Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Aaaaa, mi-am amintit:

Haircut, cand sunt obositi fac asa cum spui tu. Eu cand e asa il pun la san sau daca a mancat bine inainte il pun in carut si-l plimb putin.

Miremia, l-am masurat azi. 72 de cm in conditiile in care sapt. trecuta avea 69. (marti la vaccin). Nu cred ca a crescut 3 cm dar cu siguranta sta mai intins... nu stiu daca se intelege ce zic...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Ma enerveaza vremea asta maxim.

Va pup ca bebe doarme si ma apuc si eu de treaba pe aici.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Multumesc de urari fetele! Nu mai nominalizez dar va dau la toate un o si o felie de tort.
Azi mi-am inceput ziua bine cu o pana de curent de 6 ore. Si ca bonus mi se terminase si bateria la telefon. Nici ceasul nu stiam cat e...
Hai sa va bine dispun si pe voi ca eu am ras singura pe strada...
In farmacie un mos revoltat tare ca mamicile au nevoie de pampersi ptr copii "Sa spele dom'ne sa simta ca au copii. Auzi nu au bani de pampersi!" Eu bine crescuta si zen ca doar e ziua mea nu zic nimic. Fi-mea insa "Tata al meu are bani de pampersi si imi pune noaptea sa nu ud tot patul ca apoi mama tb sa spele lenjeria si in loc sa imi ia jucarii trebuie sa plateasca curentul"
Alta zi...eu cu Sebi in wrap. Ma aplec sa ii aranjez Sarei pantalonasii. Si ii zic "Stai ca mami se ridica greu ca e baba. Fi-mea aratand cu degetul spre o batranica care trecea pe langa noi "Esti baba ca aia?"
Primim eu si taica-su blugi la fel. Eu ii probez, ma fatzai cu ei putin, sotul nu. Peste cateva zile Sara cu sotul merg la supermarket, aglomeratie la case, fii-mea "Tati tu ai luat blugii lui mami!"
Sara cu buni. Mama poarta ochelari cu dioptrii f. mari. Sara voia desene animate, iar mama nu vedea sa citeasca sa dea drumul la DVD. Fi-mea dezamagita:"Buni, dar tu nu inveti sa citesti odata?!"
Buni ii construia castele din lego Sarei, eu ii povestem ceva. Sara suparata"Da' mai taci ca se joaca buni!"

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Hristos s-a inaltat!
Miremia tu ai platit taxe vamale sau tva pentru colacei?
Mie mi-a venit azi colacelul.
PEntru el nu mi-a cerut nimeni nimic.
Am mai cumparat si o rochie din china(de pe e-bay)si mi-a zis ca la produsele cu valoare peste 10 euro se plateste tva-ul.
Stie cineva ceva despre asta?
Eu stiu ca taxe vamale se iau la colete cu valaoare peste 40 euro, insa de tva nu stiu nimic.

www.cordcenter.ro/gallery/image/351.html" target="_blank">Avem nevoie de un vot. Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Multumesc de urari fetele! Nu mai nominalizez dar va dau la toate un o si o felie de tort.
Azi mi-am inceput ziua bine cu o pana de curent de 6 ore. Si ca bonus mi se terminase si bateria la telefon. Nici ceasul nu stiam cat e...
Hai sa va bine dispun si pe voi ca eu am ras singura pe strada...
In farmacie un mos revoltat tare ca mamicile au nevoie de pampersi ptr copii "Sa spele dom'ne sa simta ca au copii. Auzi nu au bani de pampersi!" Eu bine crescuta si zen ca doar e ziua mea nu zic nimic. Fi-mea insa "Tata al meu are bani de pampersi si imi pune noaptea sa nu ud tot patul ca apoi mama tb sa spele lenjeria si in loc sa imi ia jucarii trebuie sa plateasca curentul"
Alta zi...eu cu Sebi in wrap. Ma aplec sa ii aranjez Sarei pantalonasii. Si ii zic "Stai ca mami se ridica greu ca e baba. Fi-mea aratand cu degetul spre o batranica care trecea pe langa noi "Esti baba ca aia?"
Primim eu si taica-su blugi la fel. Eu ii probez, ma fatzai cu ei putin, sotul nu. Peste cateva zile Sara cu sotul merg la supermarket, aglomeratie la case, fii-mea "Tati tu ai luat blugii lui mami!"
Sara cu buni. Mama poarta ochelari cu dioptrii f. mari. Sara voia desene animate, iar mama nu vedea sa citeasca sa dea drumul la DVD. Fi-mea dezamagita:"Buni, dar tu nu inveti sa citesti odata?!"
Buni ii construia castele din lego Sarei, eu ii povestem ceva. Sara suparata"Da' mai taci ca se joaca buni!"

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




Ce-mi place de tine zen! de ziua ta si pentru cadouri . Si pentru Sara, sa ramana mereu asa!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Buna ziua!
Azi am fost la controlul de trei luni; raportam 6,8 kg si 63 cm si... un muguras alb pe gingie. Sotul l-a vazut (ca eu il tineam pe pustiu` in brate), i l-a aratat dr. A spus ca la urmatoarea vizita o sa avem deja dintisor Mie mi se pare cam devreme, dar daca ea asa a zis...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Buna ziua!
Azi am fost la controlul de trei luni; raportam 6,8 kg si 63 cm si... un muguras alb pe gingie. Sotul l-a vazut (ca eu il tineam pe pustiu` in brate), i l-a aratat dr. A spus ca la urmatoarea vizita o sa avem deja dintisor Mie mi se pare cam devreme, dar daca ea asa a zis...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian





WOW. ATUNCI CHIAR SCOATEM FETELE: pentru primul dintishor al rapidistului!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Multumesc de urari fetele! Nu mai nominalizez dar va dau la toate un o si o felie de tort.
Azi mi-am inceput ziua bine cu o pana de curent de 6 ore. Si ca bonus mi se terminase si bateria la telefon. Nici ceasul nu stiam cat e...
Hai sa va bine dispun si pe voi ca eu am ras singura pe strada...
In farmacie un mos revoltat tare ca mamicile au nevoie de pampersi ptr copii "Sa spele dom'ne sa simta ca au copii. Auzi nu au bani de pampersi!" Eu bine crescuta si zen ca doar e ziua mea nu zic nimic. Fi-mea insa "Tata al meu are bani de pampersi si imi pune noaptea sa nu ud tot patul ca apoi mama tb sa spele lenjeria si in loc sa imi ia jucarii trebuie sa plateasca curentul"
Alta zi...eu cu Sebi in wrap. Ma aplec sa ii aranjez Sarei pantalonasii. Si ii zic "Stai ca mami se ridica greu ca e baba. Fi-mea aratand cu degetul spre o batranica care trecea pe langa noi "Esti baba ca aia?"
Primim eu si taica-su blugi la fel. Eu ii probez, ma fatzai cu ei putin, sotul nu. Peste cateva zile Sara cu sotul merg la supermarket, aglomeratie la case, fii-mea "Tati tu ai luat blugii lui mami!"
Sara cu buni. Mama poarta ochelari cu dioptrii f. mari. Sara voia desene animate, iar mama nu vedea sa citeasca sa dea drumul la DVD. Fi-mea dezamagita:"Buni, dar tu nu inveti sa citesti odata?!"
Buni ii construia castele din lego Sarei, eu ii povestem ceva. Sara suparata"Da' mai taci ca se joaca buni!"

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)








Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Buna ziua!
Azi am fost la controlul de trei luni; raportam 6,8 kg si 63 cm si... un muguras alb pe gingie. Sotul l-a vazut (ca eu il tineam pe pustiu` in brate), i l-a aratat dr. A spus ca la urmatoarea vizita o sa avem deja dintisor Mie mi se pare cam devreme, dar daca ea asa a zis...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian





felicitari!!! iata ca apar dintisorii!!!




Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyella spune:

Adevarat s-a inaltat!

In primul rand pufuletilor de azi si celor din zilele in care nu am intrat... special pentru ginerica un mare. Sa fie sanatosi, sa creasca mari si sa va bucure fiecare zi din viata!

Am aparut si noi dupa cateva zile de absenta... am citit tot dar nu am reusit sa mai raspund ... de 2 zile program incarcat eu, program haotic bebeitza

Din cauza de bebe urlator care nu mai vrea la orizontala si DA tipa cu nervi, ma cearta, acum plange si in secunda doi rade, am scos-o de 2 ori pe zi dar pe trasee mai scurte (mai pe langa casa)

ratusca nu am mai ajuns in parc ... stiu ca am zis ca azi pe la 4 venim, dar pitica mi-a facut o surpriza si dupa ce a papat a adormit instant...astept sa se trezeasca si probabil ajungem mai tarziu

bea, ce tragedie ! ... si eu o cunosteam de la aspirante optimiste si tare m-am bucurat cand am vazut ca e insarcinata cu tripleti.... Doamne ajuta sa traiasca micutza Mihaela

de astia de la guvern ce sa mai zic ... noi sa fim sanatosi !





fericita de buburuza Andreea Maria

Mergi la inceput