Pufuleti pufosi de ian-feb 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Asa... si sa va zic si de noi cate ceva. I-am luat gazei scaun de masa ca al patriotului si o sa-l instalez deocamdata pe balcon ca are si o pozitie gen scoica in care sa stea sa studieze copacii(ca tot sunt la moda etnobotanicele). Plus alte nimicuri cate-n luna si-n stele. Am fost si pe la DM in disperarea impusa de mirosul de pampers cu pipi si am mai cumparat si de pe acolo o gramada de gramezi...
Si in parc am fost ca daca a fost tati cu noi ne-am plimbat...

Pot sa spun ca dupa tipetele care ne-au asurzit pana acum a inceput alta etapa: din baloanele de la gurita face brrrruuumm si improasca cu baloane si rade... E un fel de a se exprima ca se brumia o pauza si la noi si la animalele de pe pereti...Si mai baga si degeteel in gurita, pe rand si pe fiecare parte... Iti vine sa-l mananci cand il vezi...

Poate maine vad si eu pozele... va pup.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

cristies sorry dar nu am inteles ce ai vrut sa spui cu Avent-ul, oricum sunt cele mai iefine, la tommy tippee sau cum il cheama si am mai vazut nu stu ce marca sunt 4 castronele 40 d lei ...
eu am si biberoane de la Avent si le am de cand s-a nascut Yannis, sterilizate de 2 ori pe zi (la inceput sterilizam la fiecare 5 ore tot, deci mai rau), spalate innebunite si nu sunt varza deloc, nu sunt pline de zgarieturi sau mate, mie mi se par de calitate

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Asa... si sa va zic si de noi cate ceva. I-am luat gazei scaun de masa ca al patriotului si o sa-l instalez deocamdata pe balcon ca are si o pozitie gen scoica in care sa stea sa studieze copacii(ca tot sunt la moda etnobotanicele). Plus alte nimicuri cate-n luna si-n stele. Am fost si pe la DM in disperarea impusa de mirosul de pampers cu pipi si am mai cumparat si de pe acolo o gramada de gramezi...
Si in parc am fost ca daca a fost tati cu noi ne-am plimbat...

Pot sa spun ca dupa tipetele care ne-au asurzit pana acum a inceput alta etapa: din baloanele de la gurita face brrrruuumm si improasca cu baloane si rade... E un fel de a se exprima ca se brumia o pauza si la noi si la animalele de pe pereti...Si mai baga si degeteel in gurita, pe rand si pe fiecare parte... Iti vine sa-l mananci cand il vezi...

Poate maine vad si eu pozele... va pup.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?



daaaaa! teroare!!! Yannis e in faza asta de vro 6 zile cu brrruummmm brrrr brruuuum brrrrr si mai culmineaza cu aaaaaha de murim amandoi dup el, e oricum deocamdata forma de comunicare universala e si formula de salut, e si borcorodeala, de ex face brrrrrruumm si cand e suparat dar f incruntat si pe alta tonalitate, dar 90% sunt acompaniate de zambete largi de ne topim si intradevar bruia o pauzalile au venit dupa xhiote si tzipete de am zis ca asurzesc...

Si ce jucarele vrei sa ii iei lui garga?

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

seara buna,

felicitari pentru stabilirea intalnirii din moldova!

noi suntem bine, am trecut de o prima sesiune (urmeaza restantele si apoi diferentele) si poate o sesiune.

raportez pitic diversificat si cu morcov (doar amestecat cu suc de mar). papa ce papa cu lingurita apoi la bibe.

e bine, voinicel, voi.

va pup pe toate (si pe toti), sorry ca nu pot recupera in seara asta si am ceva capitole...

alexutzzza ai un PM.

noapte buna!





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


AMR 12 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

fetele, asa m-am gandit si eu, ca daca imi face cunostinta cu baiatul e ca si cum le-as da binecuvantarea mea, or eu nu le-o dau... e atat de imprastiata copila, impuscata rau, azi a spart 2 cani si a trebuit sa repetam fiecare fraza de vreo 2 ori cel putin ca sa inteleaga... si ne mutam in Brasov, zic eu... fac prospectiuni de casa, Brasov scrie pe noi... nu mi-e frica de "vechea noastra cunostinta" din Brasov, eu sunt mult-mult mai ofertanta decat donsoara - il am pe fiul lui.


Mai dar hotarata esti... nu zic ca nu te invidiez pentru aerul de munte... dar ce se presteaza pe acolo?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

nu stiu, vedem noi, cu incalzirea asta globala din Buc... Brasovul e orasul viitorului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Buna seara,

alerg, alerg, de sar scantei din tastatura...am rasuflat usurata cand am vazut doar 3 pagini la noul capitol!

Cristies, multumesc, esti prima care observa titulatura . Sa stapaniti sanatosi scaunelul! Unde ai fost?
Ma, da si mie reteta aia de biscuiti ca m-ati innebunit!
Eu n-am vazut poza cu slipii si okelarii de soare, oare de ce??

MP, tks pupa bobitza de zor la Alex

Plateea, bafta la examen maine. Daca mai ai timp de o cofi, just give me a call. VEZI CA AI RAMAS CAM SINGURA CARE NU ARE ALBUM PE NOUL CONT! Si ne e dor de BBTeo..
Ca tot veni vorba, a desconspirat Yasmine ceva ceva...

De Andrelina mai stiti ceva? De ce nu mai da pe la noi?
Miki_mica?

Ayanna, esti de coma...

Dulcineea...5 accid de kk???? tre sa egziste o egzblicatzie...

Alexutza, ce-am ras! "plus ca nu ma vad hranindu-l pe Yannis in Mall dintr-un recipient de pipi..."

hammm...sunt cam obosita...

apropo de imbracat subtire/gros..eu m-am gandit ca ar fi bine sa n-o invat cu racoreala ca planeta e in incalzire, verile sunt caniculare si trebuie s-o invat sa suporte bine caldura...

noapte buna!



_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Ruxita, imi place atitudinea ta in legatura cu fata cea mare. Imi place sa te citesc.

Cristies, ce de cumparaturi ai facut. Avem si noi ochelari dar nu i-am dat de foarte multe ori. In legatura cu atotstiutorii, abia astept sa merg in tara si sa imi zica vreo tantik ceva.

Catalutza, merci de reteta.

Lorex, e super titulatura ta




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Arthur doarme la el in pat de 20 de min si eu recuperez de DC. Azi am facut vaccinul de patru luni, doua intepaturi si a plans putin si in seara asta mi-a facut si putin stare subfebrila (38,2 si i-am pus un perdolan). Acum suntem linistiti pana la un an, gata cu vaccineala

Vroiam sa va intreb de ceva timp ce fel de pampersi aveti voi de va vaitati ca miros? Noi avem Pampes Baby Dry no3 si nu miros deloc si absorb bine. Acum daca merg in tara nu stiu ce sa fac, sa plec cu scutece de aici? Si asa am o gramada de bagaje (parca ma mut vorba lui Cristies ) si nu as mai lua si pampers dupa mine. Merci




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Tot din seria intrebarilor (ii iau locul Plateei la cap asta ) Pt fetele care au facut Rotarix-ul, cat a costat? A fost in doua doze sau trei? Merci




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Plateea, bafta multa maine la examen si sa fe pastaia cuminte cat lipseste mami.

Alexutzzza, mie Avent mi se pare scump si nu se prea merita. Noi pt diversificare am cumparat niste cutiute micute de plastic cu capac, de diferite marimi care merg si la congelator si la micro si pe care le poti si steriliza. Dar tu stii mai bine ce vrei sa cumperi Despre ce jucarii vorbesti tu ca ai cumparat pt Yannis?

Mai vroiam sa zic ceva dar nu mai stiu.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput