Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

MsBB si eu am inceput sa ma documentez de rivalitatea asta frateasca, uite niste chestii interesante : aici si www.oserchanger.com/a_articles/rivalites.php" target="_blank">aici

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2" target="_blank">Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Vaaaai, mai fetelor, cat de frumos le zice prin cartile alea despre fratiori si cum nu te ajuta la nimic

Te adaptezi, cum zice si Belleane, ca nu-s doi la fel, nici ei nu-s la fel de la o zi la alta. Ce zice in carti si ce patesti tu cu ei sunt chestii destul de departisoare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

stiu ca este cale lunga de la carti la realitate dar na' ma simt si io mai POTERNICA . Sa am macar impresia ca stiu ceva si cum am sa ma descurc .
Am io asa niste nelinisti si aud voci care mi le alimenteaza.Ma rog, ma fac io mare
Cred ca imi este si cu atat mai greu cu cat eu nici n-am experimentat ce inseamna a avea un frate/sora. Fiind singura la parinti sunt cumva complet pe dinafara ce inseamna sa cresti, sa imparti, sa ai conflicte, sa te ajute, sprijine un frate/sora.
Imi e doar teama ca vor fi chestii pe care nu o sa le vad si datorita lor sa-le fac rau unuia sau altuia in mod gratuit.


Doloress , multa multa sanatate lui Patrick! Multumesc pt articole insa orice numa limba franceza nu . E cea mai rea chineza pt mine.
Io am sa caut incontinuare cartea aia , numa de ar sinapsa si crieru meu numele


Va si ma bag la , sunt varza M-a terminat ziua de astazi.


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatza , o sa va mai invioreze un pic.

cred ca am scapat niste "amortitor" in cafea ce linisteeeee e....


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata

MsBB mda, e greu cu cartile, depinde ce merge la copii tai. Eu gasisem cateva pe amazon, ii tot spun lui barbate-miu sa mi le comande si el nu mai apuca... Uite www.amazon.com/gp/product/0380799006/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=ATVPDKIKX0DER" target="_blank">AICI si www.amazon.com/How-Talk-Kids-Will-Listen/dp/0380811960/ref=pd_sim_b_1" target="_blank">AICI, au rating bun si erau recomandate pe site-ul Babycenter.
Ali iubita daaaa, cum sa nu, ne vedem sapt viitoare, numai ca luni si marti eu o sa fiu la mama - e B de garda. De miercuri incolo, poti? si ne vedem asa dimineata sa nu ne prinda caldurile mari.da?? abia astept


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus, fete dragi.

Am crestinat "ubita" noastra, Andrulina-Sorelina. Inceputul i-a placut insa cand a luat-o parintele s-a terminat linistea, a plaaaaaaaans, abia am linistit-o, mititica. Cand s-a terminat nu am iesit din biserica pana nu i-am dat sa pape, tzatzica lu' mami a linistit-o.

Frate'su, cat a tinut slujba s-a plimbat prin toata biserica, pe la altar, a facut o inspectie totala. Din cand in cand se mai ducea la parinte si il arata cu degetul, a fost haios.

La final toata lumea a plecat la restaurant, iar eu am venit acasa cu piticii in ideea ca e ora de somn, iar Vladuc daca nu este odihnit nu ne intelegem cu el. Acum astept sa se trezeasca, o hranesc pe Andra si mergem si noi la petrecere.

O sa va pun pozele zilele urmatoare, sora-mea cu prietenul ei s-au ocupat de filmat si fotografiat. Le-am spus sa ma scoata slaba in poze .

Lui Vladuc i-a adus nasa frac, abia astept sa-l vad ce mutra face cand s-o vedea la patru ace, cu papion ... Crad ca nu-l va impiedica sa se tarasca prin iarba si sa se aseze cu fundu' te miri pe unde.

Va imbratisez si va doresc un sfarsit de saptamana minunat.










Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

danicris petrecere frumoasa dupa masa.Sa va fie de bine crestinarea.

Desiree bine-ati venit acasa. si sa treaca repede infectia Victoriei.

doloress sanatate lui Patrick.

belleane interesanta locatia pt litoral. Noi cred ca vom merge la o pensiune in Mamaia sat, daca nu gasim altceva mai interesant pe net.

M-am ingrozit de povestea cu cei care urmaresc albumele de poze.Imi trimiteti si mie parola? Au mai ramas publice filmuletul de pe youtube si contul de pe flickr.

Julia a fost bolnavioara.De luni incoace a avut febra mare (pana la 40) care nu ceda cu nimic), a trecut pe antibiotic pt amigdalita si-apoi a dat in diaree de la antibiotic.De ieri nu mai are febra, si-a inceput sa si manance si astazi burtica da semne ca-si revine, deci e pe calea cea buna.
Am gasit solutia in cazuri de boala pt Julia: tati sta acasa cu ea si lucreaza de-acasa.Asa ma bucur ca nu mai trebuie sa ne stresam cu concedii medicale, cu chemat bunica pe la noi de la 100 km.

Weekend placut.




Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Danicris, sa va fie de bine botezul, petrecere frumoasa!
eu sunt varza, tot cu conjuctivita..si azi am munca, ca asa am io, ca neoamenii in weekend si e jale, nu pot sta mai mult de 15 minute in fata calculatorului, iar munca mea asta presupune, calculator si palavrageala la telefon...cre ca ma duc , ma dau ranita si ma intorc acasa
weekend placut in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Dani, petrecere frumoasa! Sa va traiasca micuta crestina, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

stefany multa sanatate.

alysh eu cred ca nu as putea sa-l las pe bb2 si sa plec cu bb1 in vacanta.M-as gandi tot timpul la ce face cel mic, iar cel mare probabil ca ar simti framantarile mele si nu cred ca ne-am simti bine.Dar asta sunt eu Mai vroiam sa scriu, dar trebuie sa-mi culc fata.

Noapte buna tuturor

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput