Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Child eu i-am luat sepcuta de la Piciul. Nu stiu daca aveti in Brasov. Au pe marimi. La noi este in mall. Si am mai vazut moicute la magazine din astea tot prin mall, deschise, undeva pe culuarele mall-ului. Unde au numai chestii de pus pe cap.




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Ella ce zici? http://www.minimano.hu/termekeink/_ujdonsag/




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am descoperit ce are fii-mea... e deranjata la stomac, acuma mai trebuie sa aflu si de la ce.
Oricum, e bine acuma, dar de dimineata m-a speriat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

OANA multumesc, nu stiu daca avem magazinul Piciul, dar parca numele imi spune ceva.
O sa ma interesez.
Noi avem mall-uri de 2 lei, sunt mici si nu gasesti nimic interesant .
De aia vin eu de 2 ori pe an in Cluj, pentru mall-uri

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Am timp, ca-mi doarme galusca.

YAIA si eu o sa-l duc pe Albert la cursuri de inot, aici se primesc de la 4 luni si jumatate, trebuie sa aiba primele 2 doze de vaccin facute. Deabia astept, ca la baita e super incantat si pleoscaie de zor. Sigur o sa-i placa, si mie si sotului ne place inotul.

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Si eu as vrea sa il duc la inot. Sa vad daca o sa ne permitem. E destul de scump. 200 de lei 4 sedinte.

Aaa, Child eu i-am mai luat o palarioara duminca din Selgros, dar e din aia ce se leaga. Eu nu o leg neaparat, dar mi-a placut modelul.




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Trec la raport repejor, ca-s tot pe fuga... (mie nu-mi mai ajunge timpul!)
Am citit doar cele trei pagini din acest capitol astfel ca am citit-o cu placere pe Diana careia ii urez viata frumoasa in noua casa (imi pare rau pentru accident!) si am "poftit" la caruciorul-bicicleta din link-ul postat de Oana.
Andira, am vazut poze cu dulceata de Iris acum cateva zile insa n-am mai intrat sa scriu. E o minune! Paturica tricotata de tine e superba!
Cristina, imi pare rau ca Dami are probleme la stomac. Pana descoperi ce anume i-a provocat indigestia, da-i sa bea ceai de menta.
Nafi, cand am citit cat papa Ricardo m-am minunat; a mea dulceata papa mai putin. M-a amuzat intamplarea de la banca.
Noi.. suntem bine cu totii; ma indragostesc zilnic de Mara, de Luca de parca gasesc un nou motiv sa-i iubesc mai tare in fiecare zi. Desi petrec tot timpul cu ei am impresia ca tot nu-i suficient :)

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Salutare fetele,

Sant un pachet de nervi cu seviciile UPC..de 3 zile nu imi merge nici TV-ul bine , nici netul...Si vad cate 2-3 secvente la Tv dupa care se intrerupe..si tot asa.
Acuma am reusit sa incarc niste poze de la botez, si ma duc sa recuperez capitolul trecut..daca cumva nu se intrerupe din nou!

Anca
mami de Codrin
de Lucas

Botez Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ciao, fetelor.
Nu am reusit zilele astea sa scriu, caci a fost agitat mititelul si am stat mereu langa el, iar cand adormea trebuia sa fie liniste deplina, nici tastatura sa nu o auda.
GABYHILLA, am vazut ca ai primit raspunsuri la problema barbatilor si ca le-ai si ps in aplicare. Iti spun si eu sa ai rabdare, cat se mai poate dupa ce stam toata ziua cu pruncii, oricum am vazut ca ai cu cine lasa fetita ca sa va faceti timp pt voi asa ca esti pe drumul cel bun. Si sa stii ca de multe ori daca nu zici ce te doare, el nu are de unde sa stie...si nici ca se va chinui sa ghiceasca, asa ca discutati cat mai mult(asta in functie si de genul sotului tau, ca nu stiu daca sta la discutii)

Intreba cineva, nu mai stiu cine, cum adormim copiii, ziua trebuie sa stau langa el, rar, foarte rar, adoarme singur. Si trebuie sa vad eu ca sa il pun la somn, ca altfel el sta toata ziua cu ochii cascati si apoi e extrem de obosit si iar nu doarme...Noaptea cand se trezeste sa manance adoarme singur, foarte repede.

VLADI, daca tin bine minte, tu ai fost cu ideea cu balonul. MARE INVENTIE, DOMNULE!!! FETELOR VA RECOMAND DIN INIMA! I-am luat si eu la feciorul meu, i l-am pus de piciorus, ca din mana il arunca, si cum lui ii place sa dea mult din picioruse, nu va zic ce distractie, radea si el si noi.

...in rest nu mai stiu ce vroiam sa scriu, dar cum imi amintesc, revin!


Mami de Printisor - Alessandro (15.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Revin cu o intrebare ptr mamicile cu bebei colicosi!

Riccardo suge 2 minute dupa care incep colicii si el incepe sa se zbata in toate partile, plange si nu mai mananca. iar daca mananca un pic..de la atata agitatie vomita totul in cateva minute...si o tinem tot asa ca dupa o ora el tot nemancat e iar eu plina de laptele vomitat de el si obosita moarta!

Azi nu l-am mai fortat sa manance cand am vazut ca iar se lupta cu colicii si vad ca acum doarme...

Intrebarea e : ce sa fac..sa-l las asa fara sa manance?! nici nu mai stiu ce tactici anticolici sa aplic...voi cum procedati?

Mami de iepuric Riccardo ( 19.04.2010)
http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput