Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (168)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata


Si Mircea al meu e in mari crize, numai ca el face, e ragusit de cat urla, il imbrac intr-o 1/2 de ora cu tricou si pantaloni, asta dupa ce il mituiesc cu ciocolata, cred ca numai la gradi are comportament adecvat. nu stiu ce ma fac cu el. De adormit adoarme greu, ieri in 2 ore jumate de cantat, santajat, incercat toate variantele. Cred ca e varsta. Crinaandreea asta ca sa te consolez cat de cat.

Ali da scumpa, ne vedem pe joi vineri daca poti si tu si nu ne ploua. Ma gandeam eu ca de ziua ta vei avea un program special . Asta cu neglijatul, asa e. Eu experimentez de cate ori sunt cu amandoi singura. E f nasol ca nu ti-o ierti.
Danicris frumoasa costumatia cu buline si mie mi-a placut. si tortul copiii sunt frumosi si seamana atat de bine!
Cleo la Kiabi am gasit hainute groase cand am fost, acum vreo luna cred. de reduceri, nu stiu daca am, oricum preturile la ei sunt rezonabile. La Auchan mai au hainute misto. Mie imi plac. Dresurile erau 3 perechi la vreo 16 ron toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Cleo, eu am obsesia hainelor de copii (desi n-am prea mai cumparat, deh, criza) si am ajuns la concluzia ca in momentul asta in Romania merita KIABI. Gasesti hainute ieftine si de calitate chiar mai ieftine decat chinezismele ordinare din piata. Vezi cand sunt soldurile ca astia soldeaza f bine si atunci chiar merita luate. Si sunt si frumoase pe deasupra. Ultima achizitie la noi au fost pantaloni de trening grosi necesari pt munte, 12 lei....ceea ce n-am gasit nici macar in Cora sau Carref....spor la shopping si pupici Marei zgubilici. Si eu la fel, imi vine sa fac dusuri reci...dar nu prea am timp ca tre sa ma tin de negocieri cu Vlad. Nu mai am nevoie sa ma specializez in tehnica negocierii, fac MBA-ul cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Iar am scris simultan, Laurita. In plus am recomandat acelsi lucru. Jur ca n-am copiat dupa tine dulce!
Ahh, iar uitam: sa stii ca la recomandarea ta am intrat la 365 de zile si de-acolo o fata mi-a recomandat restaurantul unde voi face botezul.
Hmm, mi-ai mai dat tu doua sfaturi grozave: sa nu ma grabesc cu intoarcerea la servici si cresa pt Vlad. Esti o scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Uau Cleo chiar la asta nu m-am gandit ca-i trebuie lucruri, si mi-ai adus aminte si ca vine toamna . Eu visam asa frumos... Eu de obicei cumpar lucruri de purtare din Carrefour si de bune din Okaidi, Zara, Fox etc.
La kiabi n-am fost niciodata nici nu stiu unde e, am mai fost la c&a si am gasit mai multe pentru cea mare. Eu chiar ma plangeam ca nu prea avem timp sa imbracam rochitele si lucrurile pe care le avem deja. Dar de toamna nu avem asa multe.


Am uitat sa va spun ca am ambele fete la tara saptamana asta si apoi plecam direct la mare la Phoenicia. Ma tot gandeam ieri daca zilele astea sa ma plimb prin magazine sau sa ne apucam sa zugravim camera fetelor. Voi ce ati face?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Belleane, evident as merge in magazine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Multumesc tuturor pentru urarile de ieri: MsBB, Cleo, Laura, Adriana, Doloress, Alysh, Belleane si Lori draga! Sper ca nu am uitat pe nimeni!!

Va dau cate o si un fiecareia si va multumesc ca v-ati luat din timpul vostru sa imi scrieti cateva randuri!!

Va servesc astazi (portie dubla si pt ieri, daaa? ) !!

Noi suntem in vacanta (in Franta) si de-asta nu am prea mult timp de povestit acum, insa promit ca voi reveni cu mai multe info cand voi avea putin timp si vom ajunge acasa!

Pe scurt suntem bine, suntem in curs de adaptare. Iasmina este foarte fericita si super ok. Ne este fooooooooooooooooooooarte dor de bunici si de toti cei din tara...incercam sa traim cu chestia asta...ii vom avea in vizita cand pe unii, cand pe altii ca sa ne mai treaca!!..si cam atat! Crestem, vorbim, cantam, spunem catecele si poezii, suntem tot cu pampers , ne imbracam si incaltam singuri, incepem sa vb cate putin in franceza si ne alintam...pana ne aduce la exasperare! Deci suntem cam ca toti cei de pe aici!

Cu tot tambalaul cu pozele (a ajuns si la urechile mele) eu poze cu ea nu mai pun...va propun ca eventual sa schimbam si parola conturilor existente pt ca deja ne stim care ce si cum si nu riscam sa o dam cui nu trebuie. Am mai intrat si eu pe conturile de poze ale M&M si am mai blocat niste useri suspecti...asta era inainte de vacanta.

In rest astept vesti despre Victoria, ma bucur enorm pentru vestile bune de pana acum!

Va pe toate si mai trec pe la voi!
Inais si ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE Ma tot gandeam ieri daca zilele astea sa ma plimb prin magazine sau sa ne apucam sa zugravim camera fetelor. Voi ce ati face?

Te iubim, printesa Victoria!!!


E intrebare retorica?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Buburuza mica, ai scris si tu o data cu mine!! (suntem si noi ca gemenele virtuale Alysh si Laurita)

Va pup si vacanta placuta in Franta!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Dani, f. scumpa micuta Andra. Ma bucur ca a fost totul bine.

CrinAndreea, e greu cu copilas solicitant, spun din experienta ... e bine sa aiba multe acticitati, sa nu inceapa sa se plictiseasca si sa faca nebunii

Inais, deci va distrati! f. frumos

Laura, daca il mituiesti cu ciocolata o sa tot faca crizute la imbracat ... dulciurile dau dependenta, vorbesc tot din experienta - si va urla mereu daca nu-i dai

Cleo, noi 90% din haine le avem de la H&M, multe luate la reduceri -- din Buc. nu facem cump., chiar nu stiu unde sunt preturi bune

Belleane, eu as zugravi, ca la cump. poti merge si cand sunt ele in Buc

Cine spunea ca va fi weekendul asta la mare, la Mamaia parca?

Si noi plecam de vineri-luni

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

apropos de imbracaminti, unde gasesc MULTE tricouri/chestii cu MARIE MARIE - pisica din pisicile aristrocrate, ca Mara numai tricoul ala il vrea (nu pot nici sa il spal ca urlaaa....)

Mergi la inceput