Sezatoarea canadiana (182)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Buna dimineata!

Vin si eu la resto vineri, asa ca trece-ma si pe mine pe lista Rox!
Abia astept sa va vad!

Ione merci pentru clip-ul cu Eurovision, intr-adevar, dragut. Mie mi-a zis copilul cel mare aseara ca melodia cu care s-a prezentat Rom. anul asta e foarte draguta. In ultimul timp e foarte interesat de tot ce-i romanesc, iar pe Edward Maya l-a vazut nu demult, aici la Mtl. Mie imi place ca-mi aminteste de mare...

Despre noi, examene de sfirsit de an (unii), vacanta(unii mai norocosi), servici(altii mai putin norocosi), cumparaturi pentru Rom (tot ultimii).
Va pup si ne vedem vineri, mai respiram un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Ziua!
Eu tocmai m-am prins ca n-am trimis pozele pe contul comun acum citeva vreme cind am facut un send general. Nu stiu cum mi-a scapat... Eh, le-am trimis azi :)

Mi s-a sculat sa merg in Ro la sfirsitul lui August. Ceva agent de voyage? Ca ma tot joc pe site-uri, dar eu am o dambla sa-mi cumpar beletele de la agent :)

Ana, iti aduc leusteanul? Sau mai bine hai aici si mergem impreuna vineri, conduc eu :) Cristina? Call me, ladies!

Pupici rapizi,
S.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Simo, Teotravel, asta-i agentia de la care am luat si anul trecut si anul asta. Draguti, seriosi, preturi mici. Pe agenta o cheama Cristina Rez, dar oricare dintre ei e profi.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Anka am cumparat eu sambata de la The Children's Place (Carrefour Laval) costum de baie pt pitica, pret redus de la $16.50 la $8.00 (buline roz, portocalii, galbene, pe fond alb, cu creturi la fundic si la piept, tare dragut). Gasesti la fel si mairmi mai mari, si au si alte modele. Acum, noi avem probleme ca fata vrea costum cu "pipite" (traducere: fetite/printese) si i s-a agatat de mana unul urat rau la Walmart (dar are pipite ), asa ca avem 2.

Simo abia acum am vazut mesajul tau (de acum 2 saptamani )

Citat:
DA' PE MINE de ce nu ma scoti la o cafea? :)


Pai eu te scot cu mare placere, dar sa ma duci tu la o cafenea buna, ca esti mai "veche" in ale Lavalului decat mine
Cred ca imi iau in curand o saptamana de concediu si te caut intr-o zi pt cafeaua aia.

La mine astenia de primavara loveste mai tarziu si nu mi-e bine, asa ca nu am nici un elan sa fac nimic. Astept sa treaca sau sa ma molipsesc de la Ione

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna

Ziua!
Eu tocmai m-am prins ca n-am trimis pozele pe contul comun acum citeva vreme cind am facut un send general. Nu stiu cum mi-a scapat... Eh, le-am trimis azi :)





haplea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui simi

Simo, Teotravel, asta-i agentia de la care am luat si anul trecut si anul asta. Draguti, seriosi, preturi mici. Pe agenta o cheama Cristina Rez, dar oricare dintre ei e profi.
Succes!

I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!


Eu nu am apelat la serviciile lor dar fina mea a luat mai mereu de la ei. S-au intors din Ro duminica seara cu British. Cursa de la Buc la Londra fusese anulata si desi au contactat Teotravel in Canada nu au fost in stare sa le rezolve nimic. Nici macar nu au avut bunul simt sa le trimita vreun mesaj in care macar sa le zica ca incearca sa rezolve. Pina la urma au rezolvat tot cu British de la Buc, iar cind au sunat inapoi la Teo sa ii anunte raspunsul lor a fost
sa ziceti merci ca nu platiti transportul cu tarom ca pe altii asa i-a pus sa faca

Deci s-su intors cu tarom pina la Londra.Biletele au fost luate cu British si ei au avut sapt trecuta crew strike.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Gata, am luat si costume de baie si adidasi cu arici
Phiii, ce incantata mai sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


am luat si eu cu teotravel bilet de doua ori, ultima data insa am ramas destul de dezamagita de serviciile lor; nu intru in detalii pe forum, dar data viitoare voi apela la alta agentie;


mai, cum pot fi atit de incostienti astia sa tina copilul in curtea scolii la serv.de garda cu febra 39.5C fara sa ma anunte cind ei au patru nr.de telefon ale noastre (mobile+joburi) plus acasa; iar intorc dimineata scoala pe dos, s-a simtit rau de pe la 12-13H copilul si eu am ajuns la 17.30H dupa el-cind m-a anuntant sefa serv.de garda ca se simte rau-si nici macar nu l-au tinut in sala sa se intinda pe o banca ; si are doi acompaniatori cu el (una pe timpul orelor si alta la serv.de garda); ce pusca ma-sii fac aia la scoala; as fi avut timp sa-l programez pe azi la tiny-tots nu sa ma pregatesc de o noapte la St.Justine

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ana, sanatate multa lui Tudor.
Poate reusiti sa scapati de St Justine in noaptea asta, si sa ii iei rdv la Tiny Tots.

Ce supraveghetoare inconstiente !!

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Cristina, mersi! dupa citeva ture de voma si puseuri de febra acum in sfirsit doarme, dimineata avem r-v la 9.30H.

am mai spus eu ca scoala doar isi rezolva niste chestii cu povestea asta cu acompaniatul lui Tudor, pentru ca numai acompaniament nu e ce-au facut anul asta.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput