SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! Pui de Randunici!(438)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Mai dati-mi si mie ceva de facut pentru Siluan... ma rog mereu pentru sanatatea lui, dar parca ma simt prea inutila
Nu stiu... ceva corectura de text, organizare, monitorizare... Offf!

Peste cateva zile vine randunoiul acasa, si o sa mi se scurteze timpul considerabil.


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ce s-a intamplat cu Elara si alte doua randunici? asta daca se poate spune, of course..





Mica dansatoare


Ajuta-l pe bebe Siluan sa traiasca!!!

Blog Siluan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Cum fac sa-i trimit papacioasei linkul pentur banner? A spus ca-l pune si ea pe site-ul ei, si asteapta mailul meu. Ii trimit pur si simplu linkul catre blog? Care dintre ele?


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

acum am vazut si eu filmuletul cu Siluan... offf Doamne ce pui scump..



Mica dansatoare


Ajuta-l pe bebe Siluan sa traiasca!!!

Blog Siluan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mie blogul nostru mi se pare cel mai fain vs. celalalt. Si are datele corecte, povestea pe larg... Simo mi-a spus ieri ca voi primi niste poze (inca nu le am).

Azi este ziua X pentru ei, sper sa ajunga cu bine la Innsbruck! Si sa le vina si analizele pana pleaca de la Salzburg. Rezultatele, adica. Si sa afle care din ei este compatibil. Doamne-ajuta!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:



Doamne ajuta sa primim vesti bune astazi!!!

Te rugam Doamne, cu puterea Ta vindeca durerea acestui copil, Siluan. Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu care esti doctorul trupurilor si sufletelor, arata si acum puterea milostivirii Tale. Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.

O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta, Siluan, stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel care vindeci toate neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Amin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Adriuta, si eu am observat ca povestile blog-site nu sunt la fel. Este clar, esti si tu foarte ocupata cu ale tale. Poate ar fi mai nimerit sa te ajute una sau mai multe fete, sa schimbe ele povestea si sa mai faca ce este de facut... Tu deja ai facut foarte mult, un schimb de stafeta ti-ar fi de folos! Eu cred ca trebuie sa fim atenti si la forma, si la continut, sa fie ok de prezentat si unitar! Altfel putem face rau intregii promovari!




-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

'neata!
a dat cineva ?

am vazut pozele si filmul....
nici eu nu stiu ce sa fac in afara de a ma ruga!
ma simt neputiincioasa. Naty, daca te pot ajuta cu partea medicala trage-ma de maneca!


Mi s-a facut rau cand i-am vazut analizele....
Doamne-ajuta sa fie bine!

m-am vazut cu Kya, din pacate in parcare si pe fuga....

ma duc la treaba, dar zau daca ma pot concentra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Am intrat si eu din nou la voi sa mai aflu ce face bebe siluan (acasa nu am net) si nu pot decat sa plang de fericire cand vad asa mobilizare, asa suport, sustinere, iubire pentru acest prunc si mare, mare incredere in Bunul Dumnezeu ca-si va reveni.
Sunteti niste luptataoare si nu as vrea sa nominalizez pe vreuna ca toate va sprijiniti una pa cealalta in acest demers.
Nicoleta esti o scumpa pentru ce ai facut, iti spun din propria mea experienta ca Simo s-a simtit infinit mai bine vazand sustinerea fetelor de aici si pe tine acolo!
Stateam si ma gandeam cat de minunat este acest site care creaza o comunitate virtuala si nu numai, pentru sustinerea unor asemenea cazuri.
Nu vreau sa bat campii, dar sunt impresionata de ce vad la acest capitol.
Am fost si eu din pacate cu Matei in mai multe spitale din Romania si am simtit o particica din durerea mamei lui Siluan (infinit mai mica) de nici nu ma puteam ruga, nu eram coerenta, si o astfel de experienta te schimba pe viata. De aceea spun, ca ceea ce faceti voi este ... nu am cuvinte. Dumnezeu sa va rasplateasca!

Ne rugam in continuare pentru Siluan sa il ajute Maica Domnului si Bunul Dumnezeu sa se insanatoseasca rapid si sa-si bucure cat mai repede parintii cu zambetul si inocenta lui.

Va imbratisez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata!
Am fost plecati din Bucuresti dar am revenit aseara. V-am citit, recitit...rerecitit!
Sa dea Dumnezeu ca azi sa se transfere cu bine , sa gaseasca cea mai buna solutie, poate chiar cea in care nu e nevoie de transplant daca exista o sansa, fie ea si f mica !
Sunt impresionata de situatie, de felul in care v-ati mobilizat, de blog, de poze...de vizita Nicoletei, de sufletele mari care ma inconjoara!
Nu pot sa spun mai mult....nu pot decat sa mi-i imaginez inapoi acasa, deschizand poarta su Siluan in brate, rozaliu si zambitor, cu Sam si David alergand spre ei....asa incerc sa mi-i imaginez zi de zi!
Si Radu....imi suna vorbele lui in minte, ca de multe ori si eu m-am intrebat si n-am gasit raspuns !Cu atat mai mult cu cat acum se intampla chiar in "casa Lui" !
Dar mi-e frica sa fiu si atat de categorica....in fine!
Va pup si daca aveti nevoie de ceva sau imi vine vreo idee, sunt aici!




Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput