Romanii au talent

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Eu nu as fi putut sa aleg un castigator anume pt ca am avut mai multi favoriti. Narcis un fenomen, fetele foarte tari, pustiul cu mingia mega talentat, barmanul super ( mi-a placut foarte mult showul facut in semifinala, a fost totul calculat la secunda ) dar m-au impresionat foarte mult mesajele din cantecele raperului, eu zic ca a meritat sa castige. Asta nu inseamna ca nu meritau si cei enumerati mai sus dar castigator trebuia sa fie doar unul.

si pustiulica de 11 ani este mega talentat!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Atat!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Eu nu am nimic cu Adrian Tutu dar cred ca altul trebuia sa fie castigatorul concursului. Din pacate insa poporul a votat probabil povestea tanarului si nu talentul.

Mi-au placut tare cei de la Ballance.
Si cred ca Narcis trebuia sa castige.

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Trist......pacat de adevaratele talente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Azi la Happy Hour sunt invitati toti 3.

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Mai, si eu am fost initial putin dezamagita... dar, pana la urma, a fost talentat si a placut unui numar mai mare de votanti. Mi-am adus aminte cate dezamagiri am avut dupa campaniile electorale...

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

Eu nu am nimic cu Adrian Tutu dar cred ca altul trebuia sa fie castigatorul concursului. Din pacate insa poporul a votat probabil povestea tanarului si nu talentul.

Mi-au placut tare cei de la Ballance.
Si cred ca Narcis trebuia sa castige.

--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson





Da, si eu cred ca Narcis ar fi trebuit sa castige.
Nici eu nu am nimic cu Adrian Tutu, insa, la modul cel mai sincer, mie absolut toate melodiile lui mi s-au parut ca suna la fel. Doar versurile au fost diferite.
A fost votat cazul, si nu cred ca este corect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Am ramas cu un gust amar... Rezultatul este atat de tipic pentru Romania... Mi s-a parut totusi ca ProTV a manipulat la greu: ordinea in concurs, prezentarea povestii lacrimogene cu Adrian Tutu la mormantul parintilor lui, in cimitir, prezentarea lui in "pole position" pe pagina RAT etc.

Si, in plus, azi am fost socata sa citesc asta:
www.ziaruldebacau.ro/ziarul/2011/04/27/exclusiv-protv-i-a-schimbat-piesa-lui-narcis-cu-doua-zile-inainte-de-finala.html" target="_blank">http://www.ziaruldebacau.ro/ziarul/2011/04/27/exclusiv-protv-i-a-schimbat-piesa-lui-narcis-cu-doua-zile-inainte-de-finala.html

Cum bine zicea cineva, emisiunea trebuia sa se intituleze "Degeaba ai talent".



Blogul meu de calatorii - http://www.consiliervacante.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

eu cred totusi ca pro tv/media pro va avea grija de toti cei 3 finalisti (daca nu chiar de toti cei 12), amintiti-va ce se intampla cu cazurile prezentate la "dansez pentru tine" - pana la urma toti sunt ajutati sa-si rezolve problemele.
pe narcis deja l-a contactat o persoana din familia regala a nu stiu carei tari (imi scapa acum informatia...), aceasta doamna exact cu asta se ocupa, descopera si sustine tinere talente in domeniul in care narcis poate avea o cariera stralucita. si asta s-a intamplat dupa preselectie.

amintiti-va ce a spus andi moisescu fiecaruia dintre cei 2 "necastigatori" : cariera ta incepe in aceasta seara...asta e aproape o promisiune sau o garantie ca cineva va avea grija de ei...

si mai cred ca sistemul de vot a avut mari hibe, corect ar fi fost sa poti vota o singura data de pe un numar de telefon, pentru un singur concurent; eu asa am inteles, ca oricine putea trimite cate sms-uri dorea, de pe acelasi numar de mobil...

alt aspect care mie mi s-a parut oarecum in neregula : pui in concurs persoane care au un talent nativ, fara studii de specialitate sau activitate in domeniul respectiv, alaturi de acrobati de circ, echipe de dansatori, ansamblu vocal sau mai stiu eu ce alte persoane care din asta traiesc, se antreneaza si participa la spectacole, concursuri, etc. talentul celor din urma este de mult descoperit si dezvoltat/antrenat. acest concurs ar fi trebuit sa se adreseze doar celor care au un talent nativ, nu si celor care din asta traiesc, sau asta e profesia lor (acrobat, dansator, membru in ansamblul vocal, etc.). ganditi-va cat de "paralizati" de emotii au fost cei care urcau prima data pe scena, in fata publicului si a juriului, in comparatie cu cei care deja fusesera la o gramada de alte concursuri, spectacole, prezentari...

si poate ca rezultatul final ar fi fost altul daca nici unul dintre concurenti nu era lasat sa-si povesteasca problemele din viata personala, in acele fragmente (testimoniale)...astfel incat sa putem aprecia cat mai obiectiv talentul persoanei, nu sa fim influentati de dramele personale...ar fi trebuit sa fie un concurs de talente, nu teledon sau campanie umanitara...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
alt aspect care mie mi s-a parut oarecum in neregula : pui in concurs persoane care au un talent nativ, fara studii de specialitate sau activitate in domeniul respectiv, alaturi de acrobati de circ, echipe de dansatori, ansamblu vocal sau mai stiu eu ce alte persoane care din asta traiesc, se antreneaza si participa la spectacole, concursuri, etc. talentul celor din urma este de mult descoperit si dezvoltat/antrenat. acest concurs ar fi trebuit sa se adreseze doar celor care au un talent nativ, nu si celor care din asta traiesc, sau asta e profesia lor (acrobat, dansator, membru in ansamblul vocal, etc.). ganditi-va cat de "paralizati" de emotii au fost cei care urcau prima data pe scena, in fata publicului si a juriului, in comparatie cu cei care deja fusesera la o gramada de alte concursuri, spectacole, prezentari...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)



Asa este Corina, iti dau dreptate

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput