Dr. Who (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Oi, oi, oi! (I've always wanted to say that :) )

Ce-ati pus in vraja aceea, ca nici cu dilatarea temporala nu se explica efectul?

Sunt inca in faza de reset: remind me again, in ce an suntem?

OK, pana mi se termina secventa de reboot, intreb si eu: daca ar fi fost udati cu apa (vie :), 'the heavenly host' s-ar fi defectat?

Si ... ati remarcat ca Doc a incercat si numarul 42?

I'll be back dar de data asta cu raspunsul la intrebarea ce e universul s.a.m.d. (adica Tolkianu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Cred ca o sa-mi faceti vant de pe topicul asta, L&M a ramas ultimul episod vazut :(.



Citat:

Sinteti in stare?


eu, cel mai putin din voi toti . Pariez ca sunt singura care s-a foit in scaun :)). Daca "testarea" ar fi fost facuta de CE, nici n-as fi putut-o urmari pana la capat :)). Ei, dar sa ma opresc aici, aveti tot timpul sa descoperiti ce hram port .


Citat:
adica Tolkianu


Tolkianu? :D Cred ca vremea a devenit cam fulgeroasa pe Taramul Zanelor .
Desigur, as putea face o mica vraja, "de schimbare a directiei fulgerelor" sa-i zicem , dar daca incurc borcanele si de data asta?! :))
In fine, om trai si-om vedea. I mean, eu voi trai sigur. Nu stiu altii ce-or face :)))))).


Ingrid, nici eu nu m-am intalnit cu jumate de DC, iti dai seama... :) Doar ca, la cat de iubita sunt, m-am intalnit totusi cu un numar nesperat de mare de persoane .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

daca ar fi fost udati cu apa (vie :), 'the heavenly host' s-ar fi defectat?

Astia inclin sa cred ca nu, ca au pene, dar despre astialalti, nu bag mina in foc. Ne spune Ingrid, cind ii intilneste, nu mai are mult.
Oricum nu-i bai, vad ca www.bbc.co.uk/doctorwho/advent07/host/1.html" target="_blank">se inlocuiesc usor.
:))

P.S. In ceea ce ma priveste, eu distribui numai apa vie autorizata, care corespunde normelor UE in domeniu.
Ca dovada, a si functionat .


I'll be back soon, de asemenea, (with another cartoon - www.educatiecopii.ro/portal-educatie-copii/televiziunea-copiilor/imagini/woody-woodpecker.jpg" target="_blank">va amintiti? ) , ca raspunsul la intrebarea ce e universul chiar nu vreau sa-l ratez :)).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
adica Tolkianu


Tolkianu? :D Cred ca vremea a devenit cam fulgeroasa pe Taramul Zanelor .

Precum vezi, m-am prefacut, cu delicatetea-mi caracteristica :)))), [] ca nu observ formularea :)).
Stai sa vedem rezultatul final, facem dupa aceea bilantul victimelor .


Denizelule, nu te-ai mai fi foit atita pe scaun daca intreprindeai operatiunea de salvare alaturi de pustiul tau. Al meu n-a gresit decit la un singur pas, al cu un' se ascunde aratarea.
Ce-i drept, nici eu nu o observasem...
A fost foarte incintat. Si eu, alaturi de el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Eu sunt intr-o somnolenta prelungita. Afara e toamna, sigur ca am nimerit intr-un "ghem temporal, cu ite rasucite" si imi lipesc nasul pe geam sa vad cand se termina burnita.
Ieri l-am bifat pe Blink. Ca sa zic asa, Moffat a devenit prietenul meu. Hello, mon ami etc etc. Ca o pasionata de filme scary, cu pretentii (exclus monstri, ok psiho), episodul m-a tinut sub tensiune (de cand cu cablul vorbesc ca electricienii, o sa-mi treaca).
Cu toate ca e al doilea film in care Doctorul si Rose/Martha nu se nimeresc decat rareori prin peisaj, a fost placut ochilor mei. Asocierea ingeri-malefic nu e noua, am experimentat-o si in Supernatural (va amintiti de a doua mea mare pasiune in domeniu?) asa ca am putut rezista socului.
Si cand sa ma delectez cu Utopia, s-a trezit fetita ca vrea sa doarma cu mine. Pe la 12 noaptea. Dragutz, nu? 10 min am prins din film, offfffffff.
Binee.
Beren, se zice: oi, oi, oi vai! Suna bine, nu?
Deoarece nu ti-a raspuns nimeni la intrebare, te informez cu placere maxima ca suntem in 2010. For the moment. Pentru alte intrebari, gen luna, ziua etc, adreseaza-te altor useri, unde stabilitatea anotimpurilor garanteaza un raspuns corect. Ca aici ma astept sa ninga acusi.

Citat:
I'll be back dar de data asta cu raspunsul la intrebarea ce e universul s.a.m.d. (adica Tolkianu).

Cu cat se scurge nisipul in clepsidra, cu atat banui ca vom avea parte de un raspuns mega-elaborat. Ei, sa nu ne dezamagesti.

Pauza, sunt tot in pijama. Revin, cu o tinuta adecvata subiectului.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Wow, ce tare sunt! Am descoperit tot: si unde se ascundeau Urechi-Lungi si secventele de cifre si forme, mai sa fie, am devenit o pasionata. E de rau?

Citat:
P.S. In ceea ce ma priveste, eu distribui numai apa vie autorizata, care corespunde normelor UE in domeniu.
Ca dovada, a si functionat .

Pana si apa vie musai autorizata. Ce stia bietul Ispirescu. Oare cum ar fi sunat un basm din zilele noastre?
" Fat-Frumos a intrat in grajd ca sa-si aleaga bidiviul. Si s-a infuriat pe baba ca grajdul nu corespundea normelor de igiena sanitar veterinare, astfel ca a iesit si i-a dat babei amenda, apoi a atentionat-o ca i se va inchide afacerea daca in decurs de 60 de zile nu va proceda conform legislatiei UE in vigoare."

Citat:
Cred ca o sa-mi faceti vant de pe topicul asta, L&M a ramas ultimul episod vazut :(.

Aide, nu spune asta. Iti mai dam timp. Suntem prietenosi, nu ca Daaalek.

Citat:
eu, cel mai putin din voi toti . Pariez ca sunt singura care s-a foit in scaun

Se poate. Eu am stat mai cuminte ca niciodata. M-a distrat testarea. Voi ati urmarit-o cu copiii?

Mah, am fugit. Sotul a facut de mancare si m-a pus sa pazesc friptura. Copilul vrea sa jucam carti, iar eu bantui pe forum.
Pe deseara, have a nice sunday (ori sunny day).

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Si ... ati remarcat ca Doc a incercat si numarul 42?

Eu una, nu. . Cine, ce, unde, cum?

Denizel, sper ca ai rezistat la misiunea de salvare macar pina la min. 4.05, sa vezi indeaproape bordul Tardisului. . Bun de dus la muzeul tehnicii , un deliciu, cred ca-mi pot bricola si eu unul acasa. O pompa de bicicleta am pe-aci, pentru restul, mai caut in pod.
Si se explica astfel si de ce scirtiie masinaria aia din toate incheieturile. (Hm, poate ca o jignesc ca-i zic masinarie, am retinut ca nu-i "facuta" ci "cultivata".)

Nici eu n-am vazut nimica nou, firesc insa in ceea ce ma priveste :/.
Am facut "recapitularea" unor episoade deja vazute.
Noroc cu fiu-miu, mi-a atras atentia asupra unor chestii care-mi scapasera. Voi ati remarcat ca pe unul dintre cyborgi, dupa dezactivarea inhibitorului emotional, il apuca plinsul, cind isi surprinde reflexia intr-un ecran, cind se vede ca-n oglinda? Se jeluieste cu vocea aia specifica :((... Uf.

La intrebarea despre in ce an sintem, nu m-am simtit in masura sa raspund, daca gresesc? Din negurile memoriei imi venise alt gen de raspuns. Va amintiti? "Cit este ceasul?" "Cit doriti dumneavoastra, domnule general!" :)))))))))))
So, Beren, e ce an vrei tu sa fie!

Blink, ah, da, ....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Unde e faza cu 42?

Am o intrebare: in seria numerelor, corect nu era 91? daca avem 58 67 78 logic urma 91.

Iileana, are socru-meu intr-o camara (sta la casa) Tardisuri gramada ....plin de piese vechi si fierotanii, mi-e si teama sa intru acolo, raman fara un picior. Cand vii pe aici, iti asamblez unul, micutz, asa.


Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Da, un Tardis mic, de buzunar. Cit sa ajung cu el pina la job si inapoi. Foarte bun!
Multumesc, Ingrid! :))))

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Am o intrebare: in seria numerelor, corect nu era 91? daca avem 58 67 78 logic urma 91.

Erau 56, 67, 78.
Evident, urma 89.
Si eu, si fiu-miu, si Doctorul, toti sintem de aceeasi parere :).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Da, un Tardis mic, de buzunar. Cit sa ajung cu el pina la job si inapoi. Foarte bun!
Multumesc, Ingrid! :))))

Cu placere. A ramas asa, vii aici, primesti Tardis. Depinde de tine. Nu-ti garantez ca te duce pana la servici, totusi. Nu-ti pot fabrica si Doctorul.

Citat:


Am o intrebare: in seria numerelor, corect nu era 91? daca avem 58 67 78 logic urma 91.

Erau 56, 67, 78.
Evident, urma 89.
Si eu, si fiu-miu, si Doctorul, toti sintem de aceeasi parere :).

Chiorila ce sunt! Prima oara am zis ca si tine 89, dupa aia m-am uitat inca o data (sa caut 42 lui Beren) si neee, 58 mi s-a parut. Apoi m-am intrebat daca eu am probleme sau Doctorul. Sorry, deci primul instinct a fost corect. Am ochelari, dar nu-i port.

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details
[/quote]

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput