Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (113)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annaiss

buna dimineata fetele

multumim de cafea plateeasi ale1212xa eu una aveam nevoie mare!!!

uram si noi La Multi Ani! Radu de MP
La multe lunite Cristian de Xela_07 sa va bucurati de ei!

noi dupa o noapte cu mai multe treziri ca de obicei. de regula se trezeste o data, maxim de 2 ori si scanceste dupa suzeta, de data asta a inceput sa se intoarca pe burtica si nu ii place sa doarma asa. oricum am noroc ca adoarme imediat ce o intorc pe spate si ii dau suzeta

luni am avut o alarma de dintisor, dar se pare ca a fost falsa
Arya este foarte cuminte, insa luni a fost imposibil sa ne intelegem cu ea, nu a dormit o secunda toata ziua, si cu greu dupa ce toata lumea a plimbat-o in brate a reusit pe la 20:00 sa adoarma. Am dat cu gel de dinti ca am crezut ca asta este, dar nimic nu a linistit-o. Oricum bine ca a trecut

si ne-am chinuit toata saptamana cu iritatia de la caldura . acum da semne ca ar incepe sa treaca. am folosit Calamine, in caz ca mai sunt fete care se lupta cu aceasta iritatie. am fost un pic dezamagita de pediatra care ne-a recomandat Nidoflor si din ce am citit nu este recomandat bebelusilor

noi va uram o zi buna si toti pufuletii si oferim mamicilor

mamica de elfa Arya Miruna



Stim cum e.
Din fericire a mea s-a linistit in privinta asta, se mai intoarce doar cand o pun la somn. Eu cred ca mai are putin si adoarme si ea hop pe burta cu capul ridicat.

Pupici Aryei

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cris_m intorc inzecit.

Cristies stim ca am ratat cu cateva ore ziua Maiei dar sper eu ne-am revansat. Este un picut mai greu cand trebuie sa "sapi" dupa listuta.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

sa-ti traiasca strabunicul lorex eu l-am lasat pe David cu bunica cat am fost in tara...5 minute pana m-am dus in bucatarie...si cand m-am intors ii rupea din bucata de ciolan... si imi zice: la copilul asta i-ai dat ceva de mancare, ca vrea si el putina carnita. avea 4 luni si il alaptam exclusiv, in aceiasi saptamana l-am prins pe tata ca i-a dat pepene rosu mai pot adauga ceva????

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



multumesc la fel!
deci era s-o patesti si tu, huh?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

Buna tuturor!

Eu am un pui incredibil de cuminte la ora asta. De o ora si ceva sta si rontaie centura de siguran#355;#259; de la leagan.....astept si eu cu infrigurare dintisorul, deocamdat#259; e lini#351;te.
M-au ajuns batranetile se pare ca m#259; dor salele, am junghiuri, m#259; întreb dac#259; n-or fi rinichii.
Larisel, dac#259; tir nu-#355;i mai accepta fructele, la mine e invers, nu vrea legumele sub nici o forma. Cred ca o sa scap un fie de sare, ceva....

Sa ave#355;i o noapte linistita!

mama unui pui...Stefan


si eu vreau sa-mi fac eco la rinichi ca tot la ei ma gandesc, dar probabil ca sunt durerile de spate de la cat ridicam bebeii in brate...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Iar tusea, citisem undeva ca e semn de dinti daca nu se asociaza cu raceala. cik ei au mai multa saliva acum cu dintii si se inneaca deci daca ai alte semne prevestitoare de dinti , de acolo e tusea


de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)



nu stiam si chiar iuria se ineaca mult mai des acum cu saliva situseste!
mi-ai luat o grija de pe inima!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

O sa mai trag si eu o fuga la mare in curand.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


cand?cand? poate ne sincronizam
...si cu Plateea...



Citat:
citat din mesajul lui miremia


Si daca tot sunt la cap. intrebari...cine era burtica care avea la semnatura tzontzo manger? Cumva bubu?


_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg



cauti manager?
euimiamintesc ca Blue_rain....

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Inca una si ma duc.....sa o culc pe delfi.
Bebeii alaptati cum mai mananca lately? A mea ia o gura, se ridica in fund, se intoarce la tzitzi, iar se ridica, trage de un picior.....si tot asa se foieste. Mananca civilizat doar daca e rupta de foame (ceea ce nu se prea intampla).

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg
A mea mai face asa din cand in cand......cauza?nu stiu....uneori vrea sa adoarma si nu reuseste,de aceea se foieste(probabil ca nici lapte nu mai vrea)asta la mine a dus la faptul ca incepe sa adoarma singura,papa sau nu, se intoarce cu spatele le mine isi gangureste si somn de voie

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui gmilady


Vreau sa va spun ca nu m-am suparat pe cineva anume, tocmai ca stiu ca sunteti toate foarte foarte dragute... mi-era doar ciuda rau pe mine ca nu am reusit deloc sa comunic ceea ce voiam, si ca era mai bine sa nu apar... dar m-au bucurat apoi mesajele voastre, multumesc.




sunt necajita ca am probl cu calc si nu le rezolv inca vreo 2 sapt...am vrut sa spun de ieri:
cred ca am cam exagerat ieri,vb alexutzzei,as fi buna la proba de foc ...io-s ardeleanca,pe mine sa ma iei mai usurel,da?... mesajele tale erau la foc automat,date "concrete" ce mai...dosarul complet facut ...am realizat mai tarziu[si io cujet mult,de la mine s-a molipsit alex ] ca intentiile tale au fost bune,ca si ale mele,de altfel...dar toate s-au suprapus peste ce se intampla cu noi,aici si acolo...eu nu prea apuc sa urmaresc tot acum,din motive de logistica ,dar sufar ca un caine cand vad unde s-a ajuns
anyway...fac mea culpa ...asa ca ... si welcome printre noi !


toata gashca,repet..toata gashca este invitata la party



radu are 10 ani!




multumim fetelor de urari!


LML maia si cristi



mami de Radu si Alex



asa creste Alex




speram sa spui asta!

LA MULTI ANI lui RADUCU!!!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex
[
cand?cand? poate ne sincronizam
...si cu Plateea...


Cand vine bunicul de pe mare, nu stim data exacta dar luna august. Voi cand aveti de gand?


Citat:


cauti manager?
euimiamintesc ca Blue_rain....

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Nu, doar ca nu reuseam sa-mi amintesc.
Sper ca ma manageriez destul de bine singura.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity
A mea mai face asa din cand in cand......cauza?nu stiu....uneori vrea sa adoarma si nu reuseste,de aceea se foieste(probabil ca nici lapte nu mai vrea)asta la mine a dus la faptul ca incepe sa adoarma singura,papa sau nu, se intoarce cu spatele le mine isi gangureste si somn de voie

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!


Mi-a facut si Mara o data faza asta...s-a intors cu spatele, a ingaimat ceva vreun minut si s-a culcat.
De atunci ma in fiecare seara sa se repete dar.....cica nu.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput