Pufuleti ianuarie-februarie 2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

din ciclul "nu-sh ce are de urla", dar poate stie doamna, poate stie mama, soacra, etc am decis ca nu mai plimb copilu in cartier, cat e el de rezidentzial. printre urletele de azi, o vecina/alta decat ieri imi zicea: e botezata?DAAA!, ii ziceti Tatal Nostru? POFFTIM, nu va aud, ca urla.ea, "sa mergeti cu ea la un preot si sa ii spuneti asa:"plange tare si mult,parinte, de nu stiu ce sa mai fac". io: pai, intrati in casa, k nu tre sa faceti nik dvs

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra



Nasa mea povestea ca-i facea bine lu' fi-sa mersul la biserica. Dormea patru ore de n-avea treaba. Dar de la vinul de impartasanie... Fi-miu e vaccinat si impotriva vinului. La botez a dormit trei ore si acum de Inaltare... nimic.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Mamidepuiuti am schimbat poza! Sa-mi zici ce-a zis Raducu de gremlin!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

cris.d te cred cu tanticile "binevoitoare" , dar asta nu inseamna ca trebuie sa nu mai iesi din casa. Pe mine ma dispera ca se uita ca la extraterestri de parca mie imi place sa il aud cum plange.

cata am si eu unul de asta, mai vine noaptea cand plange motanul (ca el doarme in sufragerie sa se odihneasca) ca de ce plange ca sa il ia el poate la el nu mai plange

Elena de printisor Iustin Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

cris.d... io am rezolvat problema cu plansul afara de cand l-am invartit cu fata la peisaj. din clipa in care se vede in marsupiu... si ii scot nasul afara tace... malc. pana ne intoarcem acasa nu-i mai aud gura decat daca vorbeste cu copacii...

cat despre sot... al meu adoarme saracul de multe ori pastaia, leganandu-l in fel si chip. apoi il tine pe picioare cat ma storc eu. si cat fac baie. abia apoi merge si se spala si el si se culca... jos palaria!



I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Stiam eu ca am uitat ceva Ruxita: La multi ani Elei (mi-a placut cu cornitze si cu limba afara) iar Caius cu ratusca in cap e demential!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

cristies, saracutu, de ce il strangi de gat?
catalutza, cris.d multa rabdare si forta (psihica, fizica, mentala) ca sa o scoateti in capat cu urlaciosii... Caius e ceva mai marait azi (o fi de la manevra decalotatului?) si deja ma doare capul si face numai mar-mar-mar dupa aia pauza, mai kka un zambet dupa aia iar mar-mar-mar... mai uit la el, scoate un chitcait, iar mar-mor-mor... si era asa un baietel cuminte! daca il bag in seama imi zambeste si vorbeste frumos... e clar ma vrea aproape! Parerea mea e ca micii urlaciosi vor sa ne comunice ceva si nu o sa taca pana nu o sa se faca intelesi... cu al meu e simplu, ma uit la el, ii zambesc si rade si el.... sunt sigura de un aspect - e un cerc vicios pe acolo, plans neconsolat, mama indispusa, certuri intre parinti, copilul simte disconfortul, mama cu nervii intinsi struna... poate functioneaza o rupere de ritm, o iesire in decor, zic si eu... ma bag si io in seama dar s-ar putea sa nu stiu despre ce vorbesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns satulica spune:

catalutza, si eu am tras cam la fel cu marcu pana aproape de 5 luni, in fiecare seara; burtica e de vina... acum, cu madalina, problemele cu colicii au fost mai blande
tu bei ceai de colici? face foarte bine, mai ales vreo 2 cani dupa-amiaza, pana in masa de seara a gazei...
si cu sotul, ce sa zic, e o perioada care va trece; si pentru el e o schimbare majora; unii se acomodeaza mai greu; irina e doar un bebe mic pe care-l necajeste burtica si nu se poate exprima altfel... ca sa treaca repede norul cenusiu...



mami de boboci Marcu (04.02.2006) + Madalina (19.01.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Buna fetele!

LMA Constantin si Elena! Sa petreceti frumos!

Miremia sa va botezati frumos si sa petreceti si mai frumos! unde ai gasit rochitza pan la urma? io vreau poze

Catalutza stiu cum e ...io uneori am impresia ca atunci cand plange Yannis toata lumea ma acuza pe mine, chiar daca nu zic ei nimic (mama, soacra, sotul etc ) si toti ma intreaba da de ce plange si orice as face sa taca parca nu-s convinsi si stramba din nas ca si cum ei ar stii mai bine
Plansul de noapte e plans de oboseala, si Yannis e marait si capricios noaptea, asa s toti copii iar la cei mai putin norocosi din nefericire dureaza mai mult si devine "drama" in familie (Yannis adoarme singur fara multe tabieturi si destul de usor). Si cat despre certuri ...au fost si la mine multe in perioada asta...parca nimic nu-mi convine mie, parca nimic nu i mai convne lui si ne luam din maruntisuri, o sa treaca

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Din ciclul "toata lumea stie ce e mai bine pt bb" voi am patit una super...de inviere(a doua zi-duminica) ne-am dus la biserica sa luam lumina...noi am stat in curte...si tati era inauntru...a inceput sa planga micuta...si o baba dusa cu pluta imi spunea...ii e foame, dai suzeta, dai ceai...cum pot lasa copilul sa planga...ea cheama politia...ce ii facem copilului..
am crezut ca nu e adevarat...cheama politia...mi-am muscat limba sa ii zic ceva...ca doar era sarbatoare...noroc a venit sotul repede si ne-am dus la masina...cand a auzit-o si-a facut cruce...asa ca...
iar la botez, la restaurant mai incepusera "unele": dai suzeta, fa-i nu stiu ce....imi venea sa le zic...stati voi mai mult cu copilul decat mine si stiti ce trebuie facut???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns satulica spune:

cris.d, si madalina mea vrea numai cu fata la pejsaj (in marsupiu); cu spatele daca-o pun, tipa si nu te-ntelegi cu ea; dar in carut, daca e plimbata tace malc, nu plange deloc - asta e norocul meu, ca sa mai ies din cand in cand la cumparaturi singurica - daca e frumos afara sta sotul meu cu copiii in curte si madalina e cuminte in carut sau chiar doarme pana ma intorc eu



mami de boboci Marcu (04.02.2006) + Madalina (19.01.2010)

Mergi la inceput