Madalina Manole (membra DC) a murit

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

ariel, de acord cu tine.. insa madalina nu a dat niciun semn din toate acestea... totul era perfect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Bine, ma retrag si va las pe voi sa elogiati o mama care a considerat ca mama ei si copilul ei nu merita nimic.

Dumnezeu sa o ierte si sa le dea putere apropiatilor si familiei sa invete sa traiasca cu durerea pe care ea le-a pricinuit-o.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

BAZAR UMANITAR


Sa inteleg ca daca murea in accident de masina copilul era mai putin traumatizat? Sau daca o omora cineva? Mai conteaza cum a murit? Efectul e acelasi.


Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)


da , era altceva. Oricum pana pe la 8 ani copiii nu realizeaza ireversibilitatea mortii , iar la varsta asta nici atat.
Dar e una sa te gandesti cand ai 15-18-20-13-40 de ani ca mama s-a sinucis cand tu aveai doar 1 an si cu totul alta sa stii ca a fost luata de langa tine intr-un accident.
De-asta nu mi s-a parut corect sa spuna ca Laura Stoica si Madalina Manole au avut acelasi destin. Laura Stoica saraca a murit intr-un accident de masina, cand vroia sa traiasca si avea viata inainte, Madalina a ales sa moara cand avea o viata in fata.


***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

xio, aia cu 8 ani e din carti . fiica-mea are acum 7 ani si crede-ma ca stie de vreo 2 ca daca cineva/ceva moare, atunci asa ramane. si eu m-am prins de treaba asta tot pe la 5 ani....
clar, la 1 an nu copilul nu constientizeaza, insa lipsa mamei tot va fi simtita.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

ardeiash, din spusele apropiatilor, am inteles ca au fost semne, insa nu au stiut ei sa le vada. chiar acum povestea o colega de forum ca madalina a lucrat cu colegii ei si ca avea iesiri "isterice", insa s-au pus pe seama fitelor de vedeta. asta zic eu ca nu a fost OK, ca cei din jur nu au reusit sa o determine sa faca tratament. in mod sigur au observat schimbari in comportamentul ei...insa stiu clar ca e ffff greu sa convingi un bolnav psihic sa accepte ca are o problema si sa mearga la un psiholog, sa accepte tratament. si fara acceptul lor (cel putin in stadiul in care sunt lucizi), nu prea ai ce face....cand isi pierd ratiunea, intervine salvarea, pun camasa de forta, injecteaza tranchilizante si urmeaza zile si nopti de groaza pt bietul om...

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

nu se poate separa mama Madalina de artista mdalina. sunt una si aceasi persoana.
probabil ca depresia s-a instalat incet si a alternat cu perioadele cand avea concerte, era ocupata, se punea totul pe seama stresului, oboselii. instalandu-se treptat, cei din jur, familia s-au obisnuit cu ea si manifestarile ei. probabil ca nega mereu si spunea ca nu are nimik. ce sot/sotie crede ca sotia/sotul sufera de depresii cand el are succes ca artist? cand semnele nu sunt vizibile (ce povesteau fetele mai sus)
perfida boala depresia asta.


Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Am auzit si eu la radio, acum.
Deocamdata se spune ca s-a sinucis, ca a luat o supradoza, ca avea probleme de sanatate....of...nici nu stiu ce sa zic

Dar bietul ei copil? La el nu s-o fi gandit?

Va spun sincer: cand am auzit ca a murit, am ramas socata. In schimb, cand am auzit ca e posibil sa fie sinucidere.....nu am mai simtit nicio parere de rau pentru ea...oamenii sinucigasi mi se par extrem de egoisti.....nu s-a gandit deloc la copilul ei

Putea sa lupte cu boala pe care o avea si sa mai stea cu copilul ei inca putin.

Putea sa aleaga sa lupte cu viata, pentru viata.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

BAZAR UMANITAR


Stii...ca sa ajungi sa iti iei viata....ori esti nebun...ori esti disperat. Nu cred ca Madalina era nebuna.....daca a recurs la asa ceva sigur era extrem de depresa si disperata......Nu stiu daca tu vreodata ai fost atat de depresa incat sa ajungi pe marginea prapastiei...din pacate, eu am ajuns si stiu cum e. e usor sa judeci...e mai greu sa intelegi....

D-zeu sa o ierte! si sa dea putere familiei....




Mami de Alessio Michele(2 ani si 1 luna) si Mattia Gabriel(8 luni)

Pozici cu noi




Da, asa e, in calitate de mama, eu nu pot sa inteleg cum nu poate sa-ti pese de copilul tau, sa-l lasi singur pe lume.

Am citit pe undeva, tot pe aici, ca moartea madalinei este chiar mai tragica decat a Laurei.

Nu, din punctul meu de vedere, moartea Laurei a fost o tragedie foarte mare.
Da, pentru laura, as fi mers pe avarii si o luna, nu cateva minute.

Moartea Madalinei, pt mine nu este o tragedie. Ea a les sa-si bata joc de copilasul ei.

Puteti sa ma blamati, sa ma considerati rea, mizerabila si cum mai vreti.

Dar nu am sa pot plange in veci o persoana careia nu-i mai pasa de copilul ei.

Ca artista si tot ce a facut pana acum 2 zile, o admir si o respect.

Dar pentru finalul pe care l-a ales nu pot sa plang.

Plang pentru copilul ei, pentru sotul ei, pentru mama, tatal si fratele ei.

Iar pentru cele care vor veni ulterior sa-mi demonstreze ca depresia este o boala care nu te mai poate face sa vezi nimic in jurul tau, va rog, nu va mai pierdeti timpul, pentru ca e inutil.

Nu am sa fiu de acord in veci cu aceasta decizie: de a-ti lua viata fara sa-ti pese de copil, de mama ta, care vor trebui sa supravietuiasca cu aceasta decizie egoista pe care ai luat-o.

Cand a murit Carmen, colega noastra DC, desi nu am cunoscut-o niciodata, nu am vb niciodata cu ea, am plans zile.

Cand a murit Laura, am plans.

Acestea au fost tragedii.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

BAZAR UMANITAR




Nu o sa-mi pierd vremea sa-ti explic care-i treaba cu depresia, ca sa nu te plictisesc. Vreau doar sa-ti zic ca ar fi genial, minunat, superb de-a dreptul sa intelegi un singur lucru:
atata timp cat sunt chestiuni pe care nu le intelegi si elimini din start orice tentativa de a incerca sa le intelegi,morala ta este neseminificativa si egoista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Nu o sa-mi pierd vremea sa-ti explic care-i treaba cu depresia, ca sa nu te plictisesc. Vreau doar sa-ti zic ca ar fi genial, minunat, superb de-a dreptul sa intelegi un singur lucru:
atata timp cat sunt chestiuni pe care nu le intelegi si elimini din start orice tentativa de a incerca sa le intelegi,morala ta este neseminificativa si egoista.



quod erat demonstratum.(ceea ce era de demonstrat)..sau mai pe romaneste:punct ochit, punct lovit!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Nu am avut rabdare sa citesc decat cateva pagini,nu am avut nici puterea nu numai rabdarea sa parcurg pagina cu pagina tot. Pe mine nu m-a impresionat faptul ca Madalina Manole a fost cea care a facut gestul,ci faptul ca o femeie de succes,o femeie frumoasa a nascut un copil,a facut o depresie urata ,a cerut ajutor si nu a vazut nimeni . CA sa ceri ajutor cand esti depresiv nu trebuie sa urli in gura mare "baai,eu sufar,ajutati-ma !" ,sunt de ajuns iesirile alea pe care oamenii superficiali le pun pe seama "vedetismelor" iar familia s-a obisnuit cu ele,le-au luat ca pe ceva normal. Intradevar este greu sa ajungi la concluzia ca cineva apropiat are nevoie de ajutor specializa in astfel de cazuri,de cele mai multe ori e prea tarziu.
Nu mai judecati aiurea ,nu o mai condamnati ca vai,viata ti-o ia numai Dumnezeu. Nimeni nu stie ce era in sufletul ei.
Cele care spuneti ca trebuia sa se gandeasca la copilasul ei,de unde stiti ca nu tocmai la el s-a gandit? Daca ea a crezut ca nu era o mama buna? Cine sunteti voi sa judecati? Aveti idee ce anduri ii trec prin cap unei femei cand crede ca nu face totul cum trebuie pentru copil,o femeie care nu se vede perfecta,care tinde intotdeauna catre teluri inalte si sunt din ce in ce mai greu de ajuns?
Mai bine spune-ti "Dumnezeu sa o ierte" si aprindeti o lumanare penru linistirea sufletului ei.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

http://www.youtube.com/watch?v=1URpeQO3Vl4&feature=player_embedded

nocomment

Alinuk


www.dailymotion.com/video/xaclht_starship-foundation-father-and-son_creation" target="_blank">SMS la 858 pt copii!
detalii

www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

se pare ca va pleaca la ploiesti acum.. intr-o ora , 2 , familia a hotarat.. cred ca vor sa o protejeze de multime .. e sfasietor

Mergi la inceput