Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.105

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui plateea



flutureala placuta va urez pt la noapte si va las, anticipat, un tort cu ciocolata si trufe si vanile si frisca si niste porumb fiert si un lichior de menta si un ice tea cu muuulta gheata, nu de alta, dar maine sarbatorim si noi!

pufuletii si arunc cu in fluturelele mele dragi! NB!



I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

LML pt bbTO!

aoleu ce mi-ai facut cu tortul tau

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

eu nu am vrut sa primesc anticipat...... o astept azi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07



Ca sa nu ma dati disparuta va spun ca noi o sa lipsim in perioada urmatoare de pe forum. Sper sa apuc sa mai citesc din cand in cand ce mai faceti. Avem ceva probleme de sanatate cu socrul meu si sunt singura cu am2 copii, Dumnezeu stie pana cand...

As avea multe de raspuns pentru ce s-a scris dar nu imi permit ...

Va pe toate si sa auzim numai de bine.


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)

multa sanatate socrului si rabdare tie

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui happyella

ne mai primiti dupa asa o pauza lunga???

v-am mai citit din cand in cand, dar m-am pierdut undeva pe la cap 70, am revenit pe la 80 si ceva si acum sunteti la 105 ... sper sa recuperez inainte de pensie tot ce ati scris... cu siguranta info pretioase despre pufuleti si procesul de diversificare

noi am fost plecate la bunici in provincie (unde nu avem net) si am revenit pt perioade scurte in Bucuresti... acum o sa stam mai mult acasa ca tare rau e fara AC pe caldura asta...

despre Andreea toate bune... pe zi ce trece ma indragostesc tot mai tare de ea... e o zvapaiata si o dulce... deja sta in fundulet si se taraste prin tot patul si al nostru si al ei cu jucariile dupa ea... ii place tare sa fie pupata si dragalita (nici mancare nu-i mai trebuie daca e vorba de pupaceala)... la capitolul diversificare papa piure de fructe (mar cu piersica/caisa/banana) la ora 10 si supita/piure de legume cu carnita la masa de pranz... si ii place tare sa doarma pe burta (motiv pt mine sa ma trezesc din cand in cand sa o verific)... ar mai fi multe dar nu-mi vin acum ... va mai spun si maine si in zilele urmatoare...

si daca tot am trecut in data de 20, profit sa dau de baut la aniversarea a 6 lunite ... tot ce doriti si va pofteste inimioara
si o mica petrecere de bun gasit




LML! pufilor din toate zilele in care nu am fost prezente si mamicilor sa stiti ca ne-a fost dor de voi

fericita de buburuza Andreea Maria

wb si LML buburuzei!
multumim de tratatie!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

iuria a avut azi o zi memorabila!

A dormit de doua ori cate 3 ore si apapat tot, mai nou papa 150 de ml

Nu a facut mofturi multe iar pe seara, in parc pe terasa ne-a lasat sa papam si sa ne bem berea, apoi a adormit ca un ingetas in brate la mine!

Ajuns acasa, trezit, hlizit, bait, tztzait si culcat! Acum astept ora 12 sa-i dau biberonul cu cereale!


Azi mi-a adus tata de la tzara mere de vara si i-am dat prin razatoarea de sticla, a iesit ca un piure. A papat 2 longurite curioasa
Ar mao fi vrut dar nu i-am mai dat, pt incepu ajunge!
Asta pt ca a fost fetitza cuminte! [;D]

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



bravoooooooooooooooofelicitari pt mar.....si ca a fost fetita cuminte!!!!!!!!!!!!!!!!


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

neataaaaa...hadeti la o fierbinte k merge la fix cu vremea de afara
fac putina ordine si revin cu forte proaspete

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei


multu de cofee cris m

neata fetele

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

neataaaaa...hadeti la o fierbinte k merge la fix cu vremea de afara
fac putina ordine si revin cu forte proaspete

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei


multu de cofee cris m

neata fetele

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

buna dimi

pastaia dulce
Andreea Maria si wb happyela
Ilinca si distractie maxima in cadoul tau suuuper chicco. sa ai grija de el, daca il pastrezi pentru fratzior

CRISM, multzam de cofi, vreau una ca am facut indigestie virtuala de la bunutzurile lasate de PLATEEA. combinatzia e mortala

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra





subscriu!
la multe lunite!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sa fiti sanatosi!


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

LMA sagetutza!

maia ilinca sa stapanesti sanatoasa caruciorul!

de sf ilie!

xela multa sanatate socrului! rabdacol cat incape pt tine!. pupam andreiuta si pe cristinel

cristies e frumi catelul ala...si eu am vrut,dar am zis sa nu fiu absurda romaneste si "nemteste" ajunge,deocamdata ...ce am vazut eu vorbea englezeste

miremia imi place cura ta......da` io am pofta de mancare si cand e cald si cand e frig,nush cum pe voi[cateva,se stiu ele] va ocoleste pofta

cris m zic si io ca plateea:nu o sa calc toata viata cat ai calcat tu de cand te cunosc!

mi-am amintit sa o felicit pe bobitza mancacioasa si cuminte[ce bine a dormit,draga de ea!]

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07



Ca sa nu ma dati disparuta va spun ca noi o sa lipsim in perioada urmatoare de pe forum. Sper sa apuc sa mai citesc din cand in cand ce mai faceti. Avem ceva probleme de sanatate cu socrul meu si sunt singura cu am2 copii, Dumnezeu stie pana cand...

As avea multe de raspuns pentru ce s-a scris dar nu imi permit ...

Va pe toate si sa auzim numai de bine.


Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)


sa ii dea dumnezeu sanatate socrului, si tie putere sa rabzi si sa te descurci c 2 copii..................
aveti grija de voi!!!!!!!!!!
te asteptam inapoi..........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Neata si de la noi si multam de coffee Cris_mario!

Sa uram cum se cuvine pufuletilor nostri....

LML

Pastaiutza de Plateea
Andreea Maria de Happyella


si mamicii Sagetutza



Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 8 pan'la nunta

Mergi la inceput