Pufuleti pufosi de ian-feb 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Nik0le, merci de capitol.

Cris.mario n-a mai intrat sau am ratat eu posturile ei?

Danyelana esti pusa pe glume azi

Alexutzzza, cu mancarea dupa mine la mall ar trebui sa-mi iau alta masina. Eu din ce-am vorbit cu fete care au diversificat deja, masa de oras era invariabil compusa din borcanase sau daca nu lapte cu cereale. Mi se pare si mie mai mare daraua sa te duci cu mancare semicongelata, sa o incalzesti undeva si apoi sa-i dai sa pape in carut, sa-l murdareasca si sa se murdareasca, deja ma apuca dardaielile cand ma gandesc.

Merci de explicatiile cu Amazonul Alexutzzza si Miremia. Eu nu mi-am batut niciodata capul cu asta ca sotul e anti cumparaturi pe internet. Paranoic.

Ruxita, data viitoare la tinuta care era FOARTE BUNA trebuia sa iei si un facalet . Acum eu nu pot sa vorbesc in numele mamelor dar complicitatea mamei poate crea o intimitate si mai mare intre ei (pe care ziceai ca nu ti-o doresti). Deci nu prea stiu cum sa te sfatuiesc, decat sa-i fii prietena cea mai buna si sa o rogi sa te invite cu grupul de prieteni, nu doar cu mr. right. Ca deja duci tu relatia ei la next level.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Nic0le da m-ai prins, am 1,54 inaltime . Dar sunt multumita de kg, mai am burtica (mai degraba piele) care nu se duce iar dr mi-a zis clar nu abdomene pana la 6 luni...Secs - e ff important in familia noastra, deci macar o data la 2 zile...altfel eu ma duc pe campii. Am prestat si cu o zi inainte sa nasc...

Irina iar o luase pe aratura...plangea de 1 ora, dar era mama cu ea (azi uff am scapat dar de maine la datorie nocturna ). Cristies sarumana de explicatie, pt ca nu mai suportam sa o aud ca urla, m-am dus peste ea si mama si am aplicat ce ai zis, ca poate i-o fi sete, BAI A ADORMIT IN 5 MIN FARA SA URLE!!!!!!!!!Raman vesnic datoare!!!!!!!!!!!!!!!!

Ruxita fata ta nu o fi un pic smechera? Astfel de comportament aveam si eu (ce e drept la liceu) fata de mama...i le puneam asa usor pe tava ca sa cum ea conducea si avea acces la toate info...de ex, fumam si nu stia si aduceam pachetul de tigari acasa, il puneam pe frigi si ii ziceam: "mama te rog sa im iaduci aminte sa iau pachetul de tigari de pe frigider, ca ieri l-am uitat si s-a suparat rau andra pe mine (andra=colega de banca despre care stia ca fumeaza si ai carei parinti nu stiau...)". A aflat ca fumez dupa 10 ani de cand m-am apucat . Chestiile astea fara perdea asa, i le faceam ca sa ii adorm orice suspiciuni si sa creada ca stie tot! Sau poate sunt doar paranoia eu (riscurile meseriei ) si fata ta chiar vroia sa ti-l prezinte pe Cristi. Sa nu te superi pe mine!


Danyelana, fac ghiveci fff simplu: toc toate legumele (fara cartof ca e ne-monti ), le pun pe toate in cratita cu ciocanele/aripioare/copane si le bag la cuptor (fara sare ca sa nu se intareasca) si pun cimbru (chestie invatata de la vecinii bulgari, dementa de ce bun e cu cimbru!) Si pe las acolo intre timp picur apa ca sa se inabuseasca acolo incet incet, cam 4 ore (la foc mic) si apoi adaug rosiile taiate bucatele (decojite) Si pun sare la sfarsit! Asta e marea reteta. De fapt eu fac cam toata mancare la cuptor din lipsa de timp ca sa nu dea in foc sau sa se lipeasca...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Alexutzzza, cu mancarea dupa mine la mall ar trebui sa-mi iau alta masina. Eu din ce-am vorbit cu fete care au diversificat deja, masa de oras era invariabil compusa din borcanase sau daca nu lapte cu cereale. Mi se pare si mie mai mare daraua sa te duci cu mancare semicongelata, sa o incalzesti undeva si apoi sa-i dai sa pape in carut, sa-l murdareasca si sa se murdareasca, deja ma apuca dardaielile cand ma gandesc.


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?


Ce cunoscut suna... Intr-adevar si pe noi tot borcanasele din comert, lapte cu cereale gata dozate doar sa torn apa peste ele sau banana f bine coapta pe care o pasam cu furculita ne-au scos din bucluc prin deplasari, in masina, etc.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Alexutzzza, cu mancarea dupa mine la mall ar trebui sa-mi iau alta masina. Eu din ce-am vorbit cu fete care au diversificat deja, masa de oras era invariabil compusa din borcanase sau daca nu lapte cu cereale. Mi se pare si mie mai mare daraua sa te duci cu mancare semicongelata, sa o incalzesti undeva si apoi sa-i dai sa pape in carut, sa-l murdareasca si sa se murdareasca, deja ma apuca dardaielile cand ma gandesc.


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?


Ce cunoscut suna... Intr-adevar si pe noi tot borcanasele din comert, lapte cu cereale gata dozate doar sa torn apa peste ele sau banana f bine coapta pe care o pasam cu furculita ne-au scos din bucluc prin deplasari, in masina, etc.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Mai io ieri am vazut o mamica in mallu de la baneasa hranind fetita (de vreun an asa) in carucior dintr-un recipient d asta de la avent de aia m-am gandit...Intr-adevar, semana a ceva piure de banane cu cereale masa servita de "donsoara" la faza cu semicongelat, incalzit nu m-am gandit...ma gandeam ca ii dau o gustare de fructe preparata acasa...na zic si io

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

fetili, noi ne bagam la somn, zi mare de examen maine.
tineti-mi pumnii sa ma primeasca, ca prezente nix...

n-am citit nik, nu am facut nici prezentarea de caz... imi pun speranta ca o fac maine... merg planta!

cris.d.... saru-mana de bafta!

nikole... asa sper si eu, ca nu mai dispar din no ca magarul in ceata! dar... atata timp cat am pompa si soacra, nu se stie niciodata!

N B fluturelele mele, oriunde v-ati afla!




I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Alexutzzza, cu Aventul mie nu-mi mai iese din cap fraza aia din articolul cu biberoanele cu mamicile care si-ar dori sa aiba mai multi bani ca sa cumpere marca Avent. Cred ca d-aia sunt asa reticenta cand aud de ei. Scuze! Felicitari pentru intalneala de 10 ani!

Mariucasara eu sunt ala care pune sacii inaintea carutei... sunt tot un scenariu, intrebare, cautare cu diversificarea asta, zici ca cine stie ce nobel primesc pentru asta...

Cris.dogarel, apropo de scenariul cu congresul despre diversificare, cred ca indiferent ce se discuta acolo la plecare fac juramant ca nu spun la nimeni ca sa nu cumva sa faca cineva intentionat cum e bine... daca le iese din greseala... bravo!

Eu am culcat gaza... mai citesc si eu putin si la somnic.
Va pup!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

fetili, noi ne bagam la somn, zi mare de examen maine.
tineti-mi pumnii sa ma primeasca, ca prezente nix...

n-am citit nik, nu am facut nici prezentarea de caz... imi pun speranta ca o fac maine... merg planta!

cris.d.... saru-mana de bafta!

nikole... asa sper si eu, ca nu mai dispar din no ca magarul in ceata! dar... atata timp cat am pompa si soacra, nu se stie niciodata!

N B fluturelele mele, oriunde v-ati afla!




I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo


Bafta!!! Tinem pumnii sa iei nota mare! (Si nu mai zice planta draga... zi si tu ficus, ca e importanta si o planta decorativa in casa omului).

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Decenuela, ma bucur ca ti-au placut biscuitii. Eu am facut cu bors si au iesit buni.
Azi am luat faina de soia si scrie pe ea ca in proportie de 30% poate inlocui faina de grau. Poate nu uit pentru retetele viitoare.

Catalutza, ma bucur ca ai adormit gaza si ca ai ajutoare.

Al3csa eu acum am vazut povestea voastra pe prima pagina. Si cu poza. Bravo Mini!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

fetele, asa m-am gandit si eu, ca daca imi face cunostinta cu baiatul e ca si cum le-as da binecuvantarea mea, or eu nu le-o dau... e atat de imprastiata copila, impuscata rau, azi a spart 2 cani si a trebuit sa repetam fiecare fraza de vreo 2 ori cel putin ca sa inteleaga... si ne mutam in Brasov, zic eu... fac prospectiuni de casa, Brasov scrie pe noi... nu mi-e frica de "vechea noastra cunostinta" din Brasov, eu sunt mult-mult mai ofertanta decat donsoara - il am pe fiul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

fetele, asa m-am gandit si eu, ca daca imi face cunostinta cu baiatul e ca si cum le-as da binecuvantarea mea, or eu nu le-o dau... e atat de imprastiata copila, impuscata rau, azi a spart 2 cani si a trebuit sa repetam fiecare fraza de vreo 2 ori cel putin ca sa inteleaga... si ne mutam in Brasov, zic eu... fac prospectiuni de casa, Brasov scrie pe noi... nu mi-e frica de "vechea noastra cunostinta" din Brasov, eu sunt mult-mult mai ofertanta decat donsoara - il am pe fiul lui.


Mai dar hotarata esti... nu zic ca nu te invidiez pentru aerul de munte... dar ce se presteaza pe acolo?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput