zis ca sa fie calma...........si sa se ingrijeasca, a zis ca o sa se roage pentru ea, si va fi bine de data asta, desi ea nu e deloc increzatoare...............
i-a dat sa citeasca rugaciuni...........
ne rugam si noi pentru ea, mamai ii tine ziua de nastere postul..............


nu stiu ce sa zic....................sper sa isi tina in brate fetita..............la anul prin aprilie...............


zic fetita, pentru ca, in mom in care a intrat in cabinet, a trimis-o dr la analize, si era o asist mai ciudata acolo.....cand si-a aruncat okii pe ea..i-a zis ca dumneavoastra o sa aveti o fetita................
a ramas masca
a intrebat de unde stiti?????????????????????
a zis.......stiu eu...............................





scuze de placinta, dar am zis ca sa ma descarc la voi..............in speranta sa ne rugam toate pentru ea............sa nu mai fie nevoita sa faca INCA un chiuretaj din cauza de sarcina oprita din evolutie...............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...





Ne rugam si noi pt sora ta si pt fetita ei. Sa la ajute Dumnezeu sa ajunga cu bine la termen si sa fie sanatoase amandoua.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Bea ii doresc tot binele din lume surorii tale si bebelusului ei. Sa ii ajute Dumnezeu sa duca sarcina la termen si sa se bucure si ea de minunea ei.
In legatura cu cauzele opririi din evolutie a sarcinii parca larisel era experta dar am impresia ca ati mai vb pe tema asta.

Noi suntem bine, multumesc de intrebare. Mara inca tuseste si mai nou plange cand ii dau medicamentele iar cand face aerosoli se lupta cu masca. Mi-e dor de mor sa o pup si ea parca asteapta dar nu pot inca, recuperez eu dupa ce ne reparam.

Prima pagina.....daca aveti sugestii, spuneti-le. Totul este sa nu o facem foarte lunga sa ne plictisim pana trecem de ea.

Alexutza este in vacanta, cred ca revine la inceputul lui septembrie. Cris.d nu stiu unde este, sper ca sunt bine toti.

Simplicityyyyyyy unde esti? Cum se simte Ariana?

Nici Lady nu stiu unde a disparut.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


Imi pare rau ca sunteti inca bolnavioare si ca Mara e trista. Multi ca sa va faceti bine cat mai repede.

Vroiam sa te intreb cat te-a costat pe tine transportul pt jucariile de pe Amazon ca eu ieri am fost putin cam socata. Intru pe site, vad jucariile care vreau sa le iau la preturi bune (mergatorul de la Vtech si elefantul de la Lamaze faceau in total 42 lire) si cand sa platesc imi arata 67 lire. Mi s-a parut tare mult transportul asa ca am renuntat. Asa e mai scump ca la magazin.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

in legatura cu lista cu aniversari..
Cine n-a intrat niciodata macar sa incerce sa faca un capitol nou, nu ma spun de liste lungi de modificat (ba pune lista, scoate lista, pune-o la loc, triaza, ba ca e prea lunga, ba ca e prea scurta etc) nu stie cata rabdare si timp trebuie.e usor sa vrei, dar sa faca mereu aceleasi persoane partea asta.
Cat de mult conteaza lista asta? S-a vrut a fi discreta, acum o vrem colorata.. Intradevar am vazut si eu ca e anosta, dar asa s-a vrut...sa nu atraga atentia...de ceva timp ma gandesc sa incerc sa o pin in tabel, o sa vad daca o sa-mi iasa cand oi avea timp.
Dar de ales din nou mamicile de pufi chiar nu cred ca cineva are timp pt asta, mai ales ca in curand vom trece peste etapa cu urarile aniversare LUNARE, deci nu are rost..
nu e atat de greu sa distingi pufii de mamici, iar de pus inapoi datele...BEA...e mult prea mult...
ADINA, LALI, BALY, n-ati mai intrat de f mult timp, nu stiam daca macar ne mai cititi din cand in cand sau ati renuntat de tot la forum. Lista s-a redus in mai multe etape...ultima data a fost nebunia cu pedofilii, daca ati fi fost pe lg noi atunci ati fi inteles de ce s-au taiat din lista atatea nume si prin ce criza a trecut odiseea, era cat pe ce sa dispara. Atunci au fost cateva zile in care s-a scos de tot lista cu nume si date pana cand s-a hotarat sa se puna totusi inapoi dar mult mai redusa. Noi am tot asteptat semne de la fetele care nu au mai intrat dar cum nu au aparut ce puteam intelege?


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

neata fetele...
fluturim, fluturim? sau asteptam sa vina toamna?
noi suntem bine, am sosit de la mare, povestim si punem noi poze la un mom dat, acum am vrut doar sa salutam si sa lasam o cinste pt vineri!

asa ca poftiti la un tort diplomat cu jeleuri, o budinca de vanilie, o granita de visine si gogosi glazurate si cola cu gheata si bere rece si sampanie si ... un frappe cu menta la sfarsit!

eu incerc sa recuperez asa ca mai dureaza pana ajung la zi!

va pup!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo




Bine ai revenit de la mare si sa va fie de bine vacanta. Pastaia si pe mami si multumim de cinste

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Imi pare rau ca sunteti inca bolnavioare si ca Mara e trista. Multi ca sa va faceti bine cat mai repede.

Vroiam sa te intreb cat te-a costat pe tine transportul pt jucariile de pe Amazon ca eu ieri am fost putin cam socata. Intru pe site, vad jucariile care vreau sa le iau la preturi bune (mergatorul de la Vtech si elefantul de la Lamaze faceau in total 42 lire) si cand sa platesc imi arata 67 lire. Mi s-a parut tare mult transportul asa ca am renuntat. Asa e mai scump ca la magazin.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman






Cred ca din cauza faptului ca elefantul nu era vandut de amazon. Selecteaza acolo cand dai cautare sa iti afiseze numai produsele vandute de amazon si ai sa vezi diferenta la transport. Eu le-am trimis la cineva in UK care vine in Ro la sfarsitul lunii si a fost gratuit.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

in legatura cu lista cu aniversari..
Cine n-a intrat niciodata macar sa incerce sa faca un capitol nou, nu ma spun de liste lungi de modificat (ba pune lista, scoate lista, pune-o la loc, triaza, ba ca e prea lunga, ba ca e prea scurta etc) nu stie cata rabdare si timp trebuie.e usor sa vrei, dar sa faca mereu aceleasi persoane partea asta.
Cat de mult conteaza lista asta? S-a vrut a fi discreta, acum o vrem colorata.. Intradevar am vazut si eu ca e anosta, dar asa s-a vrut...sa nu atraga atentia...de ceva timp ma gandesc sa incerc sa o pin in tabel, o sa vad daca o sa-mi iasa cand oi avea timp.
Dar de ales din nou mamicile de pufi chiar nu cred ca cineva are timp pt asta, mai ales ca in curand vom trece peste etapa cu urarile aniversare LUNARE, deci nu are rost..
nu e atat de greu sa distingi pufii de mamici, iar de pus inapoi datele...BEA...e mult prea mult...
ADINA, LALI, BALY, n-ati mai intrat de f mult timp, nu stiam daca macar ne mai cititi din cand in cand sau ati renuntat de tot la forum. Lista s-a redus in mai multe etape...ultima data a fost nebunia cu pedofilii, daca ati fi fost pe lg noi atunci ati fi inteles de ce s-au taiat din lista atatea nume si prin ce criza a trecut odiseea, era cat pe ce sa dispara. Atunci au fost cateva zile in care s-a scos de tot lista cu nume si date pana cand s-a hotarat sa se puna totusi inapoi dar mult mai redusa. Noi am tot asteptat semne de la fetele care nu au mai intrat dar cum nu au aparut ce puteam intelege?


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Lorex, merci pt tot ce ai facut cu listutza. Stiu ca ai muncit mult

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Imi pare rau ca sunteti inca bolnavioare si ca Mara e trista. Multi ca sa va faceti bine cat mai repede.

Vroiam sa te intreb cat te-a costat pe tine transportul pt jucariile de pe Amazon ca eu ieri am fost putin cam socata. Intru pe site, vad jucariile care vreau sa le iau la preturi bune (mergatorul de la Vtech si elefantul de la Lamaze faceau in total 42 lire) si cand sa platesc imi arata 67 lire. Mi s-a parut tare mult transportul asa ca am renuntat. Asa e mai scump ca la magazin.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman






Cred ca din cauza faptului ca elefantul nu era vandut de amazon. Selecteaza acolo cand dai cautare sa iti afiseze numai produsele vandute de amazon si ai sa vezi diferenta la transport. Eu le-am trimis la cineva in UK care vine in Ro la sfarsitul lunii si a fost gratuit.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg



Merci O sa incerc asa

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

in legatura cu lista cu aniversari..
Cine n-a intrat niciodata macar sa incerce sa faca un capitol nou, nu ma spun de liste lungi de modificat (ba pune lista, scoate lista, pune-o la loc, triaza, ba ca e prea lunga, ba ca e prea scurta etc) nu stie cata rabdare si timp trebuie.e usor sa vrei, dar sa faca mereu aceleasi persoane partea asta.
Cat de mult conteaza lista asta? S-a vrut a fi discreta, acum o vrem colorata.. Intradevar am vazut si eu ca e anosta, dar asa s-a vrut...sa nu atraga atentia...de ceva timp ma gandesc sa incerc sa o pin in tabel, o sa vad daca o sa-mi iasa cand oi avea timp.
Dar de ales din nou mamicile de pufi chiar nu cred ca cineva are timp pt asta, mai ales ca in curand vom trece peste etapa cu urarile aniversare LUNARE, deci nu are rost..
nu e atat de greu sa distingi pufii de mamici, iar de pus inapoi datele...BEA...e mult prea mult...
ADINA, LALI, BALY, n-ati mai intrat de f mult timp, nu stiam daca macar ne mai cititi din cand in cand sau ati renuntat de tot la forum. Lista s-a redus in mai multe etape...ultima data a fost nebunia cu pedofilii, daca ati fi fost pe lg noi atunci ati fi inteles de ce s-au taiat din lista atatea nume si prin ce criza a trecut odiseea, era cat pe ce sa dispara. Atunci au fost cateva zile in care s-a scos de tot lista cu nume si date pana cand s-a hotarat sa se puna totusi inapoi dar mult mai redusa. Noi am tot asteptat semne de la fetele care nu au mai intrat dar cum nu au aparut ce puteam intelege?


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



Din nou... Lorex
Sunt sigura ca pana la urma s-a inteles ca nu a fost vorba de rea intentie si as vrea sa incurajez fetele care se simt in stare, sa devina "tehnicute", macar pt schimbatul capitoleleor, care nu e greu deloc.
Am observat ca in ultima vreme tehnicute mai suntem doar vreo 4 dintre care 2 intra mai rar (nikole si larisel) asa ca ar fi nevoie de forte proaspete.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Salutari fetele
Am intrat sa faem cinste asa cum v-am obisnuit.
Azi facem 7 luni.
Doamne ce baiat mare am.
Parca ieri ma duceam la bucuresti sa nasc.
Deci va facem cinste cu tort cu crema de ciocolata iar la capitolul bauturi va puteti servi cu ce va pofteste inimioara.


Mergi la inceput