Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza ..la amiaza si de la noi...

n-am av net...de fapt nik....asa e la noi , cand ploua....

noi am iesit putin afara...sa doarma. n-a dormit f mult ca i se facuse foame....si se pare ca seamana cu je la capitolul asta, adik rau frate, rau la foame....face ca trenul...taica-su ii zice...moldovean...

pe la 2 e botezul. neavand cu cine sa-l las plus ca jiji mare e f ocu...am decis sa-l iau in carca pe jijik....in taxi sa nu am surprize si ma duc numai la biserik...si acolo nu-i musai sa aj de la inceput...k nu mai tine coloana mea atatea kg.

am o gramada de recuperat

L MULTE LUNITZE LA TOTI BB

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Tocmai m-a intrebat cineva cat imi mai chinui copilul cu alaptatul si de ce nu il trec integral pe LP!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


what???
cine e luminatul??

si eu am probleme cu varsta a treia care mereu se leaga de tinuta copilului. Cea mai socanta a fost una care a zis: cate luni are? eu: doua, ea: si o tii deja in pantaloni????
sa-i dau jos? s-o tin in pamapers?


cateodata stau si ma gandesc daca nu cumva au dreptate ca ii tinem prea dezbracat afara...ca prea des aud vorba asta!


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

hristos a inaltat!
am intrat un pic sa va salut

acum sunt 2 secunde mai linistita ,mai inpacata poate si pt ca e o zi asa mare,am reusit sa ma impartasesc si eu si fetele

tocmai a fost dr de fam si i-a facut Mirunei vaccinul de 2 luni ,speram sa trecem cu bine noaptea asta


Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:


LA MULTE LUNITE FRUMOASE SI LINISTITE, DRAGA EMA!
Multumim de tratatie Cris.Eu am servit un shot


LA MULTI ANI SANATOSI, MARIUCASARA!


LA MULTE LUNITE ANDREI si EDOARDO!





Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

EMA, ANDREI, EDOARD

MARIUCASARA

multumim de tratatie CrisD

Noi ne intoarcem de pe spate pe burtica am lasat-o in locul de joaca si am gasit-o pe burta, a repetat, am filmat-o...sunt tare fericita pentru ca ii e destul de greu cu ghetutele si bara cu care sunt prinse...dar a reusit mititica
Si am dormit pana la 9, cu 2 treziri scurte la 5 si 7, dar super ok...
Azi mergem la ortoped la control, sper sa aducem vesti bune...
Si Maia tipa, ne boscorodeste, ne zambeste, iubeste, e o scumpa...Azi sunt tare fericita de reusita ei



de Maia Ilinca (29.01.10)


Bravo, Maia!


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

hristos a inaltat!
am intrat un pic sa va salut

acum sunt 2 secunde mai linistita ,mai inpacata poate si pt ca e o zi asa mare,am reusit sa ma impartasesc si eu si fetele

tocmai a fost dr de fam si i-a facut Mirunei vaccinul de 2 luni ,speram sa trecem cu bine noaptea asta


Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria




Sa va fie de bine impartasania!
pupam printzesele si pe mamica lor puternica!
noi am fost duminica trecuta la impartasit!


editez un dezacord


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Multumim Lorex si Ayanna


Alexuzzza, nu stiu cat de constient face( ca acum mi se pare ca au mai mult instincte si reflexe, mai putine gesuri constiente), dar vad ca unde o las pe spate, hop cu picioarele sus si incearca sa le rastoarne...munceste de ceva timp la asta, dar nu credeam ca o sa reuseasca sa rastoarne bara, cand a rasturnat bara prima data, acum 2 zile, a ramas cu trunchiul intr-o parte ca nu-si putea scoate mana de sub ea, dar se pare ca a invatat si asta
aaaa, acum rontai o inghetata, ca daca tu zici ca merge...

Si noi am fost la impartasit!



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

CA DE OBICEI JIJI a adormit asa cum ii place lui, cu tt in gura si, asa as dormi si io langa el...k la cat dorm io noaptea...sau cat dorm, numai somn nu-i ala.

ce-mi aduc aminte.
cris.d....io vin maine, nu stiu bine cum se aj si cum e k parcarea dar vin, doar daca u intervine ceva neprevazut.
din cap trecut...ai mare dreptate cand spuneai despre ce educatie sa le dai copiilor...mi-e rusine de societatea in care traim..n-o sa fim in rand k lumea nici peste 100 de ani, cel putin la capitolul educatie

harnicutz, mandrutza, ale3xa...felicitari pt bb vostri

ayanna..si jiji la fel...greu k intoarcerile..dar e mare amator de stat in fund...

miremia ..sar'mana mami, dar nu prea sunt incantata cu botezul asta...dar..n-am incotro.

astept pe fuga patriotul...intram si noi in posesie de colacel...si acum imi trece prin gand k poate o pacalresc pe andre lina sa stea cu amn2 jijei...putin..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatza ..la amiaza si de la noi...

n-am av net...de fapt nik....asa e la noi , cand ploua....

noi am iesit putin afara...sa doarma. n-a dormit f mult ca i se facuse foame....si se pare ca seamana cu je la capitolul asta, adik rau frate, rau la foame....face ca trenul...taica-su ii zice...moldovean...

pe la 2 e botezul. neavand cu cine sa-l las plus ca jiji mare e f ocu...am decis sa-l iau in carca pe jijik....in taxi sa nu am surprize si ma duc numai la biserik...si acolo nu-i musai sa aj de la inceput...k nu mai tine coloana mea atatea kg.

am o gramada de recuperat

L MULTE LUNITZE LA TOTI BB

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...



Distractie placuta si jiji linistit! E tare cald afara, Maia a transpirat doar in body cu maneca scurta, pusa in carut oare la 37 grade ce-o sa facem????




de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Ahh...am uitat,

HRISTOS S-A INALTAT!


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput