Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (170)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

la sensiblue, era oferta la MILUPA 2ani+, pret: 19.33 lei cutia de 600gr
Mai eftind ecat acei 26 roni din cora.


O sa mai iau 2 cutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Ms Cleo sa-i spun si eu lui Bogdan
Magdone ma bcuur ca ai mai dat semne si sunteti ok, asa si Mirci calare pe Ilinca non stop, s-a speriat matusa mea venita in vizita, a avut numai cosmaruri ca-i rupe Mirci mainile si picioarele fetii si ea se uita dupa matusa mea cu okii albastri si gurita zambitoare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Sigur Cleo? Ca era sa-mi iau teapa cu cutia de 300g. Aseara am luat un pachet de 2 buc din Carrefour dar am aruncat bonul.Oare cat o fi costat?
Ma duc si io sa vad mai tarziu.

Aseara am avut un circ imens in Carrefour. Daca erati prin zona si nu stiati a cui e copilul care urla din gura de sarpe va spun eu: Era Elena.
Eu asteptam la coada cand aud niste urlete jalnice. Mi-am dat seama ale cui erau dar nu vedeam nimic. Am trecut prin momente de groaza. Am crezut ca si-a rupt ceva, spart capul etc. Dar nu ea urla ca nu o lasa tasu sa alerge printre casierite si sa inchida usitele alea cu sageti. A urlat asa cat a durat coada imi venea sa intru in pamant de rusine. Am crezut ca fac infarct sau vreun accident cerebral, n-am dormit toata noaptea. Acum am o fata si mi-e asa rau. deci am parat-o pana la urma.
V-am povestit cand acu vreo luna s-a ciocnit cu un carut in fuga si si-a facut ditamai cucuiul (asta tot in Carrefour).????
V-am povestit ca sambata trecuta a cazut din pat cu capul de gresie (dar nu stiu cum a cazut ca n-a facut cucui, vanataie nimic)????
E de coma copilul asta, nu stiu de unde are energie sa alerge asa ca disperata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE

Sigur Cleo? Ca era sa-mi iau teapa cu cutia de 300g. Aseara am luat un pachet de 2 buc din Carrefour dar am aruncat bonul.Oare cat o fi costat?
Ma duc si io sa vad mai tarziu.

Aseara am avut un circ imens in Carrefour. Daca erati prin zona si nu stiati a cui e copilul care urla din gura de sarpe va spun eu: Era Elena.
Eu asteptam la coada cand aud niste urlete jalnice. Mi-am dat seama ale cui erau dar nu vedeam nimic. Am trecut prin momente de groaza. Am crezut ca si-a rupt ceva, spart capul etc. Dar nu ea urla ca nu o lasa tasu sa alerge printre casierite si sa inchida usitele alea cu sageti. A urlat asa cat a durat coada imi venea sa intru in pamant de rusine. Am crezut ca fac infarct sau vreun accident cerebral, n-am dormit toata noaptea. Acum am o fata si mi-e asa rau. deci am parat-o pana la urma.

Te iubim, printesa Victoria!!!


sigur, am intors-o pe stanga, pe dreapta, m-am uitat cand expira etc!
ma mai duc o data

edit:revenit. Da, ARE 600GR, ammai analizat, are termen de garantie care expira in martie 2011

noi cand mergem in cora, avem liste clare, sa nu pierdem timpu. Acu, vara, mergem mai rar, ca iau mai multe si din piata. Ba mai mult, io ma duc la carne, si tati cu cosul mare, in care e Mara, la pufuleti si apoi la lactate - unde il gasesc cu bratele pline de carne .
Apoi fugim la iesire, la casele din dreptul chestiilor de copii, ca io sa mai fug 2 min dupa baxu de pampers si servetele. Si gata shoppingu ... cat timp pierdeam alta data


Voiam sa va zic de Mara. ieri i-am luat de la un tcm rochita cu palarie galbena cu multe buline . Am fo in vizita, acolo si-a turnat paharu de limonada pe ea, si o imbracai cu rochia dupa 15min de topless (atat mi-a luat sa sinapsez ca are rochia in rucsac la mine cumparata cu cateva ore inainte). Si la rochie, vazu fata chilotii care i-am cumparat ei. E, o nebunie, i-a ales pe aia albi, si a stat cu ei in brate... si asta noapte . A MEEEEA!!
Mai era o fetita acolo, de 4 ani, cu care se juca. Bineinteles, la Mara totul era A MEA. Andreea, cealalta fetita o incjuraja: da Mara, e a ta! SI mara repeta : A TA! dupa care confuza, da din cap, zice , nu, e A MEEEAA!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

cleo, dulce mara, ca de obicei.

cunsoc si eu foarte bine faza cu "A MEA" in varainta olandeza "MIJN". toate sunt ale ei, de la jucarie pana la hainutze. sa nu mai spun ca si "butica mijn" (= burtica mea).

sa ma laud si eu cu fata mea: ieri a stat jumad e zi fara pampers si fara niciun accident. dar a si fost la wc de vreo 15 ori. si nu neaparat ca vrea sa faca "treburi" acolo, si pt ca ii place sa se spele pe maini. cred ca banii de pe pampersi o sa ii redistribuim pe sapun si consumul de apa.
aa, si nu vrea d'mne la olita, ea vrea direct pe wc. si avem trei olitze in casa, care mai de care mai colorata. cred ca o sa le donez la prietenii cu copii.

maine seara vine tati. ma gandeam sa ii fac o surpriza si sapt viitoare sa imi aiu bilete sa merg la prietena mea din berlin. sa il las si pe el o sapt cu copiii. noroc ca nus tam prea bine cu banii in perioada asta. dar tot i-o fac eu pana la urma.

weekend placut si mai racoros (apropo, aici sunt 20 grade si ploua; eu nu plec de acasa fara geaca de blugi).

pup


Poze
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

A trecut mult timp de cand a intrat; eu banuiesc ca e deja cu "fetita ei cu cuc" la tzatza; mi-ar placea sa da un semn, cat de mic.

Magdone familia ta minunata!

Dani?? ziua preferata??? Vineri!!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 17+



Daaaaaaaa, Lori, da' uite ca abia acum reusesc sa-mi trag sufletul, mi-am facut o cafeluta si o savurez in fata calculatorului cat dorm gongoneii. Sa ai o zi frumoasa si un sfarsit de saptamana la fel.








Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaH

cleo, dulce mara, ca de obicei.

sa ma laud si eu cu fata mea: ieri a stat jumad e zi fara pampers si fara niciun accident. dar a si fost la wc de vreo 15 ori. si nu neaparat ca vrea sa faca "treburi" acolo, si pt ca ii place sa se spele pe maini. cred ca banii de pe pampersi o sa ii redistribuim pe sapun si consumul de apa.
aa, si nu vrea d'mne la olita, ea vrea direct pe wc. si avem trei olitze in casa, care mai de care mai colorata. cred ca o sa le donez la prietenii cu copii.

maine seara vine tati. ma gandeam sa ii fac o surpriza si sapt viitoare sa imi aiu bilete sa merg la prietena mea din berlin. sa il las si pe el o sapt cu copiii. noroc ca nus tam prea bine cu banii in perioada asta. dar tot i-o fac eu pana la urma.

weekend placut si mai racoros (apropo, aici sunt 20 grade si ploua; eu nu plec de acasa fara geaca de blugi).

pup

Dana - mami de Alexandru (15.03.2004) si Teodora (24.04.2008)
Poze
Poze noi



Felicitaaaaaaaari ! Bravo, Teodora. Of, Dana, trimite si la noi putina ploaie sa ne racorim. Asa il amenint eu pe sot, dar nu cu o saptamana, doar cu o zi, din pacae acu' nu pot ca tre' sa alaptez gongonica, da' peste vreun an il "aranjez". Va doresc un sfarsit de saptamana frumos.

Belleane, pupam scumpa mica si nazdravana, sa nu mai faca buba la capusor. Mooooooor, si Vladuc numa' la capusor se loveste, innebunesc nu alta. Va imbratisez.

Cleo, sa poarte sanatoasa Mara rochitica cea noua ! Eu am noroc ca sora-mea lucreaza la un depozit de medicamente, etc. si de la ea iau aptamilul cu 45 fata de 54 in carrefour. Va imbratisez cu drag, distractie placuta la mare, sa reveniti bronzati si relaxati.








Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Cleo: am tot incercat in ultimul timp sa cred ca incepe sa inteleaga ca e musai sa fie cuminte cand trebuie. Cand e joaca e joaca cand avem treaba nu putem alerga dupa ea peste tot. In plus e foarte periculos. Si n-am vrea nici sa o mituim tot timpul cu cate ceva. E groaznic ca si la mare cand voia ea sa plece pleca si unul din noi dupa ea. Odata am lasat-o sa plece si nu am alergat dupa ea. A plecat de langa noi, a iesit singura din restaurant, a plecat pe alee si apoi a vazut ca n-are pe nimeni in spate si s-a intors si ne cauta. Dar cand pleaca singura se pot intampla 1001 chestii....
Ca sa nu faca scandal la masa ii distrageam atentia cu scobitori, mancare diversa, pliculete cu zahar etc. Ma termina sa nu stea si ea cateva minute cuminte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Robert este cu "A LUI " :D Toate sunt ALE LUI :)

Si ma mai laud si io cu AL MEU : tot asa, parca incepe s se controleze din ce in ce mai bine cu pipi (kaka face la olitza daca nu are pampers - daca are, face in pempars si nu ne spune. Azi de doua ori a fugit dupa mamaie prin casa c el face Pishuuuu maaaieeeee si s-a tinut pana mamaia a localizat olitza ascuna si l-a pus pe ea. Urmatoarea etapa este sa isi dea singur pantalonii jos si sa se aseze singur. Insa nu prea ii iese cu dezbracatuu', tragee de chilotzii aia Din pacate in somn inca face la greu, si noaptea si la pranz. Dar oincet incet ;) La noi e cam musai sa il rezolval luna asta, ca dupa aia iar la cresa la tanti si presimt un regres la ea, si apoi la scoala...

Cu supermarketul Robert e ok, nu depasim o ora pe acolo, acum el impinge carucior din ala mic, de pitici, si e tare mandru, noi ii punem acolo o parte din cumparatuuri. In rest, ii mai iau cate o jucarie de la raionul de cupii, o carte si il tin in coshul mare - asta il face sa stea cat de cat potolit, pana ajungem pe la legume si fructe. Sa vedeti, intr-o zi si-a daramat in cap o lada cu mere Eu cantaream niste fructe si el era cu tataie, s-a agatzat de lada aia care era pusa mai sus si aia zbang L-am gasit pe jos, printre mere , culegandu-le de zor si punandu-le inapoi in lada.

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE

Cleo: am tot incercat in ultimul timp sa cred ca incepe sa inteleaga ca e musai sa fie cuminte cand trebuie. Cand e joaca e joaca cand avem treaba nu putem alerga dupa ea peste tot. In plus e foarte periculos. Si n-am vrea nici sa o mituim tot timpul cu cate ceva. E groaznic ca si la mare cand voia ea sa plece pleca si unul din noi dupa ea. Odata am lasat-o sa plece si nu am alergat dupa ea. A plecat de langa noi, a iesit singura din restaurant, a plecat pe alee si apoi a vazut ca n-are pe nimeni in spate si s-a intors si ne cauta. Dar cand pleaca singura se pot intampla 1001 chestii....
Ca sa nu faca scandal la masa ii distrageam atentia cu scobitori, mancare diversa, pliculete cu zahar etc. Ma termina sa nu stea si ea cateva minute cuminte.


Te iubim, printesa Victoria!!!



si la noi e fix la fel, dar mie asa mi se pare normal: 10 plicuri de zahar rupte, scobitori infipte, joaca cu telefoanele, alergat pe langa alte mese, uitat in farfuria altora, adus cartile, si sa coloreze fix in farfuria mea etc.
Mie mi se pare normal. Poate ca si io is genu care infinge scobitori in chestiile alea care ni le intind sub farfurie

edit: rooobert printtre mereeee

ideea ca la varsta asta, pt copii, totul e joaca. Datoria de a spala vasele ei nu au de unde sa o stie, e datoria mea, ei nu o simt. Asa ca.. las balta vasele si ne jucam. Noi facem mult ca o joaca, unele chestii o responsabilizam:mergem sa cumparam poiine, mergem sa luam lapte! sa nu uiti Mara, ca tre sa luam lapte si piine!!! si ne aduce aminte: APTEEEE, PIINE. Ce tre sa cumparam Mara? si mai inventeaza ea: IAURT!


Mergi la inceput