Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (109)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Noapte buna........

Oare sa las vreo cafea ?ca e 3.........mai bine programez filtrul imaginar ca peste 3 ore sa faca o cafea buna,tare.....ca apoi fiecare o serveste cum doreste(zahar/lapte/frisca si o pricomigdala/fursec langa)

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

SIMPLICITY, hai ca dau eu cafeaua, ca tot se crapa de ziua.
Asadar, neataaaaaaaaaaaaa cu Onitza si Danutz!
ALICREDO,m-a amuzat mesajul tau si esti tare dragalasa, aaa, mesajul stii tu cu "hatzana-ma, hatzana-ma, hatzana-ma, maaa!!!!" si nu zic decat atat: DA-I INAINTE CU TUPEU!!!!!! FOarte bine, care e problema, sotul e un tip f norocos iar tu f fericita! Deci totul e minunat! PS: in ce pozitii ai reusit sa ajungi pe cele mai inalte culmi? Mie mi se intampla cand eram deasupra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neataaaaa...
va cuceresc de dimi cu o cafea cu rom, cu frisca, cu scortisoara si o felie de negresa alaturi? sau vb prostii de dimineata?

asaaa.... in dimineata asta ma imbat cu dragoste de la xela, cristies. ma inclin cu respect si mai vreau, ca-s nesatula...

evyme.. ma gandeam eu ca n-o sa vrei... eh, inca o sansa ratata... eram insa datoare sa intreb

asa, deci... avem totusi fete si dincolo de zidul chinezesc...
ma bucur sa va citesc si fluturiti si voi mai des pe-aci... irinaa, ana_g...

cristies... ai reusit sa ma faci sa ma inrosesc toata. cum nu uiti tu nimic... asa e. voiam. pana m-am blocat. acum... sunt la stadiul in care sper. si sunt convinsa ca am ajutorul mamei, va am pe voi si am un copil care daca pana acum s-a dovedit extraordinar, o sa ma ajute si acum, n-o sa ma lase sa mor in focurile iadului cu LP pana la majorat...

cristies.. "Deocamdata am dat sfoara in tara sa-mi gaseasca (frate-miu) rosii bio. Mi-a gasit cega... cum s-o fi dus la Dunare sa ia rosii nu-mi explic"... fratele tau rules...

alicredo... u go, girl... esti idreptatita sa nu te multumesti niciodata cu putin! felicitari!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

plateea, onitza, va multumesc pentru cafele. plateea, musai vreau si negresa alaturi. Dar nu doar o felie...

Vad ca schimbul trei a fost prolific, ma duc sa vad cine a mai ramas fara parola. plateea, tu ai primit-o?

alicredo, ma roade nitel invidia. Va doresc sa fiti la fel de fericiti mereu!

Edit: Neatzaa!

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Salutare!!!
Intru pe fuga sa anunt cu bucurie ca azi dimineata Andrei s-a intors de pe spate pe burta! Tot in ritm de ardelean, of course, insa e foarte bine si asa!

Bineinteles ca nu am citit decat capitolul asta (era si mare rau!), insa azi am alergat toata ziua pe la doctori si mai avem de alergat si la cateva sedinte de kineto. By the way, recomandati vreun kinetoterapeut?

Multumesc si noapte buna!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 2 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

uraaaaaaaaaaaa!
pupam ardeleanul in devenire

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Spun si eu neatza si ma intorc in pat.
Nu inteleg ce cautati pe forum intr-o sambata atat de dimineata, dar harnicutelor.

Mara de cateva zile doarme cam ciudat, in sensul ca se foieste foarte mult si scanceste. Trage o data din tzatza, se intoarce cu spatele, se intoarce iar la tzatza, da sa planga.......credeti ca o supara gingiile? (cristies , sunt sigura ca garaga a apreciat ca l-ai scapat de durere si nu te-a judecat ca n-ai facut-o mai devreme). Ma duc sa frec si eu ceva gingiute de delfi cu dentinox.



_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

La spartul targului apar si eu...sa va urez noapte buna, mamici de pufuleti.
Am o scuza, ca am avut de ingrijit sotul astazi sot care este cu febra si dureri de cap si de ochi si ioi si vai...de fapt are o viroza, dar pana i-am dat de cap am ajuns si la medic.
Merg sa vad daca apuc sa recuperez ceva

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)
sanatate multa sotului!


btw...copilasii nostri au aceleasi nume de sfinti,strumfii mei sunt radu andrei si alexander gabriel...de mult am observat,dar tot uit sa zic

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Am uitat sa zic ca va ep toate si va urez un weekend minunat!

Revin mai pe la 12, ca o lenesa ce sunt.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

ruxita, rox_y, micki_mica, plateea, catalutza, aveti PM. Cata, nu mai stiu daca primisei sau nu parola, stiu ca o cerusei...


de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

plateea, stiu o pediatra care zicea ca nu ramane niciun copil nediversificat, chiar daca lucrurile nu merg struna.

ratusca, felicitari pentru intoarcere!

oani, imi pare rau ca va da de furca viroza, sanatate multa sotului!

lorex, cristies, aveti dreptate, nu m-am gandit la asta...

cristies, parerea mea ar fi sa nu te invinovatesti, a fost primul dintisor, n-aveai cum sa cunosti "semnele" de dinainte. Ai fost o mama buna si i-ai respectat programul copilului.

evyme, imi pare rau ca a fost asa, bine ca ai gasit o solutie sa-l tii pe Sebi pe LM in continuare!

micki_mica, ce mai faceti?

irinaa, bine ai revenit, sanatate multa!

miremia, multumim, asemenea!

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput