Dr. Who (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ileana, nu dormi, da?
Fii atenta ca in episodul asta Doctorul va spune ceva despre el si pisici. Ntz, ntz, nu ma asteptam la asa ceva tocmai din partea lui...

Ingrid, imi dai emotii. Sunteti bine???

Ati citit povestea celor 2 pui de vrabiuta de la sectiunea cu animalute? E superba!!!! :)


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ingrid? E totul ok?
------

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Ileana, nu dormi, da?

Eu?
Niciodata!

:))


Astept cu din ce in ce mai multa nerabdare episodul asta .
Pisici, multe-multe pisici, nenorociri prin dulapuri, yeps, tacimul perfect, e exact ceea ce-mi doresc de la viata.
Sa-mi ziceti numa' cind e marti :))))).


Pina atunci, Denizel, pentru tine, daca nu ti-au placut testele cu numere si chei, iata o alta sansa de a vedea Tardisul mai de aproape.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

ha ha, ce haios filmuletul!!!! :)))))


Spuneti drept, v-ar placea sa stati si sa studiati cuminti (si cu ochii iesiti din orbite ) Tardis-ul si, ta naaa, sa apara DT?????
Mie nu!! Deloc!! Dar deloc-deloc!!! Din nefericire, sunt genul care, aflata in lift cu DT, m-as preface ca nu l-am vazut in viata mea .
Nu aruncati cu rosii!! :))


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

A, Denizel, ai atirnat tu afara, de clanta, cartonul cu "atentie, ratzushkareala"?
Ar trebui, ca sa nu speriem lumea .

Citat:
sunt genul care, aflata in lift cu DT, m-as preface ca nu l-am vazut in viata mea

Normal, asa procedeaza o lady in lift, ce altceva www.youtube.com/watch?v=Jc2u7_Mu9L4" target="_blank">ai putea face? ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Salutare, salutare!

N-am vrut sa va sperii, Doamne fereste! Iaca, o scurta explicatie: ianuarie pneumonie-internare-exit-doctor spus ca probabilitate mare dezvoltat astm bronsic-eu amuzat grozav-tuse convulsiva (noroc cu vaccinul, forma usoara)-tuse astmatica-crize noaptea-tuse, tuse, tuse care nu mai trece-doctori spus asteapta.
No, astept.
Denizel, astia micii se pricep la toate. A mea intreba de ce nu-i dau siropul cutare, "ca ii face bine", oua de prepelita cand mai cumpar ca sa aiba fier si alte minuni. Zau asa, eu la varsta ei habar nu aveam ce medicamente are maica-mea in dulap. Ea pe toate le cunoaste. Saraca.

Ieri am avut liniste asa ca am terminat sez. 3. Ta-na-naaaa, a plecat si Martha. Nu s-a facut o conexiune intre ea si doctor (ce bine).
Iileana, Stapanul? Ce nume si-a ales time lord 2. Mai multe nu zic, ca a plans DT si m-a emotionat si pe mine. (nu de asta, dar vreau sa ajunga si Denizel la film).
Am citit si mica disputa. Eu as taia la greu faze. Adica, una e o poveste (Alba-ca-Zapada) si alta e realitatea, sa o perceapa ei ca fiind asa. Diferenta intre un film si un snuff.(parca asa ii zice)
Doctor Who e mai incarcat de semnificatii decat orice alt serial de fictiune, pentru ca nu s-au multumit englezii doar cu o versiune amuzanta, ci au inserat pasaje, mai stii Iileana, moralizatoare? Ca bonus un bagaj emotional pe care un copil nu are cum sa il asimileze.
Da, poate privi, dar nu poate trai, intelegeti voi aberatiile mele de la ora matinala.
Revin, dar pe Beren nu l-a tras nimeni de maneca?

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ingrid, bine ca ai venit si bine ca nu e ceva grav!!!!


Ileana, de ce ma chinuiesti? Zi, domle, odata cum ti s-a parut Fear her .

Eu cred ca voi vedea azi ultimele 2 episoade din sez. 2. Nu vreau sa plece Rose .

A, Ileana, multumesc pt. reclamuta . Mai vreau si altele, se-ntelege :)).

A, da!! Ileana, tu ce episoade din Sezonul 3 ai vazut?


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ingrid, o salina, ceva, ar merge? Multa sanatate fetitei!


Denizel, a fost deja marti? Marti seara il vad.
Din sezonul 3 am avut placerea de a cunoaste ultimile 7 buc.

Citat:
Eu as taia la greu faze

Aaaaa, pai daca-i de taiat, e-he-heeeeee, eu as taia asa: monstrii, atunci cind sint gretosi (adica mai mereu), urmaririle pe coridoare, atunci cind sint stupide (adica mai mereu), faza cu dulapul (ca asa a zis Denizel) si cite si mai cite :))... ar ramine probabil de-un Sandy Bell, asa ceva :))))))).

Ingrid, daca ai ajuns in sezonul 4, se cheama ca ai pasit, ca in notatiile din hartile stravechi, in zona unde traiesc balauri . Deja pe-acolo nimic nu cunosc, n-am nici un reper. Asteptam cu infrigurare vesti .





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
... ar ramine probabil de-un Sandy Bell, asa ceva :))))))).


Io zic ca ar ramane doar farmecul irezistibil al lui DT si, normal, ne-am plictisi :))))))))))))) .


Aseara am deschis site-ul acela, port.ro, si imi aparea scris (desigur ca numai mie ) ca luni noaptea e episodul 11, sezonul 2... A, nu, nu doresc sa fiu consolata, nu intru in panica din asa ceva, mi se intampla frecvent :)).


Chiar, Ingrid, sunt foarte curioasa cum o sa ti se para sez. 4 :).


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
Ingrid, o salina, ceva, ar merge? Multa sanatate fetitei!

Multumesc, sunteti dragute si tu si Denizel. Salina, zici? numai ce am terminat 11 zile de mers acolo. Nostim, nu?

Citat:
Aaaaa, pai daca-i de taiat, e-he-heeeeee, eu as taia asa: monstrii, atunci cind sint gretosi (adica mai mereu), urmaririle pe coridoare, atunci cind sint stupide (adica mai mereu), faza cu dulapul (ca asa a zis Denizel) si cite si mai cite :))... ar ramine probabil de-un Sandy Bell, asa ceva :))))))).

Crezi ca ar ramane desene animate? Vb lui Denizel, cand se stramba sau zambeste Tennant, deja 70% din succesul filmului e asigurat. Serios, sunt scene pe care le-ar digera greu copiii. De ex. cu cyborgii, cand decupeaza oameni. Tipetele acelea nu-s chiar placute.

Citat:
Ingrid, daca ai ajuns in sezonul 4, se cheama ca ai pasit, ca in notatiile din hartile stravechi, in zona unde traiesc balauri . Deja pe-acolo nimic nu cunosc, n-am nici un reper. Asteptam cu infrigurare vesti .

Ultima Thule, ei? Eu va zic, dar ce farmec mai are pentru tine si Denizel? Mai bine va ofer o caracterizare scurta-scurta, ok?

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ingridule, din partea mea e OK sa faci o caraterizare. Scurta-scurta, lunga-lunga, nu cred ca prea conteaza. Avand in vedere ritmul meu , uit sigur pana ajung eu acolo...

Dar Ileana mai are putin de vazut din sezoanele 2 si 3 si poate ca pentru ea nu e OK.

In tot cazul, cred ca ceva ne poti spune sigur: sezonul 4 e mai fain ca sezonul 3 sau nu? :) E la fel de mare diferenta ca intre sez. 2 si sezonul 3?


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput