Sezatoarea canadiana (182)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

ana sper ca a reusit tudor sa doarma si tu pe langa el. multa sanatate.
ce fel de scoala e aia sa nu te sune? cum pot sa tina un copil cu febra asa? foarte bine faci ca te duci peste ei.
cand era tudor al meu la after school ma sunau si pentru cea mai mica julitura. voiau sa fie acoperiti pentru orice se intampla cu copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ana, sper ca totul e bine cu Tudor! Sanatat multa! Si mai sper ca ajungi totusi vineri, ti-ar face bine o iesire.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

ANA - ce ati facut la medic? Cum sunteti?

Eu tot cu intrebarile - m-au programat maine la examen practic la Laval, si nu stiu de unde se poate inchiria masina in Laval pentru examen(nu putem da cu a noastra).
Ma puteti ajuta cu ceva info?

Si asa mi-e ca ma duc degeaba, era singura varianta insa, tot Mtl si topt Longueil e ocupat pana la sfarsitul lui iulie... Mai puteam sa sun din cand in cand sa vad daca mai anuleaza careva. Ca sa am cu ce pierde timpul si sa ma enervez... Si sa mai stau si cu emotiile in gat. Ori asa... Il iau sau il pic, ura si la gara, aia e.

Dar de unde iau masina??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Anka de obicei masina inchiriezi tot de acolo, trebuie sa fie un birou/locatie langa SAAQ.

Unde dai in Laval? Eu am dat in centrul de pe Le corbusier, care este intr-un mic centru comercial. Tot de acolo am inchiriat masina, era chiar pe hol un ghiseu unde plateai (nu a fost nevoie de rezervare).
Daca nu esti sigura, suna din nou la SAAQ si cere 2-3 centre cele mai apropiate pt inchiriere si faci rezervarea prin telefon.

Bafta

PS: Ia uite ce am gasit eu :
http://forum.m4e.com/s-q/83382-examen-sur-route-laval.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Ana imi pare rau ca Tudor este bolnavior (ce are? sper ca nimic serios ). Tare inconstienti cei de la scoala. Oare asa fac cu toti copii, indiferent de varsta? Ma gandesc ca Alex incepe prematernelle anul viitor si nu il vad foarte independent. Oare chiar asa nu au un suport din partea unor adulti responsabili?
Of doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:




Odrasla are strepto pozitiv, ganglionii bine inflamati (m-am temut de oreon) si e pe antibiotice; am trecut noaptea cu comprese si cartofi razaliti in sosete, n-a mincat nimic de ieri de la pauza, dar de acum trece; am panicat pentru ca Tudor e bolnav cam odata pe an sau la doi ani, si cind cade zace ca lumea, in plus nu e sensibil cind el se vaita si zace-n pat e chiar rau; l-a prins si-n perioada de examene (si iau astia 11$ pentru foita de hirtie gen adeverinta pentru scoala)
voi le dati antibiotice din Romania? acum ma gindesc sa cer sa aduca mama niste augumentin sa am in casa, pina acum nu i-am dat niciodata de cind suntem aici nimic fara prescriptie, dar m-ar fi salvat ieri;

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ana, sanatate lui Tudor!
Da, eu am avut Augmentin din Ro, si m-a salvat de cateva ori, ca am avut doza aia maxima si am taiat pastila in bucati!
de ce nu faci o reclamatie la Board! Nu e permis asa comportament! Sunt inconstiente?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Ana eu nu dau copiilor antibiotice fara vizita la doctor pentru simplul fapt ca trebuie calculat in functie de greutate (la varsta mai mica) si ca nu orice antibiotic face bine (sunt cele cu spectru larg, dar de obicei de dezvolta repede rezistenta si data urmatoare cand este nevoie trebuie dat unul mai puternic).
Plus ca trebuie sa ai suficient pentru tratament de 7-10 zile, ca altfel nu ai facut nimic.
bolnaviorul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Ana si eu am antibiotice din romania pentru noi astia mai mari, inclusiv pentru tudor
multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

ANA - si noi am adus ceva medicamente, dar sper sa nu le folosesc.
Sanatate lui Tudor!

MONI - multumesc de link. Acum reciteam si blogul pus de Delia acum ceva timp. Am gasit pana la urma un centru care inchiriaza, pe Jean Talon. Nu imi era prea confortabil sa ma duc maine la fata locului si sa am vreo surpriza sa nu fie masina sau mai stiu eu, mai ales ca nu cunosc zona absolut deloc. La telefon, SAAQ mi-au zis ca nu au nici un numar de telefon de la vreun centru, si nici de la Le Corbusier.. Nu am insistat, m-am descurcat pana la urma cu un anunt de le kijiji, dupa ce am google-it toate combinatiile posibile de location+examen+SAAQ+Laval....

Zice aici pe blogul susnumit... Ca inainte sa te urci in masina trebuie sa faci inspectia exterioara a masinii? Sa vezi daca e incuiat portbagajul si sa te uiti dedesubt sa nu curga ulei?

Mergi la inceput