Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (168)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Lily imi pare bine ca Julia e mai binisor... si ca ati gasit solutie pentru cazurile astea. La mine, desi lucrez de-acasa mi-ar fi imposibil sa lucrez si sa stau cu piticul in acelasi timp. Ca eu am de respectat o cota si daca n-o fac... nu e de bine. Apoi mai ma si suna unul, altul, iar Patrick mai nou trebuie el sa vorbeasca prima data la telefon. Eu mi-am luat liber si am stat vineri cu el, normal ca am zis ca eu sunt bolnava, ca zile de urgenta nu mai am, numai zile pentru mine de boala.

Stefany sanatate multa!

Danicris sa va fie de bine botezul, asteptam pozici!

Cu bebe2 si gelozia, va cred fetelor ca viata bate filmul, insa mie imi place sa citesc carti si articole de psihologie, numai sa inteleg mai bine. Nu am asteptat niciodata un ghid de sfaturi practice care sa se aplice perfect, sa merg cu el dupa mine si sa fac la fel, dar toate cartile ce le-am citit despre parenting m-au ajutat enorm, cel putin sa inteleg ce se intampla si plecand de la asta sa-mi fac eu regulile mele.

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna dimineata, fete dragi.

Sunt foarte obosita dar ma bucur ca a iesit bine, invitatii au plecat multumiti, copiii au fost minunati, vedetele petrecerii, bineinteles. Vladuc si-a facut o prietena, s-a tinut dupa codita ei tot timpul, Andra a fost cumintica ... multumim lui Dumnezeu ca a fost totul ok.

Lilly, saru'mana. Multa sanatate Juliei, o imbratisez. Ma bucur ca ati gasit solutia aceasta insa va doresc sa nu fie cazul.

Stefany, saru'mana si multa sanatate.

Gabitza, saru'mana.

Doloress, saru'mana.

Revin cu poze in zilele urmatoare. Va imbratisez pe toate, papaaaaaaaaaaaa ...










Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatza si


Vianne- sa fii sanatoasa, si voioasa, si cu printesa frumoasa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatza,

Multumim de , Dani. Ma bucur ca totul a iesit asa cum ti-ai dorit. Sa va fie de bine increstinarea si petrecerea si asteptam cu nerabdare

Doloress de la moi! ( gata, am epuizat franceza mea )

Cum ar spune Inna " o ma gad" aud acum la ca au inventat astia inghetata pt catei - inghetata cu gust de gaina ... cum sa ma exprim . Ma rog, sa revenim ....

Si nu in ultimul rand: LA MULTI ANI Vianne !!!! sanatate multa, fericire, dragoste si spor la bani

Si tumarau vreau sa o vad pe Inais aici cu o bombonica, cu o cretulina, cu o , da? Tre sa-ti asumi riscu, ca la scoala, ca te pupa toata clasa , dar io te stiu fata curajoasa, da?

Fug ca-s tare slow azi , am o juma de ora de cand scriu astea 2 vorbe

Va


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Bine v-am regasit, fete dragi!

ne-am intors si noi ieri dimineta dintr-o vacanta de doua saptamani plina de peripetii. clar a fost o ALTFEL de vacanta, dar a fost minunata. se vede ca avem copii mari, avem alt fel de activitati, altfel trece timpul, dar e minunat.

am inceput vacanta oarecum cu stangul, ca ni s-a oprit mashina in mijlocul autostazii pe centura parisului, de nu am mai reusit sa plecam de acolo decat remorcati. am pierdut vreo 5 ore la un garaj, ca sa aflam ca mashina nu are nimic, doar se incalzise ff tare cablul de ambreiaj. asa ca am plecat de acolo destul de cu teama ca se va intampla din nou, mai "usori" cu 400 euro de laremorcat, si cu milioane de neuroni omorati din cauza nervilor si stresului. pana la urma am ajuns mult mai tarziu la camping, dar acolo ne-am revenit, pt ca era foarte foarte frumos. casuta a fost foarte aproape de mare, asa ca seara, cand era linsite, auzeam valurile marii care se izbeau de stanci.
a doua zi am inceput programul nostru de planja, de la 8 la 10:30 si dupa amiaza de la 16 la 18:30. dimineata, pana pe la 9-9:30 eram singuri pe plaja, numa noi si vreo doua babe sau moshi mai somnabului. era linsite, nisipul fara urme, apa lina si limpede, un vis. in schimb dupa amiaza era ca pe plaja la saturn, abia de gaseai loc sa pui un prospop.
alex a stat absolut tot timpul in apa, nici nu stiu cum de s-a bronzat, pt ca este negru. el, care in anii trecuti nu intra in apa nici macar pana la genunchi, acum statea singur in apa pana la gata. apa era calda, mergeai f mult pana sa fie adanca, era curata.
in schimb, odo nu intra in apa decat legata de gatul nostru. daca indrzneai sa o departezi 1 cm de tine, urla de se intorcea toata plaja.

seara am mers in "statiune" care era mai departe, trebuia sa luam mashina. dar acolo erau multe restaurante, baruri, distractii. noi ne-am indragostit de o taverna cu specific spaniol, cu niste tapas minunate si o sangria bunaaaa. era mai retrasa, oamenii draguti, atmosfera super, muzica spaniola veche. am mers acolo in fiecare seara, asa ca in ultimele seri am baut pe gratis, din partea casei.
copiii au mancat de ne-au speriat, toata vacantza, nici nu mi-a venit sa cred. au mancat pana si creveti, calamari si tot felul de fructe de mare. am zis ca notez in calendar zilele acelea.

dupa restaurant, mergeam intr-un parc de distractii, unde bani sa fi avut, ca distractii erau pe toate gusturile. s-au dat cei trei copii ai mei :) in toate cele. odo era innebunita sa se dea in "baca- ten" cu alex. cum vedea luminile de la parc, incepea sa strige "pac". acum striga "pac" la fiecare macara pe care o vede, confundand-o cu schelele de la trenulete.
am avut si vreo dopua zile mai innorate, dar fara ploaie. asa ca ne-am urcat in mashina si am vizitat tot felul de locuri. am mers pe la vinarii, unde am descoperit un vin absolut superb, un muscat sec, de care ne-am indragsoitit de la prima gustare. am luat vreo 6 sticle pt acasa, dar trebuie sa il mai cautam si pe aici, deshi pana acum nu am mai vazut muscat sec.
apoi am vizitat un dinoparc, o ferma de animale. si mai erau locuri, dar nu au mai fost zile ploioase. clar trebuie sa ne intoarcem in zona aceea, are multe de oferit.

dar a trecut tare repede saptamana la mare. am zis ca data viitoare luam macar 10 zile, cred ca totusi, doua saptgamanai ar fi cam mult.
am plecat apoi la tolouse, la o prietena de a noastra, pe care am luat-o impreuna cu cei doi baieti, o bunica si un nepot si am plecat la munte, in pirinei. frumoase locuri si pe acolo. campingul era destul de jos ca altitudine, dar avea piscina, loc de joaca, si o priveliste minunata. plus ca cu cinci copii, nici nu puteai merge foarte mult pe munte. dar am facut calatorii, am si urcat, am mers de-a lungul unui rau, baietii au facut rafting, am vazut ciclistii de la turul frantei ( nu am apucat sa ii dau o palama la fund lui amstrong, ca deshi erau in urcare, au trecut asa de repede, ca nici nu m-am dumirit care era el :( ), am fost la zoo.
a fost frumos, dar s-a termiant mai uratzel, ca ne-a plouat in utimele doua nopti de ne-a rupt. a tunat si a fulgerat de nu cred ca am dormit 3 ore noptile acelea. de aceea am plecat si cu o zi mai devreme. am strans cortul pe ploaie, de ne-a udat pana la chiloti, deshi aveam geci serioase de ploaie.
despre dormit in cort, copiii au dormit deasteptat de bine. mai mult s-a invartit alex decat odo. teodora a stat foarte cuminte in sacul de dormit, iar pe alex mai mult l-am invelit cu sacul ca parca avea spini sub el, asa se invartea. cert este ca seara picaul lati de oboseala, i-am si culcat in fiecare seara la ora 22-22:30, poate chair mai tarziu. cel putin odo nici nu se mishca. o jumatetea de noapte dormea cu fata in sus , asa cum se culca, iar cealalta jumatate cu fata in jos, dupa ce se intorcea o data.
concluzia a fost ca avem copiii mari, puteam sa facem mult mai multe lucruri cu ei, avem alt program in vacantze. este minunat si abia astept urmatoarea vacantza de vara.

maine trebuia sa mergem din nou cu cortul, de data aceasta in belgia, dar am verificat progrnoza meteo si cam anunta ploaie. asa ca nu cred ca mai plecam. stam acasa si facem excursii de o zi, pe la parcuri de distractii, muzee, piscine si alte locuri frumoase.

am scris mult, dar erau mutle de povestit, si asa si nu am putut exprima incantarea de a petrece vacanta cu copiii nostri minunati. deja ma andesc ce trist o sa fie cand o sa plece ei singuri si noi singuri, ce liniste si plictisotor o sa fie. dar mai avem pana atunci multe si minunante vacante de petrecut in patru.

am pus ceva poze la al doilea link de la semnatura. sunt multe, dar selectate din cele si mai multe pe care le-am facut. sper sa aveti rabdare sa le vizionatzi.

va pup si mai viu eu, mai des, ca sunt acum acasa si in vacantza pe deasupra.



Poze
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

super tare Dana ! Marfa pozele si imi dau seama dupa felul in care povestesti cat de fain a fost. Ce faine sunt pozele cu toti copii la masa , cat de dragalasha e Odo si ce mare a crescut Alex - super familie .
Sa va fie de bine vacanta si la mai multe!


Se vede? Sunt singura acasa si nu-mi gasesc locul. Ma duc sa o stresez pe vecina



Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Dana, bine ati revenit! Ce vacanta frumoasa, super ! Bine, mai putin incidentul cu pana de masina, dar peste o vreme o sa fie ca o aventura de povestit si amuzat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:


Buna fetelor!
Nu am mai trecut de mult pe aici. Nu mai reusesc. Bianca este foarte solicitanta. Asa sunt si copii vostrii?? Este foarte incapatanata, ea sa faca tot. Ma scoate din minti cateodata, iar eu nu mai pot sa fiu agera. De la caldurile astea nici nu prea mananca, i-a aparut o iritatie pe spate, acum are si mucisori si tuseste. Am spus ca fix asta imi trebuia mie acum cand mai am cam 2-3 sapt.
O seara buna va doresc!

mami de fetita Bianca 10.06.2008 si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

La multi ani Vianne!
Sa fii fericita si iubita!
Si sa ne incanti mereu cu lucrurile frumoase care ies din mainile tale!


Dana of, sunt verde de invidie, ce vacanta frumoasa! Cred ca a fost superb, mai ales dupa poze, m-am convins. Aratati tare bine si fericiti cu totii! Asa visez si eu o vacanta, la camping sau cu cortul si cu multi copii... Astept sa mai creasca si copii ca toti in jurul nostru au piticoti. Si Patrick s-a uitat de vreo doua ori la poze si tot imi cerea fititza Dora, cred ca s-a indragostit, cand apareau baietii, facea cica Nu, vleau fititza! Dar asa e al meu, gagicar mare.

Bratafel sanatate multa Biancai! Scoatem agitatele, mai ai putintel de tot!

Aelita tu ce mai faci, cat mai ai? Si tu mai ai putin parca...

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Am preluat legatura . Cam devreme pt , uh? Nu si la altii. Culmea am deschis -ul si tot peste asta am dat. Un reportaj la Protv, "Romania, te iubesc" cu betivi care mai care, atarnati, in coma pe jos, pe garduri, pe drum...grea boala dom'le.
O intreba reporterita pe una daca nu-i afecteaza memoria. Si aia zice ca nu dar se vedea dupa ceata toata de pe fatza ei ca habar n-are cu ce se mananca, asa ca reporterita insista : "stiti ce-i aia memoria?" Senin , zice : NU! Apai ce rost are sa-si incarce ceva ce n-are cu informatii inutile
Am deviat ... de fapt vroiam sa zic ca m-am trezit in urlete de "love making" de nu stiam ce sa fac intai, sa ma ascund? sa fug? sa-l trezesc pe sotz, sa-i pun o perna pe gura urlatorului .
Primul instinct cand m-am dumirit pe ce lume sunt a fost sa sar la geam, ca o tzatza veritabila, dupa gard, sa vada si ochiu meu ce se intampla.Numa ca dupa ce am tras jaluzelele si mi-am expus decolteu am realizat ca nu-s singura "tzatza" de dupa gard . Vecinii din blocul din fatza, aflat la cativa m de blocul meu erau ca la parada, cu capetele toti scosi afara, facand comentarii literare pe marginea textului studiat .
Dupa ce am flashuit io moaca botzita de somn si de perna , si apoi m-am retras ca o regina in intimitatea budoarului meu , si am asteptat sa treaca evenimentul.
Acum s-au calmat spiritele dar io am ramas cu stare de agitatie tampita , parca-s cu stomacul in gura .

Cine naiba are chef la ora 6 fara ceva dimineata de urlete, bataie si etc? In mod sigur nu femeia care a incasat-o.Mare-ti e gradina, Doamne! Habar n-am unde s-a intamplat toata tarsenia dar vecinii din blocul din fatza pareau sa stie, si toti comentau ca daca o tine asa "o omoara" Brrr.

Urat specimen, barbatii astia care au impresia ca-si impun punctul de vedere cu pumnu .

Hai sa trecem la lucruri frumoase si vesele . LA MULTI ANI, INAIS , santate multa, bucurii, sa va mearga toate ca unse, sa va bucurati de voastra, sa aveti parte numai de impliniri si poate si un bb 2?

Va , ma duc sa sap in frigider dupa ceva



Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput