SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! Pui de Randunici!(438)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

mihutza sunt pe aici...citesc. nu mai apuc sa scriu, in acest moment ma simt depasita, nu stiu ce am mai putea face. tot ce pot face e sa ma rog ( in timp ce smotruiesc prin casa, miercuri/joi sunt ai mei acasa )in plus am ramas in fata desafasurari de forte ale fetelor se gandesc la orice...

Siluan trebuie sa traiansca!http://bebesiluan.blogspot.com/ cu cativa banuti putem cumpara 5 minute pentru Siluan


"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia+19 si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Mihutzait's beautiful...you are an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

dragele mele,

cred ca sunteti un grup minunat si ma simt onorata ca m-ati adoptat..poate ne vom cunoaste si live la un moment dat (cu Ariel si Elara deja am facut-o !) Elara are o problemutza personala (nu de sanatate) pe care sper eu sa o depaseasca cu bine)

mai cred ca TOATE sunteti suficient de mature incat sa constientizati ca importante sunt atat determinarea si dorinta voastra de a ajuta cat si capacitatea de a va organiza si a eficientiza toate eforturile

asa incat, consider ca va cunoasteti suficient de bine si ca intuiti care dintre voi doreste si e potrivita asumarii cazului pt a deschide capitol la umanitare - dupa mintea mea ar fi bine sa desemnati o persoana care comunica bine cu Simo, care e apropiata de sufletul ei (oh Doamne cred ca toate sunteti ...si eu ma simt apropiata desi nici nu ma cunoaste), cu dar de mediator, cu rabdare...cineva care in general nu a dat nastere la polemici sau poate chiar nu s-a lasat implicata in ele (stiu ca se mai isca diverse discutii in atata amar de vreme de cand sunteti impreuna... e inevitabil)


zic ca e un pas care trebuie facut cat mai curand... sa treceti cu un subiect la umanitare

personal apreciez ca absolut minunate toate variantele online care s-au facut pana acum, site, bloguri etc

sunt facute cu mult suflet si transmit un mesaj de suflet

va felicit inca o data pe fiecare in parte, cele care ati muncit si ati rupt din timpul pentru copilasii vostri

atata timp cat fiecare mesaj merge pe aceleasi documente, adevaruri despre caz... totul poate fi folosit, fiecare pe care-l considera mai potrivit pt ce doreste sa dea mai departe. Am vazut ca pe site sunt linkuri catre celelalte bloguri, ceea ce e ft bine.
(partea buna a unei singure variante ar fi eficientizarea timpului si efortului vostru)


va imbratisez cu mult drag si sunt in continuare alaturi de voi


ps: la fel, puteti deschide subiect la umanitare si pe alte site uri:
ma mi.ro
miresici.ro
luanababymall.ro
baby cafe.ro
co pilul.ro
7p.ro - 7 pitici
info bebe.ro
muc celmic.ro
gar bo.ro
magic bebe.ro
bebe lusultau.ro
chic bebe.ro

(scuzati de reclama mascata, sunt doar cateva idei pt a da mai departe mesajul de ajutor pt Mic)

..sau pe orice alte forumuri/site uri (chiar si de masini, sanatate, etc vwforum, skodaforum)

un banner mic, interactiv, ca link catre site ul sau blog ul Micului ar fi ideal pt a solicita adminilor fiecarui site in parte un spatiu mic









Alinuk


cu un pas mai aproape...multumim!


www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

pe facebook exta deja http://apps.facebook.com/causes/invite_pledges/15806506

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata si de la mine! Am citit cu sufletul la gura ultimele 2 capitole, desi am treaba de sfarai ca-i inchidere de luna dar nu am putut altfel. Am fost plecata in weekend si prin plimbarile mele ma opream foarte des si ma gandeam si ma rugam pentru micul Siluan. Ajuta-l Doamne sa treaca peste asta si sa se intoarca acasa la fratiorii lui.
Si eu ma simt neputincioasa si inutila , daca pot ajuta cu ceva va rog mult sa-mi spuneti. Pur si simplu nu ma pot mobiliza, parca sunt amortita, am citit pana acum pe blog si sunt efectiv ravasita, ma intreaba colegele de vorba si nu sunt in stare sa comunic, nu pot vorbi efectiv.

Multa putere si celorlalte randunici care sunt incercate in aceasta perioada.

Da Doamne sa vina soarele din nou pe crenguta noastra.

Nu mai pun nici-un emoticon, nu mai pot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

daaa!!!

super Anca, cum uitasem...

FB e extraordinar!!!!!
si pe twiter ar fi bine

Alinuk


cu un pas mai aproape...multumim!


www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

alinuk,tocmai imi faceam cont pe unele dintre site-urile mentionate de tine
Foarte bine ai punctat!!

Ralu,vine ?? Deci ne vedem la mare in we 13-15?!

mimo,pe un' fusesi bre?

De Raluk nu mai stiti nimic?

Nicol,sunt bine fetele?

Am modificat pe prima pagina adresa site-ului adriutei,pt.ca pana la urma,ala o sa ramana,nu cel de pe weebly..
Acum asteptam raspuns de la Umanitare,parca asa am inteles..
Nati face rezumatul medical.
Vad ca pe contul comun de mail,avem un mail de la finii Simonei,din UK.Poate Mihutza si Adriana ar trebui sa bage un ochi.
Si..ne rugam!!

http://bebesiluan.blogspot.com/

http://www.aboutsiluan.com/



Mamica lui Mihai si cu Maria Sa la purtator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

chiar daca sunt mai multe variante online: site, bloguri

as propune acelasi logo / un mesaj unitar care sa fie de impact si de recunoscut ca fiind vorba despre acelasi caz - pe toate site urile unde se deschide subiect sa fie acelasi nume - logo ul de pe banner si mesajul central de prim plan al povestii


puteti sa va ganditi la o varianta care sa contopeasca cele doua:

Siluan trebuie sa traiasca! ajutati-l!
Vreau sa cresc mare

ceva gen... (e o propunere doar, decideti voi)

Ruga pentru viata micului Siluan



cred ca s-ar incadra pe dorintele parintilor (avand in vedere implicarea lor) ceva care sa faca trimitere si la rugaciune, Dumnezeu



Alinuk


cu un pas mai aproape...multumim!


www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela

Ralu,vine ?? Deci ne vedem la mare in we 13-15?!


Da, vine in zilele urmatoare, depinde de vremea de pe Oceanul Indian, si de cum ajunge in port, ca sa prinda avionul (din Sri-Lanka, in total 30 de ore de zbor, vreo 2 escale - vai de fundul lui).


Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Salutare, dragelor.

Am intrat putin fiindca am ceva de clarificat. M-a sunat Alina si mi-a zis ca ati intrebat de mine. Apreciez nespus ca v-ati amintit de mine si ma simt nevrednica de atata atentie.
Dupa cum stiti eu nu mai am timp sa fiu alaturi de voi asa cum mi-as dori. Sunt singura acasa aproape toata ziua cu cele 2 comori ale mele stiti voi cel mai bine ca este cea mai minunata dar si cea mai grea indatorire din lume. Chiar acum abia reusesc sa scriu fiindac Maria trage de mine sa stau cu ea si striga si ma tem ca-l va trezi pe Matei (nu e decat o usa intre sufragerie si dormitor).
Inca nu am apucat sa citesc ce a scris Alina dar vad ca deja v-ati ingrijorat in ce ma priveste. Va asigur ce nu e cazul. Slava Bunului Dumnezeu ca nu e vorba de vreo problema de sanatate. Daca este sanatate toate trebuie cumva sa isi gaseasca rezolvarea iar eu (imi place sa cred asta) sunt o femeie puternica si voi reusi. E drept ca ma doare si e foarte greu dar va rasari soarele si pe strada mea sper. Va pup si va imbratisez pe toate.

Sunteti absolut minunate in tot ceea ce faceti pentru Siluan.

Imi pare nespus de rau ca nu va pot fi alaturi in aceste eforturi. In luna mai, cand cu protestele pt indemnizatie, aveam 2 ajutoare (mama soacra o avea pe Maria la ea cam toata ziua si tatal meu statea zilnic la mine si ma ajuta cu Matei) iar acum nu mai am pe nimeni.
Ii doresc micului Siluan ce le doresc si copiilor mei si imi plange inima gandindu-ma la el caci ma uit la Matei si mi-l imaginez pe Siluan...E atat de negrept ca si copiii se imbolnavesc si sufera...Ei inca nu au trait...
Ma rog sa ii dea Bunul Dumnezeu putere ca si pana acum si sa il revedem sanatos si voinic, mai inalt ca noi, si mergand in excursii cu copii nostrii impreuna.



Elara, fericita mamica
a Mariei Roxana (20.03.2008)
si a lui Matei Catalin(20.11.2009)
Albumul printesei mele Vacantza de vara 2009 Maria - diverse nazbatii
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput