Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Evyme foarte tare rapidistul!

Dandana bebe Dragos e un scump in valurile marii.

Bag de seama ca sunteti plecate toate, sper sa va distrati/relaxati.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


Eu nu mai sunt plecata
Tare as vrea
Tot la mare, evident.





ei lasa lasa marea, mai bine pregateste ustensilele alea noi ca maine tre' sa ne dai tort

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Fac, cum sa nu?
Insa tot cu ustensilele vechi.
Cele noi inca nu au ajuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

vai....ma termina astia cu lucru...mai am 3 zile, sunt la jumate...deci pana marti....o las cam moale,...bine macar ca v-am citit. e managerul in concediu si am 6 zile legate la lucru

cris m multumim de complimente! eu inca nu am apucat sa vad pufuletii

multumim de vesti adina bulina! toate cele bunemulta sanatate si voua si lui David!

actualizez marti datele cu premergatorul noapte buna!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Multumim pentru mesaje!

Dar ati uitat de David al Laliticai, el este nascut pe 21 februarie. Trebuie si el sa apara in lista. NEAPARAT!!! Este un copil mic cu puteri mari. Acest copil acum 6 luni s-a nascut in Germania unde a fost imediat operat pe cord deschis, lucru greu de suportat si de un adult, darmite de un copilas care nu auzise decat vocea mamei lui si dintr-o data vocea ei s-a confundat cu vocile anestezistilor, chirurgilor, asistentelor... Nu este corect sa dispara din lista doar pt ca Laura nu mai are timp nici sa respire, nu mai zic de scris pe forum.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Noi toate am intrat pe forum, in odisee... eram o comunitate de fete fericite si gravide... unele din noi insa au avut nesansa ca pe langa saptamana 25, de exemplu, sa cautam pe google si malformatii congenitale. Nu a fost usor. Ne intrebam de ce. De ce tocmai mie. Dar Bunul Dumnezeu Ne-a ocrotit si Ne-a invatat ce sa facem. Nu o sa uit niciodata cum cantam minunii din burtica "Are mama o fetita". Stiam ca o sa ajungem in spitale si va fi inconjurata de voci noi si nu va mai stii a cui voce este a mamei. Asa ca i-am cantat mereu acest cantecel cat eram gravida, iar apoi stateam langa ea si ii cantam incetisor sa stie ca e mama langa ea, si ca mama e o romanca, nu o asistenta nemtoaica care ii tot muta niste branule din maini in picioare, iar mai tarziu pe venele de pe cap. Si eu si Laliltica am trait astfel de momente, ne vor bantui mereu aceste imagini, si poate si alte fete care au fost in odisee au trecut prin astfel de dureri. Eram unite, ne-am plans sufletul la voi, voi v-ati rugat pentru noi si v-am multumit si va multumim si acum. Trebuie sa ramanem unite!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Si as vrea sa va mai spun ceva. Eu si Lalitica suntem primele romance care au plecat sa nasca in afara cu formularul E112. Nu va imaginati ce nebunie a insemnat asta din punct de vedere al actelor. Noi am fost pionierii, ca sa o citez pe Lalitica. Acum se stie ce pasi trebuie facuti si este totul clar, dar acum 10 luni sa zic, era un lucru pe care nu-l facuse nimeni pana atunci. Iar noi am avut curajul si puterea sa o facem si, cel mai important, Dumnezeu a fost alaturi de noi pas cu pas si ne-a indrumat in fiecare minut. Ii multumesc de cate ori pot si ma gandesc ca fara El nu faceam nimic. Poate o sa pot sa imi aranjez amintirile si sa scriu povestea nasterii, ca sa vedeti ca nu exagerez deloc cand zic ca fara Dumnezeu nu faceam nimic.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Multumim pentru mesaje!

Dar ati uitat de David al Laliticai, el este nascut pe 21 februarie. Trebuie si el sa apara in lista. NEAPARAT!!! Este un copil mic cu puteri mari. Acest copil acum 6 luni s-a nascut in Germania unde a fost imediat operat pe cord deschis, lucru greu de suportat si de un adult, darmite de un copilas care nu auzise decat vocea mamei lui si dintr-o data vocea ei s-a confundat cu vocile anestezistilor, chirurgilor, asistentelor... Nu este corect sa dispara din lista doar pt ca Laura nu mai are timp nici sa respire, nu mai zic de scris pe forum.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)


Adina, l-am trecut acum in lista pe David...nu ati fost scosi cu intentie, s-au facut intre timp niste modificari cu listele si nu mai stiam nici noi care si cum doreste sa ramana in lista...Bineinteles ca si Maria-Dalia si David trebuie sa fie prezenti acolo pe prima pagina. Eu ma bucur nespus sa aud in sfarsit vesti despre voi...ati indurat atatea dragi mamici, tot respectul pentru voi, pentru puterea si iubirea voastra infinita pentru copilasi.
Dumnezeu sa va vegheze pasii in continuare si sa aiba grija de voi, sa aveti copilasi sanatosi care sa va lumineze vietile.
Sa stiti ca noi aici pe forum tot timpul ne-am gandit la voi si ne-am rugat sa va fie bine si am asteptat vestile bune de la voi. N-a indraznit nimeni sa va contacteze pentru ca n-am vrut sa deranjam, sa tulburam si mai mult sufletele voastre...
Transmite-i si Laliticai toate cele bune din partea noastra, multe si , sa fiti puternice in continuare si sa va dea Dumnezeu tot ce e mai bun pe acest pamant, dar in primul rand sanatate si liniste sufleteasca.
Si sper ca de acum incolo sa auzim numai si numai vesti bune de la voi...Doamne Ajuta!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Dar de noi va mai aduceti aminte???


Am avut o vara destul de ocupata. A fost mama la noi si am incercat sa nu o tinem numai in casa, desi cu Adrian a fost destul de greu in deplasari. V-am mai citit din cind in cind si am vazut ca ati ramas aceleasi fete minunate, dar de tinut pasul cu voi nu a fost chip.

Sa va zic de Adrian....

E un frumusel de 9,200 kg, care merge de-abuselea de vreo 3 zile spre bucuria bunicii ca a avut ocazia sa-l vada umblind prin casa
(mama a plecat in Ro vineri cu lacrimi in ochi). Avem si 2 dintisori jos si se pare ca munceste la cei de sus. Au iesit cu plinsete multe. Daca la fete aproape nici nu mi-am dat seama cind au aparut primii dintisori, la Adrian au venit insotiti de zile intregi de plinsete si cu febra.

De papat suntem cam cu 2 mese solide si laptic jumi-juma LM-LP. Are zile cind papa foarte bine ce-i dau, altele in care nu vrea efectiv sa deschida gurita.

Ma bucur ca am 'vazut-o' si pe Adina, si am auzit vesti si despre Lalitica. Ma bucur ca sunteti bine si sper sa ginditi ca si mine. 'bine ca fost atit cit a fost si nu mai mult....de bine de rau ii avem linga noi si fara urmari prea mari'. Probabil situatia voastra a fost cu mult mai grea decat a noastra, dar un lucru e sigur: Dumnezeu va iubeste si a avut grija de ingerasii voastri sa treaca peste hopul cel mare.

S-a trezit ...merg la el.

Va pup si daca imi dati si mie parolele noi va pun si poze


ps::: Adi vrea si el inapoi pe lista, nu doar mami lui


A sosit si 'surpriza' noastra...Adrian Theodor

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (27.07.2002), Laura (5.08.2005) si Adrian Theodor (1.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili....coffe fierbinete pt toata lumea....

ieri n-am intrsat deloc...am cam fost furnicutza...multa, multa treaba...

tot de ieri am terminat dieta mea "de motivare"....si cu ocazia asta am scapat de aproape 4 kile...si am inceput rina....nu chiar ca la carte...dar...oricum....ce e laudabil e ca n-am mai pus gura pe dulciuri si paine...ce-i drept am reglat un pic glicemia in ziua de fructe...

acu ...sa vad cu miscarea asta....

jiji...cam tuseste...am voie sa-i fac ridiche neagra, sirop?...tocmai citeam un articol pe net de cat de nocive sunt siropurile si toate chestiile de tuse siraceala..pt bb....un studiu american...

in rest..e la fel...noaptea...caracteristica...si ziua e ok...dar tre sa stau cu ochii pe el ca pe butelie

aseara...am fost in mall...la o coffe ( nu eu)....si stateam afara la terasa si saracul era fascinat de caseta luminoasa de la mouviplex...si a sa a tacu 1 ora..:))

ma duc la recuperat

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

gata am recuperat....

of....tot filmul....pedofilu'...sau ce naiba o fi....si care a fost in prim plan....si exact se intampla cum se intampla totul in mass media....argumente, preo-contra....cuvinte multe frumoase -urate..etc etc...si...gata...nik....

mai fetili...care n-ati mai intrat...lumea a intrat in panik....prb cineva a vrut chestia asta...si de aceea s-a schimbat totul...nu cu rea intentie...nu s-a dorit expunerea datelor fara voia pers in cauza...asa ca nu mai dati cu oo...chiar nu e nimeni de vina

adina..ma bucur mult sa aud de bine de voi....eu am cunoscut o mamica...careia i-am dat cosul meu de bb, din buc....care va stia..si al carei baietel a fost si el operat pe cord....dar erea un bbloi...cred ca avea 6 sapt si 6 kile...nu stiu cum se numea...oricum multa sanatate la toti...

io am p prb...unde sa ies cu jiji...intr-un loc umbros...sa fie si vreo csarcima...etc...in afara buc..este ceva? dar banuies ca toate parcurile vor fi full....si cum startul l-am pierdut....jiji inca doarme...ramane pe dupa amiaza

va doresc o zi superba

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Neata!

Noi am fost ieri prin Liberty si m-au apucat toate pandaliile ca in orice magazin in care am intrat sareau vanzatoarele/vanzatorii (???) pe fi-miu! Una l-a pupat pe mana pana sa sar eu, imi venea sa ii rup gatul! Pe final cum intram, le spuneam: nu puneti mana pe manutele copilului! Doamne, zici ca sunt cu capul oamenii astia, pe cuvantul meu!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput