Romanii au talent

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
...
si poate ca rezultatul final ar fi fost altul daca nici unul dintre concurenti nu era lasat sa-si povesteasca problemele din viata personala, in acele fragmente (testimoniale)...astfel incat sa putem aprecia cat mai obiectiv talentul persoanei, nu sa fim influentati de dramele personale...ar fi trebuit sa fie un concurs de talente, nu teledon sau campanie umanitara...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


si eu m-am gandit ca asa ar fi fost corect si ca la urmatoarele editii ar fi bine sa se impuna o regula: fara detalii din viata concurentilor, doar talentul sa conteze. da' vezi sa nu! doar se doreste audienta cat mai mare!


Candy, si eu am auzit ca i s-ar fi impus o alta melodie lui Narcis, cu cateva zile inainte de concurs. unii spun 2 zile, altii 5 zile, altii o saptamana. daca asa a fost, nu a fost corect! si nu trebuiau sa-i impuna ce melodie sa cante, nu aveau dreptul! celorlati concurenti li s-a impus ce sa prezinte? daca nu si lui Narcis da, atunci sa le fie rusine!

eu am ramas cu un gust amar! copilasul acela chiar merita sa castige si chiar avea nevoie de bani, ca sa-si poata continua studiile. pacat! sper, totusi, sa fie ajutat sa reuseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Pana la urma, formatul emisiunii (cu tot cu regulament) este cumparat, nu se putea interveni asupra lui. Deh, ca romanii n-au fost in stare nici macar sa organizeze un concurs propriu, dupa o idee proprie, au preferat sa ia totul de-a gata.

Eu ma simt frustrata insa de faptul ca totul a degenerat in cel mai pur stil romanesc, adica la un concurs de talente, a iesit cel mai putin talentat dintre toti. Pana la urma, nu asta era scopul? Sa gasesti un talent si sa-l promovezi, sa-l exploatezi? Ca daca vroiai sa ajuti un orfan, faceai o donatie la o casa de copii, si ajutai nu unul, ci o suta!

Romanii au cu siguranta un talent: acela de a scoate in fata tot ce e mai nereprezentativ si de a tine orice valoare la distanta, de a n-o lasa sa patrunda. Norocul nostru ca mai descopera strainii din intamplare talentele din ograda noastra... Romania, esti defecta!!!

Blogul meu de calatorii - http://

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

sunt si eu cam dezamagita...am adormit chiar inainte de anuntarea castigatorului...dar a doua zi cand am auzit...
la preselectii m-a impresionat Adrian Tutu, dar nicidecum sa fie castigator.
mie sincer nu-mi place deloc Narcis Ianau.
in finala mi-a placut f mult Cosmin Agache (mi se pare spectaculos ce face) si Valentin Dinu (mi-a placut de la preselectii), apoi Ballance.
asta este...intotdeauna probabil castiga cine...trebuie.


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Pro tv a dat publicitatii procentele de la vot, sunt 5 procente intre Adrian si Narcis (29 si ceva versus 24 si ceva).
Pe locul 4 erau Ballance si apoi Cosmin daca nu ma insel.

Sa vedem ce o sa iasa mai departe, daca pe Adrian o sa-l promoveze careva, ca vad ca reactii au existat.

Deja se face publicitate pt sezonul 2.
Cat despre format, e copiat cu succes in toata lumea si eu nu vad nimic rau in asta. Pana la urma cred ca mai putin conteaza a cui a fost ideea initiala, important e ca emisiunea a fost faina si am vazut oameni foarte interesanti si talentati care altfel probabil n-ar fi iesit la rampa niciodata.



--------------------

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Oamenii aia(ceilalti concurenti) au si ei nevoie de bani ...Ca si la "Dansez",castiga cazul,cine le aduce lor audienta,etc.Nu cred deloc ca publicul a hotarat.Plus amestecatura aia kitch,dansatoare la bara cu opera s.a.m.d nu -mi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

jenn, da, asa este, si ceilalti au nevoie de bani. insa cand am spus ca Narcis are nevoie de bani m-am referit la altceva. copilul acela a chiar un fenomen. si trebuie cultivat! ii trebuie lectii de canto si nimeni nu i le da gratis! pentu el trebuie investit mult si pe termen destul de mare. la asta m-am referit cand am spus ca are nevoie de bani. e pacat sa se piarda asa voce. in fine, asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Pana la urma este un concurs bazat pe voturile publicului. Recunosc ca eu nu am votat, probabil foarte multe din voi n-au votat, so...Hip-hop a prins intotdeauna mai bine la categoria de varsta care voteaza fata de cum prinde opera, de exemplu...Eu as fi votat Balance, chiar daca sunt profesionisti, mai citisem o postare ca nu e cinstit sa fie amestecati amatorii cu "scolitii". De ce nu? Talentul e talent si ramane talent, nici nu vreau sa ma gandesc ca ar trebui ca concurentii sa faca dovada ca nu au studii/performante/antrenamente in domeniul in care participa...

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein

Mergi la inceput