Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (109)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

trimit armata de ingerasi sa va pazeasca somnul.

apropo de ingerasi...la noi din categoria rutina inainte de somn e rugaciunea cu ''Inger,Ingerasul meu/ Ce mi te-a dat Dumnezeu'' ,o zicem in fiecare seara, se uita ma mine cu niste ochii, ii fac cruce cu manuta lui, apoi ii pup pe frunte. nu mi-o luati in nume de rau...ca ma bag in religie acum...Clar am luat-o razna. plec la somn.va citesc maine seara! puup

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Nu ma pot abtine. trebuie sa va impartasesc si voua. .nu scriu off topic ca sa nu iasa in evidenta. suntem impreuna de 7 ani. pana acum in momentul in care ne iubeam aveam doar ceva izvorase, in momentul orgasmului, de 4 dati incoace am ajuns in acel pct in care...Doamne! nu credeam ca voi ajunge niciodata.sa ajung sa cunosc adevarata placere.am dat search pe net despre orgasmul feminin, ejacularea la femei /etc si s-a intamplat exact ca si acolo.Inainte nu-mi puteam explica cum se poate asa ceva...ei bine acum stiu! ma intreb cum ne-am iubit in toti acesti ani? si ce e cel mai grav ca imi trebuie, si vreau si mai mult! si il speriu si pe el. e ok?e ok sa vreau mai mult? o iau razna? daca va simtiti jignite,ofensate,pudice nu-mi raspundeti.

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

am limba de-un cot de cand va alerg..............pene de curent, lene, rau de la burta....motive , in caz ca intereseaza pe cineva de ce nu am mai dat pe aici de reo 3 zile (parca....), desi aici timpul se masoara in capitole.

WB decenuela!

despre noi: azi am fost la dr. si a facut vaccinul de 6 luni, infarix. a plans un pic, doar asa cat sa arate ca poate si el, ca prea se minunau alea ca ce cuminte e . febra spre seara, ameliorata cu nurofen. premiera pt noi. avem 6.730 si 70 de cm. mai e vreun puf de 6 luni care sa nu aiba 7 kile?....yannis de alecsa e o exceptie minunata, al meu nu a luat 4 kile in 6 luni......dar vreau sa o pup pe doctorita lui cristies, ca e prima voce avizata care spune ca la 6 luni abia ar trebui sa-si dubleze greutatea. mai citisem eu pe undeva, dar mi se parea aberatie

dat fiind ca e cam tarziu, va pup de noapte buna si promit sa revin dimineata!!

va multumesc ca existati!

mama unui pui...Stefan



pediatra ne-a spus 4-6 luni ptr dublatul greutatii...stiu ca s-au vehiculat aici si 4 si/sau 6 luni....deci => probabil cam asta e intervalul.ceea ce e cert e ca la 1 an ar cam trebui sa fie triplul.

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Bea, nu era de plans sotul tau atunci cand inca nu stiati ce are, dar se simtea rau? acum gata! e pe cale de vindecare, i-au gasit ce avea, a facut analize, are un diagnostic, probabil si un tratament, inseamna ca e de bine... motiv de a mai zambi si de a spera ca totul va fi bine... da si sa faceti si voi analize si radiografii. Admirat Ivanelul, dulce foc, sunteti o familie frumoasa si cineva sus va iubeste, nu te-ai convins inca?

Lucia, esti mese la decorat torturi? eu sunte mese la mancat torturi... so, am putea avea nevoie una de alta! Deschizi si pateserie?

cristies, felicitari pentru dintzuc! nu inteleg de ce noi inca nu... ramanem cu totul de caruta ... de baietii mari, care stau deja in fundulet, se ridica in piciorute, se tarasc... au dintzuci...

cris_m, gata intarcatul? mai ai lapte? in cat timp (zile) ai oprit (daca ai oprit) lactatia?

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)




Ruxita nu deschid patiserie insa imi place f tare sa ornez torturile, si neavand scule de fiecare data sunt dezamagita de ce iese.
Legat de Caius ca nu sta in fund, nu se taraste, nu se ridica in picioare...
Stai linistita nici Teo nu face nimic din toate astea si e doar cu o zi mai mic decat Caius.
Oricum eu nici nu l-am pus pe Teo in fund caci mi-a interzis categoric pediatra. A zis nu pana la vaccinul de 6 luni si cum vaccinul il facem sapt viit de at vom incerca sa stam si in fund.
LA fel si cu diversificarea.
Pana saptamana viitoare mai ramanem exclusiv pe lapte de la mami.
Si vorbeam cu nasa noastra care e ginecolog(cu ea am nascut) si eu ii ziceam ca incearca sa mearga in busi in sensul ca ridica pe rand fundul sau se ridica in maini insa niciodata in acelasi timp si mi-a zis sa nu-l fortez sa faca nimic.
Sa-l las sa faca totul at cand e el pregatit si cand vine de la sine.
Am uitat sa va zic nasa noastra o sa aiba o fetita. Are acum 6 saptamani de sarcina

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami



ti-am admirat si eu torturile! felicitari1 ma abonez si eu la mancat daca mai e loc Sarcina fara probleme nasei tale, si o nastere la fel de usoara.

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Salutare!!!
Intru pe fuga sa anunt cu bucurie ca azi dimineata Andrei s-a intors de pe spate pe burta! Tot in ritm de ardelean, of course, insa e foarte bine si asa!

Bineinteles ca nu am citit decat capitolul asta (era si mare rau!), insa azi am alergat toata ziua pe la doctori si mai avem de alergat si la cateva sedinte de kineto. By the way, recomandati vreun kinetoterapeut?

Multumesc si noapte buna!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 2 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


nu stiu nici un kineto, in schimb ma bucur alaturi de tine ptr intoarcerea lui Andrei! sanatate maxima!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

mariucasara, oani, bea multa sanatate familiilor!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Noapte buna ! am plecat.

patut el doarme cand cum....daca il pun in patut imi doarme acolo, daca alaptez si adorm inaintea lui, doarme cu mine.in living, in carucior...peste tot...asta cand doarme doarme.si cu mine si fara mine.deci...sta el mai mult in patut dar mai imi ''scapa'' si mie cate o noapte cu el in pat

diversificare ii dau ceva brocoli cu pere acum de la borcan.cereale,orez (milupa) imi baga cate 8 lingurite de cereale,16 de apa , casca gura mare,intinde mainile, ii plac.morcov cu cartof blenduit cu putin laptic de la mine.fructe(borcanase sau proaspete).maine ii da tati mar cu biscuiti.is curioasa daca papa.pana acum nu i-am dat biscuiti.i-am luat acum din astia fara gluten.

pana la urma dam sau nu banana? sa va sara in ochi ca tot nu mi-ati raspuns.am gasit pe unele site-uri ca numa de la 7 luni.

am plecat!


din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

Nu ma pot abtine. trebuie sa va impartasesc si voua. .nu scriu off topic ca sa nu iasa in evidenta. suntem impreuna de 7 ani. pana acum in momentul in care ne iubeam aveam doar ceva izvorase, in momentul orgasmului, de 4 dati incoace am ajuns in acel pct in care...Doamne! nu credeam ca voi ajunge niciodata.sa ajung sa cunosc adevarata placere.am dat search pe net despre orgasmul feminin, ejacularea la femei /etc si s-a intamplat exact ca si acolo.Inainte nu-mi puteam explica cum se poate asa ceva...ei bine acum stiu! ma intreb cum ne-am iubit in toti acesti ani? si ce e cel mai grav ca imi trebuie, si vreau si mai mult! si il speriu si pe el. e ok?e ok sa vreau mai mult? o iau razna? daca va simtiti jignite,ofensate,pudice nu-mi raspundeti.

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!
Eu inca sunt pe aici si ce citescccccccccc:)) MI se pare normal sa vrei ceva ce e bun,nu?

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

Noapte buna ! am plecat.

patut el doarme cand cum....daca il pun in patut imi doarme acolo, daca alaptez si adorm inaintea lui, doarme cu mine.in living, in carucior...peste tot...asta cand doarme doarme.si cu mine si fara mine.deci...sta el mai mult in patut dar mai imi ''scapa'' si mie cate o noapte cu el in pat

diversificare ii dau ceva brocoli cu pere acum de la borcan.cereale,orez (milupa) imi baga cate 8 lingurite de cereale,16 de apa , casca gura mare,intinde mainile, ii plac.morcov cu cartof blenduit cu putin laptic de la mine.fructe(borcanase sau proaspete).maine ii da tati mar cu biscuiti.is curioasa daca papa.pana acum nu i-am dat biscuiti.i-am luat acum din astia fara gluten.

pana la urma dam sau nu banana? sa va sara in ochi ca tot nu mi-ati raspuns.am gasit pe unele site-uri ca numa de la 7 luni.

am plecat!


din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Eu i-am dat banana si are doar 6 luni,nu mi s-a dat interdictie,pana acum a mancat cam o banana(un sfert intr-o zi,jumatate in alta,alt sfert in alta zi.....ceva de genul)

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Hello la miezul noptii...

1. Diferenta dintre zahar si fructoza ca indice glicemic e evidenta (si sustinuta de multa lume). [bDar ca procedeu de obtinere (si ce ma doare pe mine cel mai tare - albirea)][/b] cred ca sunt tot pe acolo, adica la fel de toxice. Eu pentru gaza o sa astept sa poata sa metabolizeze mierea si o sa-i indulcesc dupa un an daca o fi cazul. (Eu mi-as dori sa nu vrea...).Poate ca asta e unul din motivele pentru care nu mananca cu pofta altor copii dar... are balta peste... si eu rabdacol. Azi de exemplu am pus in supa si patrunjel (frunze) si mi s-a parut ca a mancat mai mult de doua linguri...

Povestea unei .
Cresc
Si eu citisem intr-o carte de ce spui tu,de aceea nici nu folosesc,vrei sa scapi de un drac si dai de altul

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput