Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Miremia,am vazut noile poze ....Oauuuuuuuuuu

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Cristies imi place cum pui problema(ma refer si la faza cu cerealele),o lady informata.......si cu jucariile(noua la curs ne-au spus sa le luam jucarii potrivite varstei-deci cam cum scrie pe eticheta-copii cica se enerveaza daca nu reusesc sa rezolve,sa desluseasca-de ex un puzzle care are o piesa lipsa)

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!


Daca se enerveaza n-ar fi nimic, dar sa nu patesti ca fetita unor prieteni care i-au luat tot felul de minuni, le-a stricat pe toate si cand s-a facut mai mare au inceput sa se uite prin supermarket si descopereau: Ia uite! Jucaria asta i-am luat-o de Craciun si e peste trei ani...(ea avand 1 an jumate)... pe unde o mai fi??? Pai... s-a stricat/rupt/spart... Si acum ce-i mai luam?... Inca o papusa...

_
Povestea unei .
Cresc
imi vine sa rad,dar nu prea e...........si mie papusa nu mi se pare una din cele mai potrivite jucarii(nu zic ca nu o sa aiba....dar trebuie si diversitate,jucarii care sa ii stimuleze din toate punctele de vedere,ori o papusa cam te limiteaza....)

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Vad ca vorbiti de jucarii....eu i-am luat din Real azi (ma gandisem sa-i iau o mingie simpla) un set de la Primii Pasi cu o mingie, un patrat si un triunghi, din carpa, toate moi si cu zornaitori in ele. Vreau sa zic ca-i plac maxim (cred ca era satula de Lamaze) si erau si ieftine.

Deocamdata n-am timp suficient sa analizez oferta de jucarii Lamaze/Vtech si FP de pe ebay/amazon asa ca multumesc cu ce gasesc pe la noi, daca sunt si ieftine. Am vazut catelul de la FP in Real la 190 de ron parca.
Oricum am zis ca iau o pauza de la achizitii, ne-am luat scaun de masa, ustensile pt Big D, alt carucior si ne mai trebuie si scaun auto.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cristies sa va fie de bine iesirea!
Cand citeam mesajul tau cu pofta de sprite eu aveam sticla de in brate. Bietul Monti nu prea m-a vazut la culoare weekendul asta (sau eu pe el?). Clar nu ma urc pe cantar next 2 days.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Fetelor sa va impartasesc un secret(nu va mai fi de acum )..eu mai vreau un bebe cat mai repede.........de cateva saptamani tot la asta ma gandesc,dar oare o sa fac fata?

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Cam bantui de una singura pe aici,deci ma retrag....noapte buna..........dar inainte de a pleca sa cante muzica

Albinutza are jumatate de an ,o jumatate de an care ne-a (mie si sotului,bunicilor....)umplut inimile,care ne-a incantat si ne-a facut mai fericiti- sa ne traiasca,sa creasca mare,sanatoasa,desteapta,frumusica.........ce mai ....implinita.......si asa sa fie nu numai a mea albinutza ci toti pufii..........toti copiiiiiiiiiiiiiiiii

Ca si mancare....atatea mamici,atatea gusturi...........ca sa nu dau gres las din nou un bucatar care sa va faca tot ce va pofteste inima

LA MULTE LUNITE SI CEILORLATI PUFITudor Ioan de Tomaca, Maria Alexandra de Ioana_fota, Amaris Stefania de GRatiana77

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

simplicity multumim de tratatie. sa-ti traiasca pufuleata si sa va bucure si de acum incolo.


amaris, tudor, maria

ruxita 2kk/zi acum cu diversificare, inainte 1 data la 3-4 zile.
vreau kk meu de bb inapoi

cris.d cand plecati? ceva traseu?



din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili.....hai ca e luni.....o coffe si ...la treaba.....

cristies...f bine punctat cu cerealele...in stilul caracteristic...adik docomentat


simplicity....mmmmm ...bb.....pana atunci..sa-ti traiasca papusica

fetili..n-am timp sa recuperez...ce-a patit sotul lui bea? bad ca toate tineti pumnii.. am inteles ca are o prb de sanatate....

jucarii....multe le-am pus la pastrare....am lasat doar ce e potrivit pt varsta lui...si ce-i place...

azi merge,m la vaccin....sper sa fie ok jiji

sa aveti o sapt frumuuuuuuuuuu

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...stationare la mal sau....mall?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:



n-am inteles inca bine care e treaba...dar pana una alta..

poate reusesc sa recuperez si sa aflu mai multe

oani...sa-mi fie rusine...abia acum am descarcat dieta rina...mai zi ceva de kg tale...se dusera ceva? ssa vin din concediu si pe urma...gata....sper

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...stationare la mal sau....mall?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:



unde fac cafeaua?????

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...stationare la mal sau....mall?...

Mergi la inceput