Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.102

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Iata-ma si noaptea pe aici.

Ratusca, nu e in regula sa bagi carnea calda in congelator. Daca vrei sa nu se dezvolte bacterii bagi produsul intr-un recipient etans si il bagi in apa rece sau apa cu gheata si abia cand a ajuns la 20grade (ambiant) il bagi in congelator. Nu pot acum sa aduc argumentele stiintifice (ca mi-ar trebui cantitati si dimensiunile congelatorului, nu ca mi s-ar inchide ochii de somn) dar ca principiu diferenta de temperatura afecteaza si calitatea produsului si celelalte lucruri de pe acolo.

Iar eu am facut branza cu lapte praf de copii, am pus lamaie si s-a strans branza, a ramas zerul... Laptele praf pentru prajituri nu e indulcit? Am gasit prospectul asta si zice ca nu e bun pentru sugari, dar nu zice nimic de zahar http://www.andanapan.ro/products/show_product.php?zone_id=15&category_id=2&subcategory_id=60&product_id=1337&info=Lapte%20praf%20de%20la%20Darling. Cred ca am ramas eu cu sechele Monti, tot ce vad zic ca are zahar.

Apropo, Ruxita, asa a zis si sotul meu cand am inceput regimul. Cand vedea pastele integrale de 3 ori mai scumpe decat celelalte si orezul mai scump jumatate de kg decat punga de 1kg, ca sa nu mai vorbesc de fainuri. Intre timp s-a dumirit ca balanseaza cu lucrurile care sunt NO Way (sucuri, dulciuri, mezeluri etc), ba mai mult siropul de agave a devenit prietenul lui in limonada ca se dizolva mai bine decat mierea, cerealele mele sunt mult mai gustoase (noi intotdeauna am avut cereale separate), magiunul de Topoloveni rules si chiar ciocolata heidi cu 85 % cacao e buna cand nu ai altceva... Ba chiar mi-a facut o surpriza si si-a luat doar o felie de pepene, ca sa nu poftesc eu. Asa ca, insista!

Aaaa, cea mai tare faza cu sotul e obiceiul de a citi etichetele. A vrut sa cumpere o conserva de peste si a renuntat ca avea zahar. Si alta data mi-a aratat ca intr-o inghetata pe care o manca el e amidon. Eu mancam una fara amidon.

Gata, noapte buna ca vorbesc singura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

noapte buna! eu o mai las asa...cu kg,macar cat mai alaptez...mai am vreo 4-6 sa fiu gazela...

felicitari ptr persivitate cristies

pup tot bbei.v-am citit.noi am trimis copilul la plimbare si ne-am iubit ca pe vremuri(nu dau detalii,mai mult loud) ca pana acum eram pe silent ptr ca am sarbatorit 2 ani de casnicie.nunta de bumbac ptr cunoscatoare.va invit la o felie de prajitura ''fanta'' cu branzica dulce ,a mai ramas si voi.
eu is cu milupa.cu cerealele.papa de le rupe.am ajuns la 6 lingurite de cereale,12 de apa.e prea mult? banane de la cat putem baga?

am trimis ingerasii sa va pazeasca pe voi si pe bbei vostrii.noapte buna copii!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neataaaaaaa

o cafelutza un frape cu muuulta frisca sau ceiutz .....

si ptr k astazi e ziua mamei mele

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

la multe lunite EMA,Andrei,Edoard

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

N-am reusit sa urc filmul pe contul comun asa ca las www.youtube.com/watch?v=wcAYZodJZuY" target="_blank">aici link-ul.

Fetele cu intalnirea....vineri, sambata sau duminica?


_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata

pt fetele care mai au curajul sa-mi citeasca postarile nu mai zic de cele care au mai gasit si puterea sa ne scrie
in general incerc sa ma abtin si cand am momente de disperare sa nu-mi vars naduful pe aici
da ce sa-i faci fiecare mai avem scapari

Ruxita ,Cataluza mare dreptate aveti cu vorbitul mult cu bb
recunosc ca nu am facut-o nici la Daria si nici pana acu la Miruna dar mi-am impus sa vorbesc cat mai mult cu Miru
cumnata mea a vorbit aproape non stop nepotelei si eu zic ca se cunoaste
si ea zicea ca avea impresia ca nu o asculta ca nu intelege mare lucru, dar cand si-a dat drumu la vorbit a zis f repede si f clar cuvinte chiar grele si multe

Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

LML pufuletilor de azi

Bea multa sanatate sotului

Cataluza e ok cu inaintatul taras .Citeam undeva ca la 6 luni ar trebui sa se tarasca cam lungimea corpului lor.Miruna n-are decat varianta racului-ori cu ce as tenta-o sa vina in fata ea tot inapoi da.Si cica tot la 6 luni ar trebui sa se roteasca dupa o jucarie din pozitia stand pe burta-aici e pauza totala la noi
si sa va fie de bine concediul chiar si asa cu neplacerile pe care le-ati avut

Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

neataaaaaaa

o cafelutza un frape cu muuulta frisca sau ceiutz .....

si ptr k astazi e ziua mamei mele

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei





Neataaaaa!!!
Multumim de cafea, CrisM!
mamei tale!

EMA, ANDREI, EDOARD

de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

bea multa sanatate sotului
mandruta..pojarel,e mult mai ok ca a facut akm kt e mica
alexutzzza asa face si alexutzzza mea exact ca yanis,dk vede camera s-a terminat
am vazut/auzit pui stefan de anag si caius cel vesel de ruxita FELICITARI !!!
MS ce de vesti bune merge in 4 labe felicitari ptr diversificare,papa bine sebi .Imi pare rau k ai fost in butoi .Ceai de patrunjel .... cum,patrunjel uscat?
cris.d ehe ar fi fain sa papa kt yanis ... dar sunt multumita .da,fff fain ai vbt despre copii,diferentele dintre ei,fara a face comparatii nici alexandra nu sta fff ok in fund,drept urmare papam i carut ptr k vine in fata,din scaun
alecsa ....wow!!!! asta da somn
danyelana imi pare aru de pagube si k va prins ploaia
blueflower nu-ti mai face atatea procese de constiinta...va fi bine ai si tu dreptate cu ce spui...dar ai incredere ine a totusi k altfel nu ai fi alsat copilul
satulica WB eu i-am dat caise ieri la masa de pranz cu cereale
eu i-am pus pe limbutza si pepene rosu si galben
alexutzzza multumim k impartasesti cu noi info de la dr...e tare ok dr ta..... fff multe indicatii felicitari ptr cm si gr si sa-i fie de bine vaccinul pai si piure papa din bibe?? noi tot cu linguritza papam
cristies ...fff tare ideea cu congelarea(nu ma mira venind din partea ta,la cap inventivitate stai super )
MS felicitari ptr AMR cat de scumpi trebuie sa fie ei....iezii
ratusca mare dreptatea ai..nu ma asteptam,auzi e patrat...ce aveti fetelor (alexutzzza si ratusca??) felicitari ,a crescut bine
eu la masa de 10 ii dau legumele si al 2 fructe cu cereale sau nu o fi ok??
cristies...eu am avut o bila neagra mereu pentru cei de la nestle,din mai multe motive printre care si borcanelele cu capac oxidat sau mancarica cu putin mucegai deasupra....e o parere personala ...poate si astalalti au,dar dk nu am vazut/gasit .. si dc ar manca roscove si alte dracii pe kre pe alte cereale nu le-am gasit...de la milupa i-am luat orez/orz/grau ... astea pe kre le stiu ... dk e cv contrazice-ma te rog aas i am auzit de la prietene muulte argumente contra...dk aveti pro
haircut felicitari ptr diversificare
alexutzzza,mandrta si eu tot cruda voi congela carnea
oua si eu am bio...k am la gainiiiiiii

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

LML pufuletilor de azi

Bea multa sanatate sotului

Cataluza e ok cu inaintatul taras .Citeam undeva ca la 6 luni ar trebui sa se tarasca cam lungimea corpului lor.Miruna n-are decat varianta racului-ori cu ce as tenta-o sa vina in fata ea tot inapoi da.Si cica tot la 6 luni ar trebui sa se roteasca dupa o jucarie din pozitia stand pe burta-aici e pauza totala la noi
si sa va fie de bine concediul chiar si asa cu neplacerile pe care le-ati avut

Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele



nu mai gandi asa.......nu ar trebui nimic,fiecare copil se dezvolta in felul lui si fiecare face anumite chestii pe kre nu le pot face altii.... comparatii nu se pot face nici intre gemeni(vezi larisel)

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput