Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

CRIS.D - daca te mai intereseaza astazi mi s-a tot dat rest si/sau am gasit accidental banuti de 10 (in perechi) - seara, am bagat mana in buzunarul de la carut ca sa scot cojile de la seminte ca sa le arunc si impreuna cu cojile am scos si 2 banuti de 10 si astazi pe parcursul zilei mi s-a dat rest de 3 ori 2 banuti de 10, si am gasit in casa de 2 ori 2 banuti de 10... in fine, ma cam speriase chestia asta si am vazut si o duba cu numarul B 10 pe care scria insa "Aliat" - m-am linistit - acest 10 obsesiv si impertinent de care tot ma ciocnesc s-ar putea sa fie un semn de bine (2-10 a fost o gluma, e proba de microfon, atunci inca nu stiam ce sa cred despre gaselnitele mele, nici acum nu prea stiu, dar sper sa aflu in curand...cum spuneam in tarot 10 monede inseamna noroc la bani).

Si tot azi mi s-a intamplat sa vreau ceva si in secunda 2 sa am raspunsul - Ela azi s-a plimbat cu fetele prin Afi Palace, s-au dus la biliard (!) cu un grup de fete si baieti si incepusem sa ma ingrijorez, mi-a zis ca vine la 4.30, era deja 5, am pus maina pe telefon si in momentul in care am apasat pe tasta verde, am auzit batai in usa... era Ela!!! o chestie de sincronicitate, m-a dat pe spate... si Ela s-a laudat ca a facut senzatie la biliard (am invatat-o la mare anul trecut, dar parea un antitalent) si ca l-au intalnit pe Liviu Varciu cu care au si facut vreo cateva poze.


Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


am ametit cu 10......le-am incurcat de numa'...

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata!!!
Merci de cafea Mamidepuiuti. Eu am niste piersici la care va invit si pe voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

azi i-am pus lui jiji doar 1 lingura de cereale..in vreo 180 ml de LM...si mai nu vroia..mi se rupea inima..cand stiu ce ...scump e laptele asta si cum ma chinui zilnic sa-i fac de-un bibe...
pana la urma l-a mancat ..m-a mai tzatzait un pic si e..cazut ..precum soldatul necunoscut

maine seara dormim in deplasare asa ca vad cum ii dau...k sunt de toate doar aragaz nu...vad io..

a... azi i-am pus colacul si s-a balacit cica in cada..i-am scos colacul sa pot sa-l spal si nu stiu cum naiba l-am scapat...pe-o partge cu capul de cada...mi-a stat inima...dar nu s-a lovit...of..k nu incapem amandoi sa ma poata ajuta

va pup..o cera frumu...

a stiu ca veti zice ca sunt tuta...cum dati voi bibe la bb? in fund?
jiji s-a obisnuit sa suga pe pat amandoi la orizontala si asa ii dau si bibe..mai ales cand nu vrea...scot usor tt si bag bibe..exista prb?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...


of...bine ca nu s-a intamplat nmk.....dar cum nu aveti loc aman2..unde?sau tu cu jiji mare in baie ???...scz...sunt cu vaca

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Decenuela, bbelushii intradevar isi tin respiratia din reflex, reflex care se pierde la varsta de 1 an...

Nik0le sunt aici, citesc cu spor, dar mai am treaba pt serv si nu prea mai ai timp sa si scriu...si oricum nu mi s-a parut ca am ceva relevant de zis...

Sa zic si eu de Irina mea: a invatat o noua litera f, cand il rosteste scuipa in toate felurile, jucariile preferate sunt lustrele si spoturile de lumini, se intoarce de pe spate pe burta si invers, sta in pozitia leutz cu mare placere, tine capul batz (asa s-a exprimat kenetoterapeuta care e fff incantata de progresele ei - am avut torticolis pozitional stanga), chiuie de parca e freza de la dentist, ii place in fund nu mai vrea la orizontala si incepe discret sa faca abdomene. aa si ne dau 2 dintisori jos - se vad mugureii, motiv de tztzaiala de 3 zile incoace ca maimutele (la o jumatate de ora, inclusiv in parc... se uitau oamenii la noi ca la urs ca irina chiuia si apoi se baga iar la supt nitel, apoi iar chiuia, vb aia parca zicea: "uitati-va la mine chiui la tztz!"). Ma mangaie pe fata si pe taica-su il musca de nas . Rade in hohote cand ma stramb la ea...si nu mai plange de 3 sapt - MULTUMESC NIK0LE!!!!!!!!!!!!!



Catalutza mami de Irina






Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Sunt super ferice ca ne-am intors cu vestea ca nu mai purtam atele. Gata cu bandajele si ghipsurile. A mai ramas masajul facut seara sau in cursul zilei de noi sau de altcineva profi (macar din cand in cand, sa mai invatam miscari noi).
Eu parca tot am inima indoita ca parca nu stau picioarele lui bebe prea corect si cred ca o sa ma mai duc si la o a treia opinie, ca la second opinion am fost deja.
Asa-s eu, mai paranoica cand e vorba de bebe. Doc zice ca e f bine si ca sa nu ma mai panichez, dar na...nu prea pot. Parca nu si le tine corect, inca trage muschiul ala...
Ma duc sa dorm. Am incercat sa adorm bebe la san, a supt si apoi avea chef de conversatie, asa ca l-am pasat lu' taica-su, sa il adoarma cum stie el mai bine, ca eu seara nu mai am prea multa rabdare ramasa si daca nu adoarme la san, il adoarme sotul din dotare.
Noapte buna si fara sa va trezeasca bebeii deloc!!!!


de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm

felicitari !!!!!

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ayanna felicitari ptr treaba din gradina.....la mine face mami...eu ma ocup doar de gradina cu flori ...daria e o scumpa...si nu trebuie evaluata,bine k ai renuntat la lucrul asta .... .... ...estraterestra.....LOL !!!!!!!!!!

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem
Tin sa precizez, apropos de asta, ca o admir si o invidiez pe CRIS_MARIO…cum isi face ea timp si rabdare sa raspunda din urma... hm, recunosc ca e cam ‚extraterestra’ pentru mine, ca prea organizata si ordonata e.



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



Iar eu te apreciez pentru mesajele consistente scrise la ore inaintate.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg


subscriu miremia...bine ai zis

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata

va invit si eu la o salata de fructe de sezon(capsuni,cirese ,mar ,pepene galben,dude)- va asigur ca e delicios

ayanna ai pm

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmita_baby

Azi am fost aproape mai toata ziua afara cu motata, la 7 seara am intrat in casa si am facut cat de cat ordine, ca vorba lui Cris vine sanepidul noi avem un parc tare dragut cu pomi plini de flori si trandafiri (i-ati vazut in poze) foarte aproape de casa, asa ca incerc sa stau cat mai mult la aer cu puiuta mica. Insa nu intotdeauna pot iesi atat de mult ca azi. Ea doarme in carut, daca-i e fomica ii dau titi in parc, m-am dezbarat de orice inhibitie, inainte nu as fi alaptat in public neam, insa ince, incet m-am obisnuit cu ideea ca este un lucru absolut firesc si nu ma mai deranjeaza deloc. A papat motata, am pus-o la somnic, am calcat, mancat si am reusit abia acum sa recuperez capitolul trecut.


Cristies pentru linkuri.
Mariucasara, Cristies, Cris.d, Ruxita, va multumesc din inima pentru raspunsurile voastre, inseamna enorm pentru mine, mi-ati incalzit inima!
Ruxita tu m-ai intrebat daca problema este surmenajul. Nu, nici pe departe, Lorena este un copil cuminte. Este pentru prima oara cand imi vars amarul pe forum, de ceva timp simt ca nu mai pot comunica cu taticul Lorenei, (nu suntem casatoriti, urma sa o facem). Stiu ca ma iubeste si eu il iubesc, insa am luat hotararea de a ne desparti pentru ca asa pur si simplu nu mai putem continua, ne amaram viata unul altuia. Din cauza certurilor, gandurilor neplacute si a stresului am ajuns ca de multe ori sa fac lucrurile pe pilot automat, nu mai reusesc sa ma concentrez pe ea, uit sa-i vorbesc, sa o gadil, sa o pup, iar ea este un copil atat de dulce si nevinovat( ca de altfel toti) incat mi se frange inima cand imi dau seama ca gresesc fata de ea. Incerc sa fiu o mama cat mai buna, incerc sa iau deciziile corecte, insa nu vreau ca puiuta mea sa creasca intr-un mediu toxic. Na ca m-am descarcat, dar stati asa ca de abia de acum inainte voi intra cu adevarat in butoi, pentru ca daca nu l-as fi iubit, ar fi fost usor.. ei lasa ca trec si peste asta, s-apoi ce nu te omoara te face mai puternic se zice, nu?

Fug la somnic ca e deja tarziu si maine dimineata am intalnire in parc cu o mamica.

de Lorena 03.03.2010

www.youtube.com/watch?v=c084hiyrgqs" target="_blank">In centrul de activitati
www.youtube.com/watch?v=Kw4qfVSVRJE" target="_blank"> In parc cu mami
www.youtube.com/watch?v=4ABn6JJ7oi8" target="_blank">Lorena vorbeste
www.youtube.com/watch?v=vMR8Vn-ctSk" target="_blank">Suzeta buclucasa

Mello motanelul iubit

carmita...ce sa zic...mult curaj k stiu ce inseamna o despartire si mai ales cu un copil ...in primul rand trebuie sa te gandesti la lorena...ce e mai bine pentru ea....apoi sa fii sigura de decizia pe care o vei lua...bafta si multa putere sa poti merge mai departe

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Neata!!!
Merci de cafea Mamidepuiuti. Eu am niste piersici la care va invit si pe voi!

_
Povestea unei .
Cresc



neata

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput