Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari fetele
Am intrat sa faem cinste asa cum v-am obisnuit.
Azi facem 7 luni.
Doamne ce baiat mare am.
Parca ieri ma duceam la bucuresti sa nasc.
Deci va facem cinste cu tort cu crema de ciocolata iar la capitolul bauturi va puteti servi cu ce va pofteste inimioara.


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami



LML lunite Teodor!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

io astept sa se trez jiji...sunt cu mancarea pregatita..pt ca va face ca trenul de foame...apoi...cred ca intr-un parc..desi iar mi se pare cald

lorex-plateea bine ati revenit..

lorex...ce sa zic io fac parte din categoria "bine ca are cine face"...asa ca nu fac comantarii..de fapt nici nu dau mare importantza...la ce e pe prima pag..ca deja ne cam stim ce si cum...te cred ca e greu..asa ca...tu sau altcineva care trebaluiti cu tehnica...daca va vin idei si aveti chef....bine, daca nu, iar bine...
...
miremia....las ca se face bine delfi...si jiji cam tuseste...cred ca ma duc si io la dr...

bea...aoleu...stii...prb cu care te-ai confruntat te-au mai maturizat...s-au calit..sau nici nu stiu...ai devenit muuult mai profunda...si park te simt ca incepi sa pretuiesti mai mult..adevaratele valori ale vietii....iar de jiji..stai linistita..il scot dimineataza..pe racoare..si seara tarziu ..cu mircea badea:))....si..dupa blocuri....sa nu dam de shtoarfe..( glumesc)

ana-g....ia fa tu un sondaj...dar...din ce am intrebat si vz....in ultima luna maj bb au luat f p[utin in greutate...asa ca nu te mai stresa...cred ca e doar 1 moment...trece...

ce ami era, ca nu mai stiu....

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Ma bucur sa citesc vesti bune de la Adina_bulina despre Dalia si despre David de Lalitica. Asa cum spunea si Ayanna , noi ne-am gandit destul de des la voi dar nu am vrut sa deranjam. Va transmitem si multe pt mamicile eroine.

Baly, si pe tine ma bucur sa te citesc si mai ales sa aud ca Adi e super bine. Felicitari. Tu ai inceput deja serviciu? Fetele sunt bine? Multi

Pt fetele care sunt in vacanta, distractie la maxim si sa va odihniti

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman






Nu am inceput serviciu si nici gind prea devreme la cit m-ar costa sa-i dau la daycare pe toti 3. Adi ar trebui sa mearga toata ziua, Laura jumate de zi si probabil si Andreea ar avea nevoie de vreo 2 ore.

Fetele sunt bine. Incintate de fratior, de ceea ce reuseste sa faca nou in fiecare zi. Daca am nevoie mai stau si ele cu el si-l supravegheaza sa nu se loveasca, dar cum incepe sa plinga il ia Andreea in brate si mi=l aduce. La cit e de marisor ma si mir ca-l mai poate ridica.


Miremia mersi de actualizarea listutei.




A sosit si 'surpriza' noastra...Adrian Theodor

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (27.07.2002), Laura (5.08.2005) si Adrian Theodor (1.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

in legatura cu lista cu aniversari..
Cine n-a intrat niciodata macar sa incerce sa faca un capitol nou, nu ma spun de liste lungi de modificat (ba pune lista, scoate lista, pune-o la loc, triaza, ba ca e prea lunga, ba ca e prea scurta etc) nu stie cata rabdare si timp trebuie.e usor sa vrei, dar sa faca mereu aceleasi persoane partea asta.
Cat de mult conteaza lista asta? S-a vrut a fi discreta, acum o vrem colorata.. Intradevar am vazut si eu ca e anosta, dar asa s-a vrut...sa nu atraga atentia...de ceva timp ma gandesc sa incerc sa o pin in tabel, o sa vad daca o sa-mi iasa cand oi avea timp.
Dar de ales din nou mamicile de pufi chiar nu cred ca cineva are timp pt asta, mai ales ca in curand vom trece peste etapa cu urarile aniversare LUNARE, deci nu are rost..
nu e atat de greu sa distingi pufii de mamici, iar de pus inapoi datele...BEA...e mult prea mult...
ADINA, LALI, BALY, n-ati mai intrat de f mult timp, nu stiam daca macar ne mai cititi din cand in cand sau ati renuntat de tot la forum. Lista s-a redus in mai multe etape...ultima data a fost nebunia cu pedofilii, daca ati fi fost pe lg noi atunci ati fi inteles de ce s-au taiat din lista atatea nume si prin ce criza a trecut odiseea, era cat pe ce sa dispara. Atunci au fost cateva zile in care s-a scos de tot lista cu nume si date pana cand s-a hotarat sa se puna totusi inapoi dar mult mai redusa. Noi am tot asteptat semne de la fetele care nu au mai intrat dar cum nu au aparut ce puteam intelege?


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



E ok fetelor ce ati facut cu lista. Nu am nici o pretentie decat sa fim si noi acolo .



A sosit si 'surpriza' noastra...Adrian Theodor

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (27.07.2002), Laura (5.08.2005) si Adrian Theodor (1.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

BALY, ADINA, ma bucur ca ne aduceti vesti!
Noi ne-am gandit mereu la voi, v-am mai strigat din cand in cand, asteptam vesti de la voi cu atat mai mult cu cat stiam de problemutele voastre! Sa speram ca daca iar veti disparea, macar o data pe luna sa intrati sa ne spuneti de voi.

BALY, tu ai mai intrat, dar faptul ca tu esti in lista si Adi nu, ins ca a fost sters din greseala sau neatentie. Sorry.
Ai primit parolele? Ne pui poze?

ADINA, tu nu ne-o arati pe Dalia? Ii spun asa pt ca imi place f mult numele asta! pup Mariuca si mamica ei!


DANYELA, MIRELA

Am vb cu DANASOR la telefon, eram la mare cand m-a sunat. Nu are net si are in plan pana in toamna sa rezolve cumva. A intrebat de voi!

DECENUELA, am vazut poze...nu-l mai recunosteam pe jiji ce mult a crescut de cand nu ni l-ai mai aratat
Il tii numai pt tine, prin spatele blocurilor :))
Tu esti o gazela indeed, e super poza cand iesi din apa (nu?) cu jiji in brate care te cauta de tztz :)))

Am vazut pufi minunati, se intrec care mai de care in achizitii motorii
Acusi incepem sa le uram LMA pt primul anishor

Imi era dor de patri, noroc de IOANA ca ne-a pus doua poze ..ce mare s-a facut si tot serios a ramas dom'le..

XELA, OANI, am vazut ce mamici fericite sunteti cu asa iezi cucuieti! Bravo! Parc-as mai vrea si io unul

Am mai lasat comentarii pe acolo, sper ca n-am deranjat...

ALECSA, cum e fara MINI?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Si as vrea sa va mai spun ceva. Eu si Lalitica suntem primele romance care au plecat sa nasca in afara cu formularul E112. Nu va imaginati ce nebunie a insemnat asta din punct de vedere al actelor. Noi am fost pionierii, ca sa o citez pe Lalitica. Acum se stie ce pasi trebuie facuti si este totul clar, dar acum 10 luni sa zic, era un lucru pe care nu-l facuse nimeni pana atunci. Iar noi am avut curajul si puterea sa o facem si, cel mai important, Dumnezeu a fost alaturi de noi pas cu pas si ne-a indrumat in fiecare minut. Ii multumesc de cate ori pot si ma gandesc ca fara El nu faceam nimic. Poate o sa pot sa imi aranjez amintirile si sa scriu povestea nasterii, ca sa vedeti ca nu exagerez deloc cand zic ca fara Dumnezeu nu faceam nimic.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)



esti o femeie si o mama puternica, luptatoare pentru copilul tau.....eu stiu ca nu putem face nimic dar NIMIC fara dumnezeu, si e bine ca stim asta...e bine sa credem si sa speram mereu in mai bine si sa fim in stare sa facem orice sarcificii pentru copii nostri.....

nu stiu de ce......mereu ma intreb de ce dumnezeu cu unii oameni are planuri ca si cum a avut cu voi....dar eu mereu cand ma gandeam la voi si la problemele voastre si la suferinta si durerea la care sunteti supusi...........mereu ma rugam ca daca v-a dat dumenzeu asa , atunci sa va si ajute sa treceti peste tot, bineinteles alatur de EL, pentru ca altfel nu se putea..............


mi se strange sufletul cand aud de copii bolnavi, copii care asa cum ai zis tu, cand iese din burta mamei, trebuie pus pe masa de operatie...si nu la pieptul mamei.............ce greu e totusi pentru o mama sa isi vada copilul la aparate sau sa nu aibe voie sa stea cu el atat cat isi doreste, doamne doamne!!

ma bucur si sunt fericita ca sunteti bine si voi si lalitica.............sa dea domnul sa fiti si mai bine si sa fiti fericiti alaturi de copii si familie...


nu mai stiu ce sa zic.............raman fara cuvinte in astfel de situatii..........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Bea, si tu esti o femeie puternica si din mesajele tale reiese cat de mult crezi in Dumnezeu si cat esti de buna. Are mult noroc Ivan sa aiba o asa mama.
Meriti multe

Multi pt familia voastra minunata si merci pt rasaritul de soare care mi-a inseninat dimineata.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman









mersi............
rasaritul a fost placerea mea sa v-o arat.........
pupici si la voi si familia voastra.....

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

LML Teo
Abia astept sa-ti vad tortul de la un an!

ANA, bine ai revenit, tu ti-ai mai facut o data probleme cu stefan ca nu i-a in greutate si a fost bine. Dar pt linistea ta du-te sa-l vada un pedi bun. Pup

PLATEEA, wb 2 U 2!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

decenuela ai dreptate................pe jiji din spatele blocurileo......chiar mi-as dori sa vad reactia ta daca oi mai trai cand vine jiji acasa cu prima "shtoarfa"ce mi-ar placea sa tea ud atunci...........ioiiiiiiiii cred ca o sapt o sa fii bolnava de inima....................glumesc sa stii........




so..............daca tot am comentat hai sa ma supun...............
deci eu nu am comentat in veci numai acum despre lista nu am zis ca e asa ba e asa dar acum chiar nu imi place
si rog cuscra sa ma ajute sau oricine altcineva sa ma invete sa fac cap nou....................


ca de lista ma ocup eu...............fac un tabel in excel e bine?????????
sau cum anume trebuie facut??????????????????????

help please............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

plateea bine ati revenit de la mare..asteptam poze cu voi


baly.....voi sunteti bine acum, nu????????
ma bucur ca vii cu vesti bune.........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

as dori si eu parola la contul comun sa ma pot si eu loga si sa incerc sa fiu fata tehnicuta

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput