Pufuleti ianuarie-februarie 2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

neata si de la noi

Multumiri fetelor pentru raspunsuri, nu ii dau nimic deocamdata(am incercat ieri cu suc de mere si nu a fost o idee buna deloc).

Multumim pentru urari si va invitam la o crema de zahar ars .

sarbatoritilor zilei de astazi

Elena de printisor Iustin Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Motanelul meu "canta" de la 6 "La multi ani" . Nu ma prind daca mie sau lui

Elena de printisor Iustin Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Am revenit.

M-am delectat cu frumusetile de pufuleti. Sebi si Sara in oglinda sunt dementiali, Alexander un mare smecher in pijamale (Mamidepuiuti e asa o veselie la voi acasa), Lucas un dulce cu degetelul in gurita, Ivan cu familia de vis, Yannis nu mai e mini deloc iar Anastasia in verde brotac superba.

Mi-am jurat ca nu mai zic nimic de medici (de parerile sau actiunile lor) dar sincer Ruxita sper sa nu mai mergi la cucoana respectiva. Cat despre decalotare sunt articole (ne-a dat Xela unul) care explica in detaliu ce si cum.

Catalutza, exact cum spui tu (cu tzitzi lasata, plans, iar luata, iar plans) face fi-miu cand e foarte obosit (in speta cand mergem in vizite si lumea tipa/urla/se maimutareste la el). Eu marturisesc ca in ciuda tuturor cartilor i-am facut program pe sistemul vrei, nu vrei, bea Grigore aghiazma. La ora 9.oo intra la baita, la ora 10.00 e in patutz. Ca ingana, ca miorlaie sau ca adoarme imediat e altceva, dar stau cu el pana scoate manutele (asta e semnul ca a adormit), ii mai legan salteaua (eu cu cantatul mai subtire ca mi-e frica sa nu-i provoc traume), il mai tin de manute cand tinde sa si le bage de tot in gura sau in sosete. Noi nu avem tv in dormitor, uneori ii pun muzica (simfonii sau ambientala) si are o lumina difuza care e mai mult pentru mine.

Nik0le, sper ca sunteti bine (ai fost la Stanciu?). Sper ca i-a zis deja ca o iubesti si s-a calmat.

Miremia, bafta la balaceala in cristelnita! Sa va iasa botezul asa cum v-ati propus!

Haircut, am uitat sa-ti spun sa nu arunci restul de la laptele de soia (ce strecori). Eu le-am pus in compozitia pentru musaca si a iesit foarte buna.

Decenuela, bafta la examen! Cartea asta noua de Monti am luat-o si eu cadou pt. ai mei, ca se adreseaza varstei a treia si ii sprijina sa ramana tineri pana la varsta senectutii, nu sa slabeasca (sa slabeasca ii ajuta Boc si Basescu, prin scrisoarea pentru FMI).

Ayanna, doctorita mea ii verifica la fiecare control si achizitiile. Il ridica in picioare, il trage de manute sa se rostogoleasca, ii arata ceva colorat sa-si ridice/tina capul si sa se intinda catre el... Nu mai retin acum ce alte teste d-astea face, nici nu stiu cat sunt de relevante...

Rox_y, a zis cineva ca e gradina mare...


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi...sa fie sanatosi si norocosi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Multumim Nik0le de capitol nou!

Superba ideea Al3csa! Sper ca nu va suparati daca v-o fur si eu pentru stra-bunica si pentru stra-bunicu!

Rlc.sandor, bine ai revenit! Doar la cafea stai cu noi?

Iulenca voi cum mai sunteti?

Elena.iulia La multi ani si pentru ziua ta de nastere!

Gata, plec sa citesc ca am inceput Agonie si extaz si e foarte frumoasa.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Multumim Nik0le de capitol nou!

Superba ideea Al3csa! Sper ca nu va suparati daca v-o fur si eu pentru stra-bunica si pentru stra-bunicu!

Rlc.sandor, bine ai revenit! Doar la cafea stai cu noi?

Iulenca voi cum mai sunteti?

Elena.iulia La multi ani si pentru ziua ta de nastere!

Gata, plec sa citesc ca am inceput Agonie si extaz si e foarte frumoasa.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?



Nu doamne fereste . De aia v-am si aratat ca sa va inspirati si voi . Bunicul meu o sa fie super incantat pt ca il adora pe asta mic

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
Poze
Poze noi
Povestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

catalutza, imi mai trecu ceva prin cap de acum cteva minute. Orina doarme ziua? Nu crezi ca ar putea fi din cauza oboselii? Oare nu ar ajuta sa incerci sa o culci putin mai repede?

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


Ziua are o ora treaza o ora/doua somn. Numai ca de la 6 incolo, o singura ora somn apoi maraiala pana pe la 8 - 8.30....am incercat sa ii fac baie la 7 iesea iarna acum ca e lumina afara nici nu vrea sa auda de somn. Si isi freaca ochii si urechile se trage de par de somn, sunt semnele ei clare de somnda nu vrea sa doarma si pace...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

din ciclul "nu-sh ce are de urla", dar poate stie doamna, poate stie mama, soacra, etc am decis ca nu mai plimb copilu in cartier, cat e el de rezidentzial. printre urletele de azi, o vecina/alta decat ieri imi zicea: e botezata?DAAA!, ii ziceti Tatal Nostru? POFFTIM, nu va aud, ca urla.ea, "sa mergeti cu ea la un preot si sa ii spuneti asa:"plange tare si mult,parinte, de nu stiu ce sa mai fac". io: pai, intrati in casa, k nu tre sa faceti nik dvs

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

CATA, o prietena si-a luat jaluzele special sa faca intuneric la bb, si pt somnul de zi. a mers. sotul nu a incercat el s-o culce dupa ce o alaptezi. iar tu sa meri la tv?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

CATA, o prietena si-a luat jaluzele special sa faca intuneric la bb, si pt somnul de zi. a mers. sotul nu a incercat el s-o culce dupa ce o alaptezi. iar tu sa meri la tv?

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra



aseara m-am enervat si am zis na ia-o tu ca esti mai bun...n-am rezistat decat 5 min sa nu ma duc sa i-o iau ca eu macar ii stiu tabieturile...era in carut si plangea iar el se uita la ea, imi venea sa il bat!!!!!

Mergi la inceput