Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.103

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

oanipup portughezul cu auz selectiv...si je are ..asa zice lumea...cik aud numai ce vreau
stai linistita,nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi[MS zicea la fel]

alexutzzza ... nu mai fi trista...las ca apuci tu sa dai invitatiile...la lumea buna asa se face...ceilalti tre sa astepte ...pariu ca nu se va supara nimeni ca nu le dai azi?

ayanna diversificare cu tzitzi
si pt zgubi si mami ei

haircut felicitari pt intoarceri!

roxy de incurajare!

cristies spre rusinea mea nush cum o cheama pe painea aia,dar la cum arata precis e de dieta! ...si la mine acum [de la voi s-a luat] tot ce-i dieta e monti...ca pe menci numai lorex il are prieten

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica


fetele! multumesc pentru sustinere!

sa nu credeti ca-s prea tare in butoi. dar as vrea si niste timp pentru mine... ghiaurel e mereu cu gingiile stirbe la fatzada si cu gura pana la urechi. dar vreau sa fac si eu pipi in mai mult de 5 secunde si daca dispar din raza vizuala a lui sa nu mai urle de zici ca-l taie careva. aseara si la ta-su in brate si cand a vazut ca ies din camera si inchid usa s-a pus nene pe un plans...

si acum el papa de 2 ori noaptea si adoarme doar la titi. am incercat sa il obosesc si sa il las sa adoarma in patut dar nu am avut prea mare succes. e obosit, marait si plange apoi cu vorbe "mammma mama mmm mammmaa mmm" de mi se rupe sufletul. il mufez si in 3 secunde e cu ochii inchisi, adormit si cu degetele inclestate pe tricoul meu sau pe bretelele de la sutien. ca sa nu plec fara sa ma simta...si noapte se lipeste cu capul de mine (ptr ca ii e cald) numai sa ma simta...

si asa e...dl meu ma vrea fresh, dar uneori ma dispera...si eu care ma stiam un om calm... poate mi-s si eu un pic obosita...





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 8 pan'la nunta


eu de aia mi-am si pus la semnatura DESPERATE HOUSEWIFE!!! am realizat asta din primele 2 luni dupa ce a venit BB

MICKI am si eu loc langa tine? de 4 zile se scoala la 5 dimineatza din cauza ca mai nou de cand cu rostogolirile ii place sa doarma pe o parte si probabil pe la ora aia pica pe burta, cum nu stie sa se intoarca la loc si nu stie sa doarma pe burta (o mai face dar accidental) se trezeste urland! nici nu stii cum sar din pat! Bonus? aseara s-a trezit si la 2 si la 4...ok la 2 la 4 l-am intors si a adormit instant la loc da la 5 parca isi da seama ca-i e si cam foame... plus...la orice somn d epeste zi la fel: vrea pe o parte si in miscarea de a se pune pe o parte nu se opreste cand ajunge lateral si ajunge din prea mult elan pe burta si nu asta vroia deci...plangeeee. Mai nou nu ma pot misca de langa el ca se intoarce si plange. Azi am iesit de 3 ori din dus+spalat pe cap, asa tare urla
am sarit uda toata sa il intorc...

Ca sa nu mai zic ca noi daca sapt viitoare plecam io-s in pregatiri sa las totul in urma curat, calcat si nu pot misca de micu ghiaurel!

Si la fel ca si Kiti mai nou are preferinte, cum il ia cineva pe care nu cunoaste f bine in bratze plange.

Si si al meu a plans aseara pana si la ta-su cat l-am lasat un pic sa merg sa ii fac biberonu

deci si eu sunt

plus ca inca nu au venit invitatiile prin curier din Grecia....
Nu ca ar veni cineva dar asa sa nu zic ca nu am dat si io pe aici niste invitatii si daca nu vin azi prietenii mei pleaca maine in concediu unii din ei...off si vreau si eu sa dau niste invitatii, macar atata sa simt ca am facut ptr botezul copilului meu la care oricum nu vine nimeni de aici in afara de parintii mei

azi sunt rau de tot...




de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)


un brat de pentru voi, sa iesiti la liman si de data asta, s-o luati voioase de la capat
Cred ca e normal, toate trecem prin asta, evadam o ora, incarcam baterii si-o luam de unde-am ramas...in aceleasi companii stirbe care ne adora

de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Salut!

Cris,mario, ti-era dor de mine? :P
Nikole, si tie? :P



Am recuperat pe fuga, printre randuri, nu cred ca am timp sa raspund desi mi-am notat pe o hartiuta!

Bobitza bolfitza e maraita mai toata siua din cauza de canicula si azi i-am facut vaccin de 4 luni iar peste o luna BCG! Deci pana la urma s-a intamplat cum imi doream.Cica cei care au facut odata infanrixul cu BCG-ul au facut febra 40 si de asta nu se mai face o data! ...ma rog...fac experiente pe copii nostri

Incerc sa mai raspund cat n-o aud ca plange:

vAd fete in butoi...sper sa va reveniti repede (micki, alexutzza)

ce inseamna caca d ebaiat mare?

nikole, cris.d - felcitari pt rezultatele consultatiilor

Cris.D este orez integral la Topfer

Ceaiul de patrunjel pt ce-l folositi???

Plateea, WB!

Am vazut poze delicioase!

Dr ne-a spus azi ca trebuie sa-i dau cereale seara ca-i cam slabutza deci diseara bagam o lingura d ecereale in bibe!

App, la noi dr se joaca cu bebe, il cauta in urechi, in gat (nu-l deranjeaza) inima, plamani, fontanela...din astea!


va pup sper sa nu mai raman in urma!!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


Lorex, pentru bobitza vaccinata. sa treceti cu bine si fara febra de zilele astea.
kk de baiat mare e mai inchegat, e altfel decat ala de bebelush.
Ceaiul de patrunjel e pentru scaderea lactatiei.
Noi cand am introdus cereale am facut-o treptat, crescand cate o jumate de masura de LP(1/2, 1, 1 1/2, 2) sa nu se constipe.Am pus eu o masura si un pic dintr-o data dimineata si n-a mai avut scaun 3 zile, am luat-o apoi progresiv


de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

lorex...kk de baiat mare=kk legat,consistent,apare dupa diversificare...cand va fi cazul,o sa-l recunosti imediat in scutecul bobitzei...

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

MP, multumim
esti tare simpatica, total anti-Monti


de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ce rapida ai fost ,haircut!

pupici si pt bobitza si pt maia

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

MP, multumim
esti tare simpatica, total anti-Monti


de Maia Ilinca (29.01.10)

n-am nimic personal cu monti saracu'... da' mi-e greu sa incep sa-l "tin"...acum ,ca o fi el,ca o fi altul...pe unul tot trebuie sa-l iau pe langa casa ...nush de cand

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui haircut

MP, multumim
esti tare simpatica, total anti-Monti


de Maia Ilinca (29.01.10)

n-am nimic personal cu monti saracu'... da' mi-e greu sa incep sa-l "tin"...acum ,ca o fi el,ca o fi altul...pe unul tot trebuie sa-l iau pe langa casa ...nush de cand

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex


sa fie unul bland si ingaduitor cu stomacelele ardelene


stuiu ca tu pasezi legumele. fructele cum i le dai lui Alex? eu ii dau marul prin razatoare de mar, de-aia cu tamburusi, de plastic ca n-am gasit de sticla, dar raman si bucatele mai mari, nu trece prin strecuratoare(cum zice Ruxita).Oare e rau?Maia inghite bine, nu s-a inecat, dar tot citesc ca trebuie blenduite bine la inceput, foarte fin tu cum ii dai fructele?

de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

razatoare de sticla pt mar,banana[cand o fi]
acum ii dau caisa...ca si la legume...zdrobita cu furculitza

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna..seara!
peste zi v-am citit, dar am avut degetele legate...nu stiu...
acu 10 minute m-am umflat de plans ca am vazut niste imagini de la botezul copilului madalinei si m-am intrebat inca o data cum a putut sa-l paraseasca in halul asta?! mi se rupe inima numai cand ma gandesc ca as putea pati eu ceva si sa ramana asta mic fara mine
dar gata, sa trec la altele....
lorex, dar cate kile are bobitza de e considerata cam slabuta? iar kk de copil mare o sa-l recunosti intr-adevar. pe mine una m0a incercat un sentiment un pic nostalgic, gata cu kk cremos de bb alaptat exclusiv, gata, nu mai e 100% crescut de/din mine.....sunt patetic, stiu, mi-a trecut.

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput