Incendiu la maternitatea Giulesti

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

departe de a-i cauta scuze...
dar capul ei trebuie sa fie doar primul care cade... nu singurul...

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

daca e sanctionata doar asistenta, oricat de sever, chiar si inchisoarea pe viata, nu se rezolva nimic

daca nici o tragedie atat de mare nu schimba ceva ... inseamna ca nu mai este speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Puscarie va face sigur, nu asta e problema. E vorba de morti, multe morti, deja nu mai vb de o neglijenta oarecare, ci de o neglijenta criminala.

Totusi, pt cazul in care, cine-stie prin ce motiv, scapa criminala de puscarie, eu as vrea sa stiu cum o cheama si cum arata k daca ajunge sa lucreze in vreo unitate sanitara in care este internat vreun membru al familiei mele sa stiu sa cer transferul sau externarea de urgenta. Cu aia nu as vrea sa ma aflu in aceeasi incapere nici o secunda, daramite copilul meu, vreunul dintre ai mei, eventual imobilizat la pat.

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRA_LIZA

Puscarie va face sigur, nu asta e problema. E vorba de morti, multe morti, deja nu mai vb de o neglijenta oarecare, ci de o neglijenta criminala.

Totusi, pt cazul in care, cine-stie prin ce motiv, scapa criminala de puscarie, eu as vrea sa stiu cum o cheama si cum arata k daca ajunge sa lucreze in vreo unitate sanitara in care este internat vreun membru al familiei mele sa stiu sa cer transferul sau externarea de urgenta. Cu aia nu as vrea sa ma aflu in aceeasi incapere nici o secunda, daramite copilul meu, vreunul dintre ai mei, eventual imobilizat la pat.

Ira, mamica Elizei

Atunci ar trebui sa te feresti de 90% din asistente, asistenta asta a avut "ghinionul" sa se intample tragedia pe tura ei, dar pun pariu ca asta era practica tuturor asistentelor de acolo, si din multe alte spitale, maternitati, oricare ar fi ele...


mamica de printesa Maria si 30s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Inbox, mi-ai luat " vorba din gura "

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

fetelor, asa e...

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui cristinamh

pai... tin copiii incuiati... ca sa nu dispara vreunul... caci cu portarii aia de 5 lei poti oricand sa scoti un copil din maternitate!

eu cred ca nimeni nu a crezut cu adevarat ca poate fi un pericol real, ci ca era doar ceva mai mult fum, asteptau sa vada de unde...

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Proba saptamanii



Usa la ATI se tine inchisa pt a nu intra oricine oricand are chef, acolo fiind un mediu ce se doreste cat mai steril. Sunt copii prematuri, cu mari probleme, carora numai un ixulescu virusat care sa se plimbe pe acolo in voie nu le trebuie. Nu asta e problema, problema e ca un cadru medical trebuia sa fie in spatele acelei usi inchise.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Pt un mediu "cat mai steril", ce cauta un dulap din material lemnos acolo?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Nu am cuvinte!

(slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox
Atunci ar trebui sa te feresti de 90% din asistente, asistenta asta a avut "ghinionul" sa se intample tragedia pe tura ei, dar pun pariu ca asta era practica tuturor asistentelor de acolo, si din multe alte spitale, maternitati, oricare ar fi ele...

Lasa ca cu ocazia asta sper sa fi intrat spaima si in asistentele astea. Ca or sa se gandesca ca putea fi ea in locul nefeicitei aleia, ca si ele pleaca sa faca pipi cate 1 ora.
Sigur o sa se schimbe ceva in urma acestei tragedii - se vor revizui regulamentele spitalelor si probabil sistemul de backup in saloane. Asta in primul rand ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat

Mai oameni, dar apropos de intratul cu cartela la camera bebeilor, eu nu pricep de ce se adopta asa sistem care cumva limiteaza accesul si al persoanelor autorizate in caz de urgenta.
Adica: daca este o pana de curent cum se intra la bebei??? Prin pana de curent intelegand nu numai ca nu mai functioneaza accesul cu cartela, ci si ca incubatoarele nu mai sunt incalzite, aparatura se intrerupe...etc

Este spital. Intra automat in activitate generatoarele de energie electrica...exista si generator de rezerva

_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.


Hobby
www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel




Mergi la inceput