Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

hristos a inaltat!
am intrat un pic sa va salut

acum sunt 2 secunde mai linistita ,mai inpacata poate si pt ca e o zi asa mare,am reusit sa ma impartasesc si eu si fetele

tocmai a fost dr de fam si i-a facut Mirunei vaccinul de 2 luni ,speram sa trecem cu bine noaptea asta


Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria




Sa va fie de bine!

Dumnezeu sa va dea putere sa treceti cu bine prin incercarile astea, o sa vezi ca se va termina totul cu bine, imi pare rau ca e greu acum... te asteptam de cate ori poti intra cu vesti, sa iti descarci sufletul

Mirunica sa treaca bine de vaccin. Noi am avut pe seara 37,8 dar a scazut dupa o baita nu prea calda...



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Ahh...am uitat,

HRISTOS S-A INALTAT!


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...


ADEVARAT S-A INALTAT!



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Eu sunt "cu ghiocul la vopsit" (asa zice sotul cand sunt in perioada aia a lunii. Am o stare generala f. proasta. Bine ca am copil cuminte! Citez: "pupa fati tata lui!" (era obosit).



felicitari c-ai fost prima!


Nic0le multumim de capitol!



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Tocmai m-a intrebat cineva cat imi mai chinui copilul cu alaptatul si de ce nu il trec integral pe LP!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



INCREDIBIL...



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

am citit despre bebei vostri ca se rostogolesc de pe o parte pe celalata...in timp ce a mea fetitza nu vrea si pace..lenesa mai e..in schimb vrea sa se ridice in fundulet imi dau seama dupa abdomenele care le face.

matza mea isi tot baga degetele in gura(nu accepta nimic altceva-desi am mai incercat cu suzeta, o accepta in anumite perioade-cred eu o data la 2 luni)si isi face greata si da si afara dar nu intotdeauna.nu stiu cum sa fac sa nu mai faca asa



31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi




Ei, fiecare bebe cu ritmul lui...nici Maia nu face lucruri pe care le-am mai auzit pe aici...nu rade in hohote....degete in gura avem si noi...si suzeta..tot ce prindem

Maia e tare nervoasa, nu stiu cum sa descriu, dar cand nu-i convine ceva sau cand vrea sa adoarma sau se trezeste din somn e tare agitata si se incordeaza, inclesteaza degetele si se trage de par, de urechi, de nas, ce apuca, da' asa cu nervi...e normal????



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Am aruncat un ochi pe poze pe contul nou... ce pufi frumosi avem, mai....
Abia asteptam si noi colacelul sa ne balacim



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Salutare fetelor si pufuletilor!

Ne-am intors de la pediatru si suntem voinicei: 6800 gr (cu body s pampers) si incepem diversificarea (o sa o detaliez mai incolo un pic).
Si trebuie sa exersam statul in fundulet. BB cracanat, in fundulet, cu perne de sustinere la spate, incadrat si aplecat in fata, "pozitia de maimutica" sa o citez. Si cu manutele in fata, intre picioruse si o jucarie sa il tina ocupat. Cica la 6 luni trebuie sa stea singur.

Diversificarea...mi-a facut schema pana la 7 luni si ceva. Oricum, ma mai vad cu ea, dar sa stiu ce si cum din timp. Incepem cu suc de mar.

Hranesc si sper sa il culc si pun de o ciorbita cu pasare de la tara.

Apoi fac lista.





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

voi ce stiti?e liber azi de la munca?pt cei care lucreaza??

31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Adevarat s-a inaltat!

Am venit si noi de la impartasanie. Copil cuminte, persoane dragute (mi-au tinut carutul sa nu omor lumea, mi-au cumparat lumanari sa nu stau la coada). N-a adormit dupa vin. Acum i-am dat sa manance si a adormit pe perna de alaptat. Sa inteleg ca tine la bautura dar nu face fata la hormonul somnului din lapte?

Va multumesc pentru voturi. Garga a strans deja 33. Tati zice ca avea poze mai reusite sau mai bine tunate....

Felicitari pentru vestile bune de la doctori! Pupam Miruna sa nu aiba efecte negative de la vaccin.

Ratusca, tu n-ai in garderoba privirea de "go to hell!!!!"? Baga-le mama pe gat cate-o "matale ai copil mic si d-aia stii, nu?" ca sa te scuteasca. Valabil si pt. Lorex.

Micky, asteptam schema de diversificare.

Am vazut si eu pozele de pe webshots, avem cei mai frumi pufuleti. M-a marcat poza cu sotul lui Lorex ganditor. Eu cred ca se gandea de unde sa-si ia pusca...

Ce mai vroiam sa zic?
Distractie placuta la botez Decenuela! Poti sa-l iei si pe Luca la biserica dar daca ploua....

Rox_y, nici fi-miu nu rade in hohote decat provocat maxim...

Ati vazut ce nebunie e pe realitatea? Isi bat joc de noi!

Elefantica eu nu merg la miting din cauza de bebe plangacios in masina si a programului dezordonat. Dar sunt alaturi de fetele care au demarat actiunea!

Alexutzzza, . Licuricii sunt foarte urati ziua. Ca niste gandaci...

Of, ce mai vroiam sa zic?


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

voi ce stiti?e liber azi de la munca?pt cei care lucreaza??

31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Nu, e liber in prima luni dupa rusalii.



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput