"Abdomen extra-plat(37)"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

am revenit:-)

a fost bine, padurea de brazi este preferata mea...intr-o viata anterioara am fost brad altfel nu-mi explic fascinatia si dragostea pentru ei

sportul 0, mancare multa

va

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Deus bine ai revenit!! Ma bucur ca te-ai simtit bine! Lasa ca nu cred ca este o asa mare tragedie mancatul un pic mai mult. Meritai pauza asta. Recuperezi tu. Si mie imi place muntele si linistea de acolo. Parca vii cu mai multe forte.





Don't worry, be happy!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Deus, ne-ai lipsit! Ne bucuram ca te-ai simtit bine!

Iulix, eu am brandul asta: http://www.healthgoods.com/Yogurt_and_Kefir_Starter_Cultures_p/yo-starter.htm
pe care l-am luat de la health food store; se poate comanda si online desi e cam nasol, ca trebuie sa fie tinuta la rece mai tot timpul...nu stiu cum rezista la caldurile de pe traseu...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Allure dar daca vreau sa il iau de la magazin, fara sa fac comanda pe net, unde le pot gasi?







Don't woryy, be happy!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulix

Allure dar daca vreau sa il iau de la magazin, fara sa fac comanda pe net, unde le pot gasi?


Don't woryy, be happy!!


daca traiam in Romania precis aflam
nu stiu ce sa-ti zic...incearca la magazinele cu profil naturist sau da o fuga la Luminitza sa-ti dea si tie un pui :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mama ce furtuna i-a tras in Buc, cel putin pe nord, a plouat de a rupt, ni s-a luat curentul, noroc cu un modem Zapp antic care alearga cu viteza melcului. Nici nu-mi vine sa dorm sincer.

Noi am fost la campina ca a fost ziua mamei mele si asta s-a lasat cu poale'n brau si mancare multa. am pacatuit cu doua placinte si ceva bere in rest gratar si salata:)

Allure parca zicea ca mananc putine calorii, asa e , cred ca le rotunjesc in plus, problema e ca mananc asa de foarte multa vreme si de aceea nici nu are nici un efect. Ce incerc acum este sa imi tin grasimile si carbohidratii echilibrati pt ca de multe ori chiar daca nr de calorii nu era mare, carbohidratii depaseau cu mult limita. + sport care e de baza
Si mai am un pacat berea, din care obisnuiam sa beau aproape zilnic vara. Acum am eliminat-o cu exceptia sarbatorilor , dar o viatza am.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Fetelor, dar ce aveti cu pepenele rosu? Sa nu-mi spuneti ca si ala ingrasa .. Eu am in fiecare zi, intre mese, cam jumate de pepene portie, are apa(fac lapte ) si e rece, imi place tare
Ieri am facut si eu 100 abdomene si ceva biciclit... azi, nu stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

aici ofiterul de serviciu

Macrina, tot ce e dulce are zahar, ca atare...ingrasa. Are in jur de 70 de calorii pe felia groasa de sa zicem 3 degete.

2 cups of watermelon has 19 gr of sugar...ca si cum ai bea o cana normala de apa cu 4 lingurite de zahar
(sursa: http://caloriecount.about.com/calories-freshdirect-seedless-watermelon-i139754)

Si eu maninc la greu pepene mai ales pe caldura asta...dar...se vede/ simte

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata

ma pregatesc de alergat in parcul sportiv, mult timp nu ma pot face asta ca dimineata-i tot mai bezna...a venit toamna.

"draga ai luat aparatul foto?" "da"
"iubitule sa scoti aparatul foto din masina" "imediat"
"Dane sa nu uitam aparatul foto la munte"..."pai nu avem cum ca-i in masina"
Cam asta a fost experienta nostra fotografica la munte, asa ca nu am fotografii recente:-)))) am facut cu telefonul doua cu bradutii mei si gata

Doamne cat se mananca in excursie...obsesie pt mancare. Dimineata mic dejun ca pt muncitorii cu coasa, pranzul tone de gratare/fripturi/cartofi/mamaliga, intre mese multa lebenita si seara din nou pranzul in reluare plus vinete.
am mancat mai mult dar fara carne:-) salata multa, branzeturi, lebenita, semintele mele si oua

a trecut, gata la munca

vasi va doresc o saptamana de vis

edit: ce poze frumoase si copilasi draguti avem in gasca

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Buna dimineata la ora 11:30 bey,azi am dormit pina la 8:30!!Si cine a intrat in panica dupa???Eu,normal!
In fine,mi-am revenit(ca nu aveam incotro) si acum dupa ce am pus una -alta in ordine stau in dubii daca sa ma sinucid cu ceva sport.
Aseara peripetiile noastre s-au incheiat cu doua cutii de gogosi si sa vada Lumi ca nu doar bunicii de la tara fac figuri,ci si astia mai tineri de la oras.Moama ce suparare a tras jupinul ca nu vroiam sa maninc.Na ,ca sa-l impac a trebuit sa o comit.Am mincat si eu doua gogosi...(fara cuvinte)
Apoi alta suparare ca n-am vrut sa ies pe la 21:00 iar.Bey da` voi aveti de gind sa ma ucideti ,le-am zis?S-a suparat toata casa pe mine ca i-am basculat in baie si le-am taiat cheful de oras cind le-am aratat pijamalele si directia dormitoarelor.

Nu mai stiu cine ma intreba ce fac cu shaun. Acum nu fac decit din hip^hop abs(am trecut la nivelul doi) pe insanity l-am lasat olecuta ca sa ma mai pregatesc fizic(oare se intimpla vreodata minunea asta?)Rockin Body nu il gasesc (ca eu nu ma aventurez pe torenti) asa ca ramane sa la gindul ca voi va dansati de zor .Sunt mai multe chestii pe care vreau sa le incerc dar nu stiu de pe unde sa le gasesc si nici greutati n-am inca.Dar lasa ca ma fac io mare (si tare)

Deus,bine ai revenit.


************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput