"Abdomen extra-plat(37)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Ah,Allure,sar`na pt. info cu caloriile consumate in 30 de min. de cardio intens.Da ,am tzopait si vineri si azi de a iesit untul din mine.Mama lui de Shaun ce energie are.

Acum e cheful in bucatarie(pazeaaaaa)e trupa flaminda,eu fug la dush apoi iesim putin (e fain,vremea cam de ploaie,de fapt a si picurat putin)si la intoarcere o sa facem aprovizionarea.Cred ca ne mai "salutam" maine.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Am pierdut de 2 ori mesajul fiindca ma grabesc...
Allure nu stiam ca " legumes" inseamna "beans and nuts". Asta vrea sa spuna ca "vegetables" sunt adevaratele legume, cum zice si Hannen? Multam pt. informatie.
Pana acum am baut 1/2 litru de apa chioara si mai tarziu ma asteapta ora mea de sport. Si eu ieri am pierdut in jum. de oara facuta pe bicicla 250 de kl. Acum despre studiul la care nu au avut amabilitatea sa te invite Allure (ce oameni... ), cu portocalele nu ma impac vara , ci doar iarna ca mi se pare ca nu au nici un gust acum, pestele prajit mi se pare prea gretos si plin de o tona de ulei si oricum nu ma omor dupa el asa ca il am ca masa extrem de rar si doar la cuptor cu legume. Cu varza stau mai bine. O consum mai des, mai ales primavara in salata, iar cu carnea cea mai des consumata de intreaga familie este cea de pui, urmata de cea de vita (rar) si pe d-l purcel il bagam in seama f.f. rar.
Am fugit ca vin oamenii mei din calatorie si o sa fie flamanzi rau. Va si o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Eu am pierdut sirul..unde ai zis Allure cat se consuma cu 30 min de cardio intens?

Hannen, sa inteleg ca tu cu Shaun faci hip hop, nu? Sau faci si insanity? Ai incercat Rockin body? Daca m-ar vedea cineva cum dansez eu pe acest Rockin body..s-ar tavali pe jos de ras..

Iulix, am vrut sa iti mai zic dar m-am luat cu altele: mie mi se pare ca mananci putin. Adica, personal, nu mi se pare ok sa mananci fructe pe post de pranz. La cina, nu cred ca e dracul asa negru ca ai amestecat 2 guri de pepene cu dovelecii. Eu mai degraba vad problema in cuvantul pane de la dovlecei. Nu ae nici o problema in varianta in care nu pui faina la pane (desi eu nu stiu daca asa ar merge)si le faci pe hartie de copt la cuptor, nu in ulei. Oricum cred ca ar fi mai ok sa lasi dovleceii cu rosii la pranz si sa mananci seara numai pepene.

Baietzii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Hannen, si denumirea de "vegetables" e discutabila una lume considera rosiile si castravetii fructe...
Ca sa nu fiu prea tehnica, eu am zis ca tot ce e in afara de fructe si legume ( beans and nuts) sint vegetale...Cred ca denumirile culinare difera de cele botanice :) In fine! N-are importanta.

Daca vreti sa stiti cu precizie nr caloriilor consumate investiti intr-un Heart Rate Monitor de calitate. Eu la juma de ora cu Shaun sau Chalene in care ma misc non stop si abia pot sa respir, consum 300 de calorii. Juma de ora pe bicicleta cu 250 de cal...hmm...cum ai masurat? mi se pare cam mult..

Eunice are dreptate cu mincatul de fructe la prinz.

Si la noi e vreme de kko azi...sincer,imi miroase a toamna deja

edit: vad ca nimeni nu face sport in weekend :) sau face si tace
eu am terminat ora de cardo cu Chalene bitch...a scos tot pepenele mincat ieri din mine
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ruxi, nu ma intreba nimic de dulciuri, , ieri am facut o praji cu foi lica, nah, asta e.

Ieri n-am facut deloc sport, azi am bagat o ora jumate de tenis, . Precizez ca nu stiu sa joc, a fost prima data cand am tinut rachetele de tenis in mana, dar zau ca voi invata.
Pentru diseara mi-am propus Insane abs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Eu am facut iar pilates accelerates body sculpting 50 de min. si alte diverse exercitii pt coapse, brate si abdomen..

De mancat: o kiwi, fulgi de ovaz cu iaurt probiotic, migdale si seminte de floarea soarelui, o salata cu tun, o banana, un pumn de cashew, somon cu legume la wok (stil asiatic)

Ieri nimic ca am avut musafiri si am fost pe drumuri, dar am mancat sanatos

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Ca sa ma scuz dovlecei pane nu au fost facuti de mine, ci de soacra mea. Si daca mananc pepene rosu mai mult de 3 inghitituri la cina ma satur ca naiba si simt ca explodez. Nu stiu daca mananc putin... Adica vreau sa incep sa am un mic dejun mai bogat si cina sa fie compusa doar din fructe sau iaurt.
Allure cu caloriile am bicicleta de arata cate kl. consum, cu ce viteza pedalez, ce distanta am parcurs si tocmai am resetat-o ca sa vad cam cat pot sa stau pe ea. A fost cei drept cam mult 30 de min. ca dupa ce m-am ridicat aveam posteriorul intepenit.
Eunice multam mult pt. sfaturi. O sa incerc sa tin cont de ele.
Mephala si mie mi se pare super tenisul. E drept ca nu sunt o profesionista, dar ca sa nu fiu modesta ma descurc. Mi-ai dat o idee despre ce as putea sa fac acum. Sa vad daca vrea d-l meu sa jucam. In meniu nimic special in afara de niste struguri infulecati si acum vreo 2 ore o portie de iahnie de fasole, de la care nu ma simt prea bine ( nu a avut mai deloc ulei, cred nu a fost cu ceapa). Cred ca mi se trage de la faptul ca a trecut ceva vreme de cand am mancat ultima data acest fel de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

iulix, eu cind eram la sala pe eliptica, monitorul personal imi arata una si eliptica alta (arata consum mult mai mare decit cel real )
sper sa nu fie si bicicleta ta la fel...

mea culpa...what do you know? BABY BOOM, am citit pe net ca se poate face kefir si cu lapte de soia (ramasesem cu un cui de la discutia anterioara si am studiat problema:))
cica genul asta de kefir starter de l-am luat eu merge si cu asa ceva; eu ramin la reteta traditionala cu lapte de vaca...o sa incerc si cu ala de capra; tocmai l-am pus la borcan, miine seara o sa fie gata

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Allure cine stie? E posibil... Cand o sa ma duc la sala si daca au bicicleta eliptica o sa tin minte ca sa vad daca este vreo diferenta.
Am mai vrut sa zic ceva dar am uitat. De unde iei ciupercuta pt. kefir ca mi-ai facut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Cred ca asta voiam sa zic... maine am duc la alta sala sa intreb de abomament. Sper sa imi placa ce este acolo, ca asa la prima vedere adica dupa anuntul de pe postul local sunt ok si programul si zilele. Sper sa fie in regula. Si inca o suparare: Nu am mai jucat tenis...

Mergi la inceput