Mamici fericite cu mai multi copilasi (13)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Miha, bine ca mi-ai amintit ca miine e 1 iunie sa planificam ceva mai special, desi aici e liber joi si vineri asa ca vom merge probabil la apa, strand, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna mamicile! Pe unde sunteti? Ce mai faceti?
Eu am avut zile mai agitate, copii nu s-au simtit prea bine si m-au chemat pe rand la scoala si la gradi, chiar la Bogdan mi-au spus de la scoala ca ar fi suspect de apendicita, dar s-a inselat. Apoi i-a iesit lui Alexandru niste bubite pe fata, apoi pe corp la care nici dr. n-a stiut sa spuna ce ar fi, a spus ca posibil de la soare,inca nu i-au trecut, dar s-au mai diminuat. Ieri a avut Bogdan examen la mate, ca sa intre la alta scoala, va dati seama ca am avut emotii, pt. ca este destul de neatent si erau vre-o 20 inscrisi in plus fata de numarul de locuri de la scoala, dar pana la urma a luat examenul, cu nota maimica, dar suntem fericiti ca a intrat. Si el este foarte fericit, credea ca nu intra si isi facea probleme la ce scoala va merge daca nu intra aici. Asa ca am scapat de problemele majore, acum mai avem doua serbari si asteptam vacanta.
Ce faceti in vacanta? Pe unde mergeti? Noi inca nu ne-am decis si momentan cautam variante.
Ce fac mamicile de bebe mici?
Va doresc o saptamana cat mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Noi suntem bine, crestem, am botezat-o pe Ilinca. Inca nu am poze de la potez dar am pus altele noi incepand de aici
http://family.webshots.com/photo/2513727050099785815vZhDJe

Mcrmiki imi pare rau de problemele de sanatate. felicitari pentru examen.

Nu stiu nici eu de vacanta, nu prea putem pleca din cauza casei. Acum ar fi fost perioada potrivita, dar pleaca Alex in ceva tabara. Pana la urma poate ma incumet si ma duc fara sot. Sa vad poate o iau pe mama cu mine.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

M-am topit. Dar efectiv m-am topit cand ti-am vazut familia SOMLEAC. Felicitari. Va doresc o viata usoara si plina de realizari.Sa va dea d-zeu copii impliniti si fericiti. sanatate si mult soare in vietile voastre.Foarte frumos. ilinca e superba. Baietii la fel...ce mai: frumosi,frumosi,frumosi.

Marco al meu a facut acum 2 zile 4 luni.nici nu stiu cum a trecut timpul asta. Acum ca am 3 copii dorm mai mult decat atunci cand aveam 1 copil sau 2. Marco e cuminte.noaptea se trezeste doar o data cand mananca si e superrrr.

Sanatate tuturor!




Alessio Michele (3 ani) , Mattia Gabriel (1 an si 7 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (4 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna mamicile! Ce mai faceti? Ce fac copilasii? Ce faceti in vacanta, cu ce va umpleti timpul?
Noi sunte bine, in "vacanta", copii au plecat de vineri la bunica, asa ca suntem mai linistiti. Imi este dor de ei, dar este bine venita o pauza si pentru noi si pentru ei, numai bine ne incarcam bateriile. In rest nimic nou, cautam o destinatie pentru vacanta, la mare, daca aveti ceva propuneri, pe unde ati fost, cat de cat pret rezonabil....
Somelac superbe poze, sunteti o familie mare si fericita, sa fiti sanatosi si fericiti. Cum te descurci cu copii? V-ati mutat la casa?
Danangie ma bucur sa aud ca sunteti bine. Cum te descurci cu copii, mai ai probleme cu spatele?
Mamicile ce mai faceti? Mai dati un semn de viata cand puteti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Salutare! Unde sunteti?
Intre timp s-a terminat "concediul" si am adus copii acasa. Au fost bucurosi ca i-am adus, tot mai bine cu mama si cu tata. Inca cautam destinatie de concediu, vream sa plecam in luna august, copii deja nu mai au rabdare. Vroiam sa va intreb cum le umpleti copilasilor timpul, ce sarcini au, daca le dati de citit, de scris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Rar mai apuc sa scriu ceva pe aici.
noi suntem bine, in sfarsit in vacanta. din pacate doar copii, eu abia in august am primit o saptamana. Oricum anul acesta noi am terminat-o cu vacantele. Tocmai ce ne-am cumparat o casa, peste o saptamana primim cheia si ne apucam de renovat, cu speranta ca pana la sfarsitul lui septembrie terminam pentru ca va trebui sa eliberam apartamentul. eu sunt toata seara pe net, cautand una alta pentru casa, daca lucrez nu prea pot ajunge nicaieri. Dar e practic asa. sunt preturi mici in comparatie cu magazinele si pentru ceva in plus ti le aduc si acasa.
speram sa avem o vara frumoasa si calduroasa sa putem sa mergem macar la baie. Si poate in vreo iesire de weekend.
Miha,bravo lui Bogdan!!
... pe fetele nu trebuie sa le distrez. ele sunt ca doua maimutele, ce face una vrea si cealalta. Sunt tot timpul impreuna si-si gasesc de joaca. Nu au nevoie de alti copii ca David, pe care nu-l poti tine in casa. Ori e la un coleg, prieten bun, ori colegul la el. Acasa vrea calculator, sau TV, ceea ce pe mine nu ma bucura deloc. Are jocurilele lui pe seitul de Lego unde se joaca. Seara cand se baga in pat citeste. Sper sa reuseasca mama sa faca si ceva scoala cu el peste vacanta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mira ma bucur pt voi ca vi-ati luat casa, o sa fie si copii mai lejeri la casa, pot sta si in curte, super! Copii stau cu mama ta? Cand naste sora ta?
La noi este foarte cald, de cand am adus copii de la bunica nu au iesit deloc afara, stau doar in curte, cam asa se intampla vara cand este foarte cald, noroc ca avem bazin si se balacesc. In rest nimic nou, copii asteapta concediu, dar mai avem pt ca vom pleca dupa prima saptamana din august. Pana la urma cred ca vom merge cu niste prieteni in Croatia. As vrea sa mai trimit copii in vacanta la bunica, dar nu mai vor, mi-e ciuda pt. ca acolo nu prea au cu cine se juca si atunci refuza sa mearga acolo, sa ramana fara noi.
Voi ce mai faceti??????????????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mamicile, unde sunteti, ce mai faceti?????????????
Noi intre timp am fost in concediu, in Grecia pana la urma, pt ca nu era timp bun in Croatia. Am nimerit tare bine in Grecia, avand in vedere ca am mers fara bilet si eram si 4 familii. Toata lumea a fost multumita, copii s-au jucat intr-una, a fost super. Acum ne pregatim de scoala, saptamana asta mai trebuie sa cumpar haine si asteptam cu emotii scoala, Bogdan cl. a-V-a, am f. mari emotii pt ca a nimerit in clasa cu elevi f.f. buni, sa vedem ce se intampla acum.
Voi ce mai faceti? Pe unde ati mai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Pupici, mamici dragi.

Noi am avut o vacanta lunga de 9 saptamini, am fost la mare 3, a fost fain tare, chiar daca nu era zilnic de plaja.

Copii au inceput scoala de luni incoace, am inceput sa-i duc de colo-colo (baschet, tenis) si sa facem lectii.
In rest, nimic special.

Ultimele poze : http://mihaelaquoideneuf.blogspot.com/search/label/Bretagne


Mergi la inceput