Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (113)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui simplicity
A mea mai face asa din cand in cand......cauza?nu stiu....uneori vrea sa adoarma si nu reuseste,de aceea se foieste(probabil ca nici lapte nu mai vrea)asta la mine a dus la faptul ca incepe sa adoarma singura,papa sau nu, se intoarce cu spatele le mine isi gangureste si somn de voie

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!


Mi-a facut si Mara o data faza asta...s-a intors cu spatele, a ingaimat ceva vreun minut si s-a culcat.
De atunci ma in fiecare seara sa se repete dar.....cica nu.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


Eu inca mai sper sa fie o faza si sa nu fie asa morocanos tot timpul cand este obosit, desi mi-e tare drag cand se tot foieste si se mai uita urat la noi Sunt cu capul nu?



Elena de Iustin Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:



La multi ani, Radu! Inca ma indop din ce ne-a oferit mamica ta!

La multe lunite, Cristi de xela!

La multe lunite, Maia de Haircut (cu scuzele de rigoare ca deh, nu stiu cum am gasit ieri chestii mai importante de zis decat sa felicit pufuleata pt prima jumatate de an)

Ne pregatim si noi de implinirea celor 6 luni, care nu ne vor aduce mai mult de 5,5 kg, aoleu, bine ca mi-am amintit, tre' sa sun la dr sa fac programarea pt vaccin!

Azi ma duc sa-mi cumpar lanolina (Cata, mersi de sugestie! ), nu mai stiu ce sa fac, ma urc pe pereti de durere, a inceput sa ma doara si sanul celalalt, mi-e clar ca o supara gingiile pe mandra mea si ma molfaie pe mine. Mai nou nu mai accepta sa suga cu protectii, imi da in plans. Mi-am dorit enorm sa o alaptez cat mai mult, mai ales ca Isa o sa mearga la gradi din toamna si o sa aduca de acolo toate bolile contagioase, ma gandeam ca o s-o ajut pe Irina cu anticorpii din LM, dar care LM?! Prost e ca nici bibe nu vrea, nu stiu sincer ce-o sa ma fac cu ea...

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Miremia, noi dupa 15 august
Plateea la fel

WB Bubu si Cris.M

Ma rog pt un transplant reusit al puiutului Silan
Sper sa reusesc saajut si financiar

aaa...

a! vreti sa pun inapoi prima pagina?

hai ca ma gandesc la o solutie..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_iulia

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui simplicity
A mea mai face asa din cand in cand......cauza?nu stiu....uneori vrea sa adoarma si nu reuseste,de aceea se foieste(probabil ca nici lapte nu mai vrea)asta la mine a dus la faptul ca incepe sa adoarma singura,papa sau nu, se intoarce cu spatele le mine isi gangureste si somn de voie

mamicuta de 2 iminimioare(sotior si albinuta Ariana)
Vesnic indragostita de voi doi!



Mi-a facut si Mara o data faza asta...s-a intors cu spatele, a ingaimat ceva vreun minut si s-a culcat.
De atunci ma in fiecare seara sa se repete dar.....cica nu.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


Eu inca mai sper sa fie o faza si sa nu fie asa morocanos tot timpul cand este obosit, desi mi-e tare drag cand se tot foieste si se mai uita urat la noi Sunt cu capul nu?



Elena de Iustin Gabriel



Nu, nu...nu esti cu capul. Eu ma amuz maxim cand incepe sa faca mutrita de plans de santaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

aaa...Lucia...mi s-a pus pata pe ogecuta din piele de pe asos..
cat costa transportul?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Miremia, noi dupa 15 august
Plateea la fel

WB Bubu si Cris.M

Ma rog pt un transplant reusit al puiutului Silan
Sper sa reusesc saajut si financiar

aaa...

a! vreti sa pun inapoi prima pagina?

hai ca ma gandesc la o solutie..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Poate ne sincronizam, mi-ar placea tare mult.

Am putea sa punem doar numele pufilor (al mamei in paranteza) si data de nastere, fara alte detalii.

Nikole imi pare rau de problema cu alaptatul si sa nu te plangi de kg Irinei, peste vreo 14,15 ani cand unele dintre pufoase ne vor stresa cu dietele a ta o sa fie fotomodela.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

nikole... ce bine ar fi sa treaca cu lanolina... cat despre bibe... lasa ca mai ai vreme. daca nu, ai vazut ca si oani are muuulte solutii. se gaseste el raspunsul pt irinuca. cat despre vaccin... te rooog, nu pomeni de el ca ma urc pe pereti! cica in sua nu mai sunt obligatorii. hmmm... tre sama inteesez.

lorex,
vrem la mareeee... cine gaseste o ofert da sfoara-n tara? sau inchiriem toate o vila?



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

LA MULTI ANI:

MAIA de HAIRCUT!

CRISTI de XELA!





_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea


lorex,
vrem la mareeee... cine gaseste o ofert da sfoara-n tara? sau inchiriem toate o vila?



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


si sa dam concerte de bebelusi maraiti pe litoral

PS: ai vreo preferinta pt vreo statiune? preturi? trimite PM..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Multumim de urari, suntem buni de cinste. Doamne ajuta sa fim tot asa sanatosi ca si pana acum ceea ce va doresc si voua!
Eu nu prea le am cu sarbatorirea lunilor fie pentru ca sunt la al 2 lea bebe, fie ca in general nu prea stiu in ce zi suntem ... Ma scuzati . Totusi juma' de an e ceva, deci va servesc cu clatite ca tocmai am infulecat vreo 3, merge?

Am fost la vaccin, 7,75 Kg, 66.5 cm, baiat frumos si destept ce sa mai o minune pentru Daria noastra.
Ieri s-a ridicat pentru prima data singur in fundulet de pe burta. Azi numai asta a facut, e mortal.

Ii iubesc de nu mai pot pe am2 si chiar mi se pare ca sunt extrem de norocoasa ca sunt copiii mei.


Am scris si dincolo ceva, asa ca eu oficial I'm back.



Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)

Mergi la inceput