Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Neata... va invit la o cana de cafea cu lapte


La multe lunite bebe Eric!!! Sa fi sanatos,fericit sa te bucuri de familie!!!


Dianamultumesc frumos pentru urari.. sa va fie de bine mutarea sa fiti sanatosi si fericiti in noua casa..
Noi fugim afara


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

La multe lunite Eirc!!! Sa fii sanatos si norocos!!!

oana ti-am vazut vorbaretul e un scump

diana cat ma bucur sa te citesc, sa fie cu noroc mutatul
ianis face parte din exceptie, dupa ce a descoperit tzitzi fara mamelon de silicon nici nu vrea sa mai vada biberonul, oricat de flamand ar fi



POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Diana, sa va bucurati de noua casa !!!
ne-ai lipsit !!
Imi pare rau pt incidentul cu masina, dar se mai intampla...Doamne fereste de mai rau... sa depasesti momentul.
toata gasca ta frumoasa, cand ai timp poate ne mai arati niste poze
Jeni, daca Ovi seamana cu taica-su, face curatenie si gateste chiar ff bine, dar...numai cand vrea Le-as mai da eu o mana de ajutor dar stiu din experienta ca e mai bine fara soacra
Cristina, of, iar e bolnavoiara Dami.Ar fi bine sa-i faci mai multe investigatii dar eu cred, sper, ca pe masura ce creste nu va mai avea probleme
Iar cu kg alea, zau, abia ai nascut, mai ai un pic de rabdare...Si nu stiu pe la voi, dar aici numai vara si vreme de rochite nu e..
asa ca ..relaxeaza-te

BB Ovidiu Andrei
Alexandru
BEBE...in burtica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Ne-am intors de la plimbarica.
Vad ca acum a luat tzitzi fara probleme, s-a repezit la ea. Dar a mancat putin, mai mult s-a jucat si acum e cu mana in gura si o savureaza. Oare e mai buna ca tzitzi?
Eu am o problema. Nu gasesc palarioare sau sepcute pentru capul lui Albert. Si nu are capul mic! Pentru fetite gasesc dar pentru baietei am gasit doar grosute, si cu snur, ceea ce eu nu vreau.
I-am legat un baticut, dar cum sta pe spate si se foieste tot nodul a ajuns in fata.
Mamici de baietei, cum scoateti copilul pe vant sau dimineata devreme? Ce le puneti pe cap?
Cand e cald il las cu capul gol, dar azi, spre exemplu este vant destul de puternic.

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

LA MULTI ANI ERIC ANDREI (DE BIANKA)!!!

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

rmkristine – unde ai nascut ? eu am informatii ca cel tarziu saptamana viitoare ajunge si la Filantropia vaccinul BCG. Acum nu stiu pe cine cheama primul si ce si cum.
Eu aproape ca facusem rost de el de la o farmacie de la Cluj asta pana mi-a zis ca costa 600 lei si am renuntat instant. Mi se pare absurd sa dau 600 pe ceva ce ar trebui sa fie gratis.

La multe lunite bebe Eric!!! Si altor bebei daca mai implinesc lunite azi !


Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria / Botez Gia Darria
Poze ecografie Bebelina / Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copi poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna mamici!

LA MULTE LUNITE SI ANISORI, sarbatoritului de azi: Eric Andrei!

Diana ma bucur ca ne-ai scris. Incet, incet le aranjati voi, bine ca v-ati mutat.
E baiat mare Andrei daca incepeti operatiunea olita, sper si sa faca in ea..Ioana nici nu vrea sa auda'. Sta pe ea imbracata (uneori si dezbracata) dar m mult sa se joace.
Bine ca mi-ai amintit ca i-au copii vacanta..tot m tin sa o duc pe Ioana la gradinita, sa se joace cu copii si tot atunci ii voi explica cum, ca, copii nu au pampers si ca va veni si ea la gradinita daca nu va mai face in pampers. Sper sa priceapa ceva..
Am mai fost anul trecut de cateva ori..in vizita.
Imi pare de incidentul cu masina.

Eu oricat as incerca sa o alaptez exclusiv, nu reusesc..ca o alaptez de cate ori vrea ea, dar seara incepe sa planga cand nu-i curge lapte cat vrea ea (at eu obosesc, desi beau ceaiuri pt lactatie)..si at ii fac un bibe de LP..apropo ieri am inceput a doua cutie de LP (tot NAN, am zis sa nu-i schimb laptele).
Incerc cat m mult sa o alaptez, dar cand tot plange ii dau LP.
Sper sa nu fie cazul, c-a dupa 2 luni sa nu m accepte sanul..cum se intampla in unele cazuri.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

ERIC
Buna dragelor!

Noi nu avem nimic nou de raportat.Riccardo cred ca are iar un puseu de crestere caci mananca mai mult . adica tot 7 mese in 24 ore dar cantitativ mai mult. la masa de seara la 22.30 inainte de a merge la culcare mananca cel putin 200 ml (inainte 140 ml erau suficienti) . eu sunt cam obosita zilele astea...alergam destul de mult ptr a face toate procedurile de achizitionare a apartamentului ales , sa vedem cam ce mobila sa cumparam si 1000 alte detalii care ne mananca timp si energie. Abia astept sa vina mama pe 10 iunie! cred c-am mai zis ata de vreo 100 de ori dar asta demonstreaza cata nevoie simt sa am un ajutor in plus...Si sa-i dau sotului o pauza ca saracul zici ca-i fata in casa ...face curat, duce gunoiul, face cumparaturile, pune masina de spalat, intinde rufele, strange rufele..calca...Nici n-as putea sa-i cer mai mult! daca nu ma ajuta asa mult cred ca eram terminata pana acum! Asa ca merita si el o pauza si sa se duca in timpul liber sa alerge, sa mai faca o tura cu motocicleta, sa mai stea si el la taclale cu prietenii...

Azi o faza haioasa...a sunat la banca sa intrebe un detaliu si il avea pe Riccardo pe umar care doar ce terminase de supt...In timp ce vorbea cu functionara de la banca, Riccardo a tras un ragait din acela sanatos ca dupa o bere rece Ne-a pufnit rasul caci probabil tipa de la banca a auzit si si-o fi facut vreo super impresie despre sot

In rest ...suntem in faza de lupta cu colicii. mi se rupe sufletul cand il vad cu tuguie buza de jos si incepe sa planga de durere! pe urma elimina gazele si suspina usurat dupa care uita si de foame dar zambeste de zici ca-i cel mai fericit dintre pamanteni!

Multa sanatate puiutilor si sa citesc numai de bine! ( chiar daca nu apuc sa scriu prea des va citesc cu drag si va sunt alaturi cu cele mai bune ganduri)

Acum fug..ca scanceste odorul...
Pupicei



Mami de iepuric Riccardo ( 19.04.2010)
http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna fetele, va scriu pe fuga, doarme puiul.
Al meu a inceput sa stea treaz destul de mult pe zi si ii trebuie divertisment, nu neaparat in brate, dar sa ii arat jucarele, sa-l plimb cu carutul, sa-l bosolesc, sa-l pun pe burta, pe spate, facem masaj pana rade de ma topeste.
Doar cateodata cand se trezeste sta singurel si vb singur in patutul sau pana ma prind eu ca nu doarme.
Sunt foarte multumita de el!
Mai ales ca de cand a venit de la spital el mi-a dormit in fiecare noapte, a mancat mereu bine, nu tu colici. Azi am iesit pentru prima data la pranz din casa cu el, la restaurant cu tati, mi s-a parut ca cine stie ce mare distractie a fost!

Citeam cu amaraciune ca unele au probleme in falimie, fetele fiti tari, eu zic ( ca si celelalte fete) ca va trece si este asa poate si o impresie a voastra, sunteti oricum hipersensibile in perioada asta!
nu-i judecati prea aspru, au si ei sensibilitatile lor si barbatii nu sunt asa voluntari si capabili de sacrificii ca noi, sau nu in acelasi sens de fapt.
Tratatii ca pe niste copii mai mari, au si ei nevoie de protectia si dragostea noastra.
in plus am facut un copil ( sau mai multi) cu el, nu? asa ca merita si el tot efortul, o sa vedeti ca vor creste piticii si ce momente frumoase urmeaza!
Sotul meu este foarte atent dar mai are siel scaparile sale ( dpdv-ul meu) dar il iubesc si-l apreciez ca face eforturi infinite sa ma ajute acum si sa-mi fie aproape. Chiar daca-l vad cam dupa 8 seara si uneori daca vine mai devreme este sa se schimbe pentru cine stie ce receptie, ma suna, face tot posibilul sa mancam impreuna la pranz, cand vine il bosoleste pe asta mic. Nu-l schimba, nu-i face baie, dar daca-l rog cred ca ar face si asta, la baie il dostreaza si-l tine de manute, il face sa rada, apoi daca l-am pus sa-l dea cu ulei am gasit baiatul ca pe puiul de bagat la cuptor. dar pot sa ma supar? nu! asa a stiut el!
Ceea ce este uimitor ca daca este puiul obosit el il adoarme in 3 miscari ( probabil vine cu alt tonus, alte forte, nu este stresat si are alta disponibilitate cu puiul, fata de mine care am stat toata ziua impreuna.

deci iubire sa aveti in case si numai voie buna!
Si sa fiti sanatosi cu totii!!!

va pup

castelana fericita mami de Cezar
luni am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Servus fetele!

La multe lunite iepurila Eric Mihai!!!

Multumim mult feteleor pentru aprecieri la poze si filmulet.

Diana ma bucur mult sa te citesc.

Alina stii ca o cutie de LP se tine doar 30 de zile deschisa, da?




Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

www.unicef.pampers.ro/gallery2.php?id=326#" target="_blank"> Un vot va rugam

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput