Iepurasi dragalasi de Martie-Aprilie 2010 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

fetelor am venit de la cumparaturi fara costumul de baie minune care ar trebui sa mascheze 10 kg, asa ca urmez planul 2, la mare o sa ochesc femei babane langa care o sa fac plaja, sau chiar babe, ca sa fiu eu aia frumoasa si slaba

anka78 daria este adorabila

andira ce printese ai tu acolo!!! iris este o dulceata si se vede dupa expresia fetei ca este cumintica iar nati si irina pe mine ma uimesc in continuare cat de bine seamana si totusi nu-s gemene

nafi ce bine a crescut veveritzul tau !!!

anca ianisu e bine, i-am introdus galbenusul de ou, a fost incantat de 2 ori cand i l-am dat , a treia oara a facut mofturi ... si la carnita de pasare face mofturi, de fapt trag concluzia ca la legume cam face figuri ... il pacalesc eu, nu-i problema acusi-acusi face 7 luni si ii dau si carnita de vitel, branzica si uite asa il pacalesc sa pape si legumele. se plictiseste f repede de un anume gust, el chiar vrea diversitate, frate
ce tare e codrinu, sta la masa ca un pasha !!! ce botic dragut are

delia13 nu-ti face probleme, va manca si cu lingurita, uite azi am fost plecata si pishti a stat cu mama, i-am lasat laptic sa ii dea cu lingurita sau din canita (biberonul nici nu vrea sa-l vada), dar nu a vrut deloc, si i-a pus putine cereale in laptic sa ii schimbe consistenta si asa a papat ianis pe nerasuflate

ella fato te lasa neuronu', bre? care alexandra? ruxandra sunt, fata dai mielu' de Paste, n-ai incotro



POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

ha ca m-a facut ella si mucioasa, auzi tu, adicatelea daca am o poza de anul trecut cand eram mai tinerica, gata, imi da ignore repede, hmmm, cum esti tu invidioasa pe tineretea mea

fetelor plec la nani, ca-s zombi, dar nu inainte de a intreba ce pot sa fac ca sa bea ianis apa???? ca toata ziua, abia scapa 2 inghitituri de apa, i-am luat si canita cu cioc, si biberon sport si nimic, i-as da si din lighean sa bea daca accepta, dar nu si nu

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Bumbitza, auzi, fetele zic ca degetar din acela gasesti si in farmacii, daca nu, poti comanda de unde a luat honeybaby.

Oanaiacovita, eu iti recomand sa nu te grabesti cu introdusul legumelor la inceput. Dar daca stai macar 3 zile la un aliment, eu sunt de parere ca e ok.
Referitor la degetar, da, il pun pe deget si ii masez gingia. La Tudor o faceam in fiecare seara, asa e pregatit bebe si pentru periuta, cand vor iesi dintii.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Bumbitza, auzi, fetele zic ca degetar din acela gasesti si in farmacii, daca nu, poti comanda de unde a luat honeybaby.


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)


denisa de unde ai luat? a zis in cap trecut, dar am uitat

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

mdaaaa
in loc sa ma bag in pat...am dat iama in cutia de Toffifee din care s-a dus un sfert
nici cand eram gravida nu papam atata dulce dar ce sa-i fac daca-s bune rau..nu ma pot abtine ...ma doare undeva de toata celulita...am motiv ....am nascut un copil....UNIC.

asa ca feteleeee, dimineta la cafea va invit si la niste Toffifee de pe acum .

gata ca prea intind coarda...la dus si dupa nani ..

ANDRA lasa mama ca esti fata descurcareata...vezi...ai si gasit rezolvare hai pupici multi

aaa, vroiam sa ii rasund si lui FLORY fata cea noua care se plangea de bb ca nu papa jumatatea de bibe care a ramas....
iubita , poate vrea sa ragaie bebele(ca parca nu ai scris de asta)....cel putin fiimea asa face...daca refuza bibe e clar vreasa ragaie...nu stiu, eu la asta ma gandesc si incearca sa mai lasi copilul 30 min si da-i iar ce a ramas....bafta.

stai fara grija ca nici fiimea nu papa mult...acum pe caldurile astea max 100-110ml
aaaa si eu ii dadeam inainte NAN1 si l-am schimbat tot din cauza ca nu il mai vroia,,,,mai mult de 60-80 nu imi mai papa nici mie



CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia13

DAYANARA, Yaia- multumesc de rasp. Hai ca incep sa ma lamuresc si eu cu diversificarea asta. Treaba e ca al meu in afara de san in momentul de fata nu vrea laptele meu nici cu bibe, nici cu lingurita , nici seringa, nik. Cred ca o sa am de munca pana imi ia el cu lingurita piureul.



Dayanara- am vazut ca ai scris ca ii pui ulei de masline. Nu stiam ca avem voie, pai asa are gust cat de cat..


Delia, asta e una din componentele diversificarii, sa-l inveti sa ia din lingurita. In primele zile mai mult o sa-ti scuipe ce-i bgi in gurita, dar invata el, nu-ti fa probleme.
Si nu pune la inceput ulei de masline in piure, ca daca are alergie, sa stii daca e de la ulei sau de la prima leguma folosita. De asta nu se intoduc 2 alimente noi in acelasi timp, pentru a putea stii de la ce e alergia. Asa ca in primele 3 zile fa doar un piure-supa crema (fa piure, dar pune in el zeama in care fierbi leguma, sa-ti iasa ceva intre piure si supa, asa, ca o supa-crema) de ce aliment vrei sa introduci.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui andra_s
ce pot sa fac ca sa bea ianis apa???? ca toata ziua, abia scapa 2 inghitituri de apa, i-am luat si canita cu cioc, si biberon sport si nimic, i-as da si din lighean sa bea daca accepta, dar nu si nu


Sa ai rabdare!
Tudor nu a acceptat apa decat la vreo 2-3 luni dupa ce am inceput diversificarea...daca nu si mai mult. Tu ofera si daca bea, bine, daca nu, asta e. Isi ia necesarul de lichide din lapte!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Dupa cum spuneam am revenit la tura de noapte....

Roxana - Bine ca seamana cu Leo Silvana

Andra - prafurile (de tras pe nas) le-am comandat dupa net , nu degetarul. Daca pe alea le vrei, le gasesti pe bebeshop ( au si reduceri si am am cam dat iama in ele, cand o veni tati si vede ca nu mai avem nici un ban lesina)

Bai, cu pedofili vostrii. Din exces de zel i-am dat block lui vali care avea ca user o insiruire de cifre. Am vazut azi cand eram la el la calcular si era gmailul conectat



Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ella imi pare rau de partida de plans, dar stai linistita ala nu e spasmul hohotului, la spasm de obicei isi pierd cunostinta cateva clipe, se invinetesc nu mai au aer nu mai plang nimic....
http://www.eva.ro/psihologie/situatii-si-sfaturi/spasmul-hohotului-de-plans-articol-22620.html
gasesti mai multe articole...

atb leo i.a raspuns asa cu ton serios ca si cum ar fi vorbit cu un adult: asa ceva e imposibil! :)

denisa bravo! de block lui vali zic :)))))
el ce.a zis? sau nu si.a dat seama

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

anda intr.adevar pana nu se obisnuieste usor usor si cate.un pic sa bea apa n.ai ce face, el oricum bea cat simte nevoia

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput