Pufuleti ian-feb 2010 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

superbe pozele cu pufuletii nostri ... TOATE!!!!!!!!!

cristies multam de bonusuri


Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata!!!!

Merci de cafea Cris.mario . E nevoie la mine... gaza a adormit la terasa si cand am ajuns acasa si-a continuat somnul fara probleme... dar la 2 s-a trezit, la 4 la fel... si acum mie-mi pica ochii si el striga: DrAAAAAAA, DrAAAAAAAAAAA!!!!!

Alexutzzza ma bucur ca ati avut o seara mai buna!

Danasor, scuze confuzia.. De la o varsta... Bafta cu dieta in continuare si felicitari pentru renuntarea la paine!

Lorex, ce de bunatati ai cumparat...

Ruxita, ti-a raspuns Larisel cu balacitul in castron.

Andre_lina, ce de treaba ti-a gasit Patriotul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

'neata
ca sa nu uit, danasor, stefan e pe LM exclusiv..ma rog, era....nu pot sa inteleg cum poate marul sa constipe, ca mie imi da niste iesiri......poate ar trebui sa schimb soiul, asta nu prea ii place, asa da semne....avocado asta cred ca sughite intr-una, toata lumea vb de el, eu aseara cautam retete....cand ajung in car4 iau unul, de proba..
fi'-miu e la ora de ma-ma-pa-pa-bruuu-bruuu...beah...abu-abu...bah-bah...aba-aba...of, il mananc...si mai devreme incerca sa faca balonase cu merele mele....si are un volum, mama-mama....tenor il fac!
andre-lina..de cee?!?!...bine, al meu inca se mai trezeste peste noapte, e musai sa dorm cu el in camera, dar nici altfel nu stiu daca as putea sa-l mut..
la mine nu cred ca trebuie sa dau explicatii privind nick-name-ul. "G" e initiala numelui de familie.
revin...treburi casnice...

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza si de la noi!

Cristies probabil gargaritzu s-a tot trezit ca nu intelegea de ce nu mai e tot la terasa

din restante stiu ca vroiam sa-i zic musai vro 2 lui
Larisel!!!
auzi tu! nu e mama buna! Doamne!
Tu ai 2!!! eu am numa unu caruia treb sa ii dau numa vigantol, nimic altceva si tot uit sa ii dau, tu ai 2, ai multe de administrat, nu stiu zau cum te descurci sa sti ce si cui sa ii dai si cand si sa nu uiti. Plus tot programul pe care il faci, cu joaca, cu papa, cu apa, cu creme , cu baitza si stiu ca nu e usor cu spalatul cand nu esti acasa. Te descurci minunat plus ca zilnic te gandesti ce poti face sa le faci fericite si asta e cel mai important! sa nu te mai aud cu ganduri de genul asta!
nu face nimic ca la carte! toate calcam stramb la un moment dat la anume aspecte cu sau fara stiinta dar nu facem ca la carte. Cele care dam papa fara sare/indulcitori pur si simplu am avut norocul sa avem copii care accepta mancarea asa sau avem mai mult timp sa stam sa-i vanam cu mancarea, la tine cu 2 e de inteles ca treb hranite amandoua fara timp de prea multe figuri ptr ca altfel ar suferi ailanta de foame pana o convingi pe una. Daca Yannis nu ar manca mancarea asa, nu m-as gandi de 2 ori inainte sa ii adaug fructoza la fructe sau sare la papica, in cantitate f mica cat sa nu-i dauneze , dar i-as pune. Scopul e sa manance si sa ia in greutate. cum mananca, cu ce mananca (lingura, biberon) nu ma stresez prea tare, mananca cu ce se poate si cu ce vrea, are toata viata timp sa invete sa manance conform codului bunelor maniere, acum important e sa pape, sa-si ia vitaminele si proteinele din alimente si sa fie sanatos si sa se faca mare, pentru restul e timp destul sa invatam.


de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

BUNA DIMI!

ARTHUR si multi pupici de la ema
cARLA, CRISTINA, MARA SI DARIUS Chiar, d-melli, Rebiana, Mandrutza, Arwen, sunteti in concediu de atata timp?Sa va traiasca puii

Cand ma hotarasem si io s-o las moale cu cafeaua...Ema a trecut la night party. "Maimutzica cu cercei, noaptea pe la 3", chiote, rostogoliri, mangaieri, voie buna... o ora. I-am zis ca daca nu se culca nu o mai las la club cand o fi mare. A protestat de 3 ori, apoi l-a lasat pe tati s-o adoarma in bratze, plimbata. am dormit toti pana la 6 jumate, ca dupa revelion

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

95....
dastefa ma bucur enorm k a zambit miruna eram convinsa (mi-a spus si ioana knd ne-am intalnit) eram super fericita e atat de frumoasaaaa
danasor...sa dea drumu' al gaz......horrrorrrrr
cristies felicitari ptr inceperea diversificarii
oani,bea
ale Dumnezeu s ao odihneasca pe soacra ta
lucia,teo e tare prezentabil
cris.d ...sincer nu mi-ar fi ars fff tare de recuperat,dar am roade curioziatatea de ce s-a mai vbt aici si nu vreau sa creada cineva k vin doar cu vorbe despre mn
oani nu,suntem aks plecam vineri iar
eu nu o sa-i dau cereale....


Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Ana g uneori constipatia poate fi semn ca LM este destul dar totusi la limita...cik asa se manifesta, incearca sa ii dai completare sa vezi daca vrea, fie ca-i dai apa daca nu vrei sa treci la a pacatui cu LP, macar asa sa vezi daca bea. Sau ii poti introduce la masa , pe langa mar, para ptr ca e usor laxativa si o sa il ajute

Eu azi m-am hotarat sa nu-i dau lui Yannis mai mult de 140-150 de fructe, gata! nu mai e dupa el! ca in ultima vreme la masa de fructe haleste 240-260 de fructe!!! cam 3 fructe medii asa. Mie mi se pare mult dar el mananca bine, cu pofta, cand se termina urla si ia din nou cu placere cand ii mai aduc, nici lapte nu mananca asa bine ca pe fructe, la lapte deja avem portii de nou-nascut , uneori numa 90ml...dar fructe, cat cuprinde! Profit de apetitul asta ptr orice in afara de lapte si de azi incepem si cu supica, ma duc in piata sa iau pastarnac, patrunjel ce-oi gasi.

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

aa si stiam io ca mai am ceva de zis!

cris mario ce frumos vorbesti tu de Alexandra la mare! ce bine va distrati si ce activa e! cred ca e un deliciu.

Inca nu am apucat sa intru sa vad poze....intru io azi. Deocamdata plec la facut piureul de fructe apoi pun maimutza in carutz si mergem in excursie pana la P-ta Traian...ca alta piata nu stiu in zona....(p-ta Alba Iulia)

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

miremia,xela pe und eumbla??...nu l-am citit deloc la recuperrarea mea

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

aici puteti vota o printesa

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

danasor - mersi de capitol
cris_mario - mersi de cafea. buna, buna... Si am avut nevoie ca Lucas s-a trezit de vreo 4 ori azi noapte. Pe la 3 era tot un zambet si o voie buna, de a trebuit sa-l mut in pat la noi ca sa nu-l trezeasca pe frate-so. Oare v-am zis ca de vreo 2 saptamani l-am mutat in camera cu André?

Si s ava zic cum a fost ieri la medic...Lucas are 7850g si 68 cm, bine dezvoltat, totul ok, bla, bla...si ajungem la subiectul diversificare. V-am mai zis ca are un pediatru mai in varsta, cu multa experienta, cu 2 nepotele un pic mai mari decat copiii mei. Am mare incredere in el. Imi zice sa-i pun un firicel de sare in mancare ...
Eu: sare? dar eu am citit...?
El: ai gustat mancarea lui Lucas?
Eu: da, oribila
El: si atunci de ce ar trebui sa obligam un bebe sa manance o mancare oribila?
Eu: pt ca excesul (vroiam sa adaug ca se elima greu la nivel renal si predispune la HTA)
Aici am fost intrerupta
El: EXCESUL! Dar cine a zis de exces? 1 firisor, doar pt gust...

Asta ca tot povesteam ieri de cati medici, atatea pareri.
Acum cateva zile sustineam ca nu-i pun sare in mancare. Azi sunt mai toleranta cu el, cu mine si cu...sarea Dupa cum a zis si alexuzzza, scopul este sa manance si sa cresca mare. Daca mananca fara sare, foarte bine, o uit. Daca refuza categoric probabil ca o sa pun, ca vreau sa pape.
Acum merg sa caut ce-i cum predispune sarea la febra ca nu ma duce capul sa pricep mecanismul (cristies). Am memoria destul de slaba, dar "m-am scos" de multe ori cu logica mecanismelor...pe asta nu o inteleg

A, fara sa uit,
Arthur
Carla Antonia
Ioana Cristina
Mara Andreea
Darius Mihai


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput