Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (168)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CrinaAndreea spune:

Buna,

Nu stiu daca ne mai tineti minte...

Nu mai am timp de absolut nimic.
La serv e cam nasol, in ideea ca se fac liste de disponibilizari, naiba stie pe ce criterii...
Acasa... e mai rau ca la nebuni. Foarte rar mai reusesc sa ma inteleg cu Bogdan. Probabil ca e varsta lui de vina, sau, sa fiu sincera, iau in calcul si varianta ca am luat-o eu razna, ca nu mai ma tin nervii. Nu asculta sub nici o forma, face numai ce si cand vrea el. Daca vorbesti cu el e ca si cum ai vorbi cu un perete, pur si simplu te ignora si isi vede de ale lui. Nici macar nu zice ca tine si face ca el
Ce ma enerveaza cel mai tare e faptul ca daca nu ii convine ceva, isi da palme peste fata. Daca vrei sa il iei in brate, te respinge, daca il certi, mai rau face, daca intorci spatele urla si mai tare.
Mai nou doarme foarte rau noaptea pt ca ne chinuim cu ultima tura de maselute
Merge in continuare la gradi, cred ca sta acasa cam 2 zile la 2-3 sapt, dar e mai bine decat la gradinita cealalta. Mananca aproape tot ce i se da la gradi,(mai putin felul doi, pe care nu l-a acceptat niciodata), in schimb acasa... avem mare scandal. La gradi a mancat inclusiv placinta cu carne si spanac

In rest... suntem bine!
Cand nu are crize de personalitate (sau de isterie) e cel mai dragut si ascultator baietel si ne intelegem minunat

Din pacate nu am reusit sa citesc din urma, asa ca nu mai stiu nimic de voi. Sper ca sunteti bine si voi si puiutii vostri.

Multa sanatate Victoriei! O pupam tare si o imbratisam cu drag!

Sper sa reusesc sa mai citesc din urma, desi nu am timp nici sa respir! Ma gandesc serios sa iau ceva calmante sa nu mai fiu atat de agitata si nervoasa, poate ii trasnmit starea mea si lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Inais sa ai parte de fericire fara numar, fara numar!!!

DanaH: am vazut pozele tale, ai 2 copii superbi si care se inteleg minunat. Cate locuri frumoase ati vizitat.

CrinaAndreea: Uff, trebuie sa iesi rapid din starea asta, trebuie sa fii mama lui care-l iubeste indiferent ce face, care-l indruma etc.
Incearca niste magneb6, vitamine,etc sa te scoata din starea asta. Bogdan trebuie sa stie ca orice s-ar intampla in exterior el se poate baza pe tine, ca va gasi la tine rabdare si intelegere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna seara, fete dragi.

Am pus cateva poze de la botezul Andrei aici : http://picasaweb.google.com/danicris28/BotezAndrulinaSorelina#

Va imbratisez si va doresc o seara frumoasa.











Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Dani super pozele, mi se pare ca seamana tare bine Andra cu al ei fratior. Si ce ochisori atenti are ea, zici ca are pe putin 5 luni cat e de alerta. Al meu la botez era ca o legumioara

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Dani super pozele, mi se pare ca seamana tare bine Andra cu al ei fratior. Si ce ochisori atenti are ea, zici ca are pe putin 5 luni cat e de alerta. Al meu la botez era ca o legumioara

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!






Buna dimineata, fete dragi.

Doloress, saru'mana. Ai dreptate, este mult mai avansata decat varsta, cel putin comparativ cu Vladuc. Cel mai mult ma mira cat de mult gangureste si cum "raspunde" la orice i-ai spune. Iar cu Vlad pur si simplu parca vorbeste, ii gangureste pe diferite tonalitati, il ia de manuta, cand ii aude vocea nu-i mai trebuie nimic, e toata un zambet. Daca o apuc de manute se ridica in picioare, ceea ce Vladuc nu facea la aceasta varsta, e diferenta mare intre ei. Pupam Patrickutul si bebe mic din burtica, va dorim multa sanatate.











Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Dani, ce poze frumoase, ce copilasi frumosi si cumintei. Mi-a placut mult costumatia cu buline, superba si tortuletul floricica!

Simona, mami de baieti David si Matei si 7+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Ieri a fost prima experienta cu cei doi zgubilici acasa. Vlad mi-a facut febra duminica noapte. A fost ok, ma declar multumita, desi Luca nu a dormit si asta mi-ar fi facilitat mult situatia, se poate si cu doi la un loc. Dar sincer, nu poti avea la fel grija de amandoi, vin momente cand unul este neglijat si de regula e ala mai mic....off. Deci nu-mi imaginez cum e cu 3 sau mai multi fara ajutor.

Si azi sunt si cu Vlad acasa dar am chemat-o pe strabunica.

Si eu declar copil mofturos....negociem la fiecare pas, ne sfideaza la maximum, urla daca nu-i satisfaci dorinta pe loc, urla sa nu-l imbrac cu un anume pantalon/ tricou, etc.
E varsta mai dificila....dar si superba prin gesturi, perle, umor

Dani, sa va fie de bine botezul, sa va traiasca copilasii ca sunt tare scumpi!

SAnatate Stefany, sa treaca repede conjunctivita!

Lilly, ce sa zic, nici mie nu mi-e usor, imi va fi f dor de el, dar stiu ca va beneficia de cel mai bun tratament si mai stiu ca Vlad are mare nevoie sa-I acordam mai multa atentie dupa perioada asta in care simt ca l-am neglijat,
Chiar ma gandesc serios sa plec si cu sotul meu doar noi doi cateva zile mi-e dor de “noi” f tare. Uneori nu mai avem timp nici sa ne sarutam…sau uitam si e pacat, consider ca intre noi e o dragoste imensa si nu vreau sa ne luam cu grijile cotidiene, cu copilasii nostril dragi care fara sa vrea ne acapareaza cu totul si sa ne neglijam relatia.

DanaH, sa va fie de bine vacanta minunata de care ne-ai vorbit , am admirat si pozicile, superbe, mai ales cu copilasii…..mi-ai facuit o pofta de Frantaaaaaaaa, in ciuda aventurii cu autostrada, vb lui Gabitzam, o sa va amuzati mai tz.

Bratafel, sanatate multa Biancai….stiu asta e perioada cea mai grea si pt tine

MsBB, uff, urata povestea cu dna batuta, i-as schingiui pe barbatii care fac asta, off, bun ar fi fost un Vlad Tepes in timpurile noastre

La multi ani, Inais, sa fii sanatoasa, sa va adaptati usor acolo si sa va mearga bine pe toate planurile!

Laurita…azi e urat si sunt cu amandoi acasa....maine nu stiu, s-ar putea sa ma trezesc cu ceva musafiri, poate pe joi, vineri, sa se indrepte si vremea.

Lorich, bine ai revenit! Ai vazut ca nu s-a intamplat nimic? pe tine si Robertelul scump.

Va pupez pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Dani, o dulceata a fost Andra, si imbulinata cu rochita rosie, si cu cea alba, vaporoasa. O frumusete! Iar tortul arata minunat, sper ca a fost si tot asa de bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Niataaa....

Am trecut cu bine peste ziua de ieri, l-am gasit pe Robertel vesel, a papat, a dormit, azi e iar o piatra de incercare pt ca vor iesi in parc (ieri din fericire a plouat ). Am emotii ca Robert vrea sa coboare singur treptele, vrea sa le urce, fuge, scapa din mana, iar la locul de joaca ...nici nu vreau sa ma gandesc. Doamne ajta sa-l stapaneasca socrela.

Dani superba buburuzica, Vlad m-a dat pe spate cu fracul lui, de tort nu mai zic, ca-mi ploua in gura! Sa va fie de bine!

Crinaandrea cred ca toate mamicile trec si prin perioade de astea, pt ca si copiii au si ei perioadele lor "teribile". Multa rabdare, putere si totul trece; in definitv ei cresc imediat, maine o sa-l duci in clasa I si poimaine o sa zici "Bogdan se insoara?"

Belle foarte frumos, uite pt mesajul pt Crina. So wise...

Alysh sanatate lui Vla si tie putere multa! Bine ca ai ajutor azi.

Aelitaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

CrinaAndreea, si Mara e la perioada din asta. Bag capul sub apa rece... si sper ca trece.
Am vb aseara la gradi - mara mananca...tot. Si de la alti copii - daca nu sunt atenti, le fura mancarea - si mai ales fructele... mai aiurea e ca io incerc sa o feresc, ca ieri a facut 5 kk la gradi, 1 acasa dimineatza, si asta e o zi nromala la ea. Intradevar, mananca f.bine, dar.... ma termina cu pampersii si cu spalatul permanent la fund si pe langa





intrebare pt mamicile cu fetitze la gradinitze.
Deci sunt in dilema: fata murdareshte 3 randuri de haine pe zi. Adicalea aproape 20 pe sapt. Problema mea e ca nu apuc sa spal decat de 1-2 ori pe sapt...deseori numai in weekend (de la munca plec dupa 18, gradi, parc, la 20-21 ajungem acasa - si nu mai e timp, la naiba... )
Asadar am nevoie de 20 de randuri de haine... la Mara. Stiu, suna crunt.... Mai crunt e, ca pana acum am avut primite de la altii, plus ceva de pe laredoute.fr luate, etc. Dar s-au terminat toate sursele.
Intrebare: ce surse ieftine de haine de fifitze aveti, ca vien toamna si ,... nu mai avem cu ce...
Mai exact, ma gandesc sa caut:
-dresuri de bumbac cu lycra (le pot combina cu sarafanele/rochiile care le purtam acum) (tre sa iau 10-15 bucati - o sa caut in C& A, sa vad ce au...poate au la reduceri, ca ultima data erau 25 roni bucata si mi s-a parut cam scumpe... )
-tricouri cu maneca lunga - 5-10 bucati ajung (aici vazusem in Decatlon cateva de bumbac f. fain, cu 10 -15 lei bucata.... )
-pantaloni... pt copil cu pampers... mai avem vreo 3 perechi primite (sarutmana Noemi) dar .. is pt copil fara pampers.. iar mara are fundu mare si fara pampers, d-apoi cu el..
-1geaca&1hanorac gros
-1 salopeta completa, cosmonaut

alte articole de imbracat pt toamna/iarna ce mai tre? (plovere/jachete mai am)


Ati fo in Kiabi in ultima perioada?
Sau altundeva, poate ceva gen outlet, unde sa fie produsele de iarna trecuta la reduceri? (imi pare rau ca asta priamvara nu am luat mai multe chestii... vazusem dar nu am cumparat nimic)








Mergi la inceput