Exista viata dupa divort :)

Exista viata dupa divort :) | Autor: KULTA

Link direct la acest mesaj

N-am mai scris aici de peste un an, timp in care am divortat, am vindut casa comuna, am cumparat alta pentru mine si copii si am jelit...........plingeam pina nu mai aveam lacrimi. Desi decizia divortului a fost a mea, realizind ca viata noastra de familie era de mult moarta, am plins, m-am simtit vinovata, fata de copii, fata de familie, fata de el care toata viata m-a acuzat de tot ceea ce aparea in casnicie si nu era in regula. Nu e usor dar trece. Fiecare dinte noi are nevoie de o perioada de jelit, lins rani si reflectare. A mea a trecut si sunt pregatita sa imi continui viata. Am intilnit un barbat minunat, care ma iubeste si pe care il iubest si pot spune ca am curajul sa imi iau un angajament fata de el. E minunat cind poti fi tu, cind nu trebuie sa mergi ca pe becuri gindindu-te ca ai putea supara pe cineva doar pentru ca vreí sa fii tu insati, e asa minunat cind deschizi gura sa spui ceva si cel de linga tine stie deja ce vrei sa spui, e minunat, seara, sa pui caput pe pieptul lui si sa te simti in siguranta, e minunat sa doresti si iubesti pe cineva pina la lacrim si e minunat sa-l auzi pe puiul tau cel mic intrebind :mami il putem pastra pe Mika? Pot sa ii strig tati?

Iubesc asa cum n-am iubit niciodata!
Exista viata dupa divort.
Trebuie doar sa deschidem ochii si sufletele.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

ce mesaj frumos !

Imi amintesc subiectele tale de dinainte si de toata zbaterea ta ca sa fie "bine", ma bucur tare ca esti fericita, o meriti! Drum bun prin viata cea noua si mult soare!



Sib http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/ ***** www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA



Nasterea ariciului Vladimir ***** ***** Anna, o nastere cu viteza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Kulta


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Kulta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

felicitari si viata frumoasa

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Felicitari pentru decizie si muuulta fericire si liniste. Ai scris foarte frumos si concis. Multe femei ar trebui sa te ia drept exemplu.



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kulta, ma bucur sa te recitesc si sa vad ca sunteti bine si tu si copiii

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Kulta, felicitari si viata frumoasa impreuna!
Cred ca este vorba si de noroc aici..



Cristina, mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_Singh spune:

Kulta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cersenin spune:

Ce poate fi mai minunat decat sa renasti.Felicitari.Te invidiez,eu nu sunt o persoana atat de puternica,de hotarata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Felicitari Kulta.
p.s. Mika al tau n-are si el un frate ???

Mergi la inceput