Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui haircut

EMA, ANDREI, EDOARD

MARIUCASARA

multumim de tratatie CrisD

Noi ne intoarcem de pe spate pe burtica am lasat-o in locul de joaca si am gasit-o pe burta, a repetat, am filmat-o...sunt tare fericita pentru ca ii e destul de greu cu ghetutele si bara cu care sunt prinse...dar a reusit mititica
Si am dormit pana la 9, cu 2 treziri scurte la 5 si 7, dar super ok...
Azi mergem la ortoped la control, sper sa aducem vesti bune...
Si Maia tipa, ne boscorodeste, ne zambeste, iubeste, e o scumpa...Azi sunt tare fericita de reusita ei



de Maia Ilinca (29.01.10)



Felicitaaaaari....uite ce bine recupereaza Maia din punct de vedere psihomotric...bravo!


Fii-mea nici acum nu vrea sa se intoarca...s-a intamplat o data accidental,pe la 2 luni, de m-am crucit, dar de atunci nu s-a mai intors...in schimb vrea sa stea in picioare...daca o tin ridicata se impinge in picioare de zici ca gata vrea s-o ia la fuga...iar cand o culc pe spate urlaaaaaa...ter s-o tin numai in fund si ridicata la vertical...




mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

si la noi la fel...daca ar putea merge ar fugi imediat...daca o tin 2 secunde in fundulet..e fericita, daca o las jos..maraie

31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

M-am apucat sa gatesc stiind ca doarme cam 2 ore si s-a trezit .
Acum stam amandoua la calculator. Sa nu cumva sa o las ca e dezastru! Si am ramas cu toate alea insirate prin bucatarie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

Alexutza
la 1 e bine. Da un semn cand pleci de acasa.

Cristies mi-am amintit. Nu-mi dau seama daca s-a lungit de la balaceala ca n-am mai masurat-o de la 2 luni. Hainele ii raman mici si parca si cada i-a ramas mica . Ea seamana cu ta-su si ta-su are 1.90 asa ca la noi e de asteptat sa-i creasca cracii. gargaritzului

Decenuela distractie placuta la botez! Jiji mic sa fii cuminte.

Ayanna asteptam poze.

Mandruta spor!

Ratusca multi "inteligenti" pe lumea asta. Ii dau si colacelul tau lui haircut azi ca sigur va gasiti mai repede voi.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

am citit despre bebei vostri ca se rostogolesc de pe o parte pe celalata...in timp ce a mea fetitza nu vrea si pace..lenesa mai e..in schimb vrea sa se ridice in fundulet imi dau seama dupa abdomenele care le face.

matza mea isi tot baga degetele in gura(nu accepta nimic altceva-desi am mai incercat cu suzeta, o accepta in anumite perioade-cred eu o data la 2 luni)si isi face greata si da si afara dar nu intotdeauna.nu stiu cum sa fac sa nu mai faca asa



31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi




MIe dr mi-a zis (ca eu mama locc ma plangeam ca Yannis se ma intoarce de pe burta pe spate da nu mereu si ca mi-e frica ca intoarcerile lui sunt asa accidentale etc) ca pana la 6 luni nu putem astepta ca un bb sa se intoarca in mod constient si regulat, ca e inca mic so don't worry!

Iar cu manutele...e o etapa, exploreaza, descopera si Yannis e cu mainile in gura mai mereu, se stramba mai regurgiteaza da nu conteaza, continua explorarea, le baga chiar si la baie pline de sapun nu am ce-i face o s treaca la un moment dat, macar acum sunt mainile lui care-s curate da mai incolo... o sa fie tot ce prinde!

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Alexutza
la 1 e bine. Da un semn cand pleci de acasa.

Mirela fericita de Mara Ioana


S-a facut!

AAAA si a propos de Freddie ca tu ii zici fluture eu albinutza m-am uitat cum il cheama: Freddie de Firefly inseamna Freddie Licuriciul so....
Sa vezi cat de locca sunt! LOL!

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Neata fetele!

LMA Ema, Andrei si Eduardo!

Am scris mesajul asta acum o ora jumatate. fata mea s-a obisnuit sa doarma cu mine in pat si daca nu ma vede se trezeste . Macar ca noaptea doarme (inca!) singura...

Onitza sunt in a doua zi de pus comprese cu musetel si bicarbonat pe san si parca e mai bine un pic !!!!!!!


pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza!

Alexutza
la 1 e bine. Da un semn cand pleci de acasa.

Mirela fericita de Mara Ioana


S-a facut!

AAAA si a propos de Freddie ca tu ii zici fluture eu albinutza m-am uitat cum il cheama: Freddie de Firefly inseamna Freddie Licuriciul so....
Sa vezi cat de locca sunt! LOL!

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure



Stii ca am facut acelasi lucru. Si l-am cercetat sa vad daca seamana (tati zice ca licuriciul arat mai mult ca un gandacel), nu prea seamana. Asa ca ii zicem doar Freddie sa nu zapacim copilul.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Hop si eu! Ce frumos miroase afara dupa ploaie.

Am imbaiat pisicuta, m-am imbaiat si eu si cred ca o sa pic lata in curand.
Dulcineea imi pare rau de semiesec.
ruxita, lorex sa va fie de bine!
Voi nu folositi termometrul la baita? Ca va tot aud ca-i scoateti rosii.
Rox_y ai PM.

Merge cineva la prostest luni?

Mirela fericita de Mara Ioana


Multumesc! Eu folosesc termometrul de baie!


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Chiar azi am fost la dr .. Avem 4.300 gr si nu a vrut sa ne si masoare. A zis sa lasam baiatul in pace si ne vedem peste 2 sapt la cantarit de 4 luni si masurat. A luat 400 de gr in 2 sapt. Se mentine . Cam asa ia .. 4-5 sute de gr pe 2 sapt. Eu zic ca este f bine. Dr e f incantata de el



Felicitari!




Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina
....


am inceput diversificarea, cum stiti

a papat:
mar
mar cu para
mar cu para si cereale de orez
mar cu suc de morcov si cereale

maine e ultima zi de mar cu morcov si trecem la piersica

ii place sa pape, casca gura mare si papa tot din lingurita, mesteca asa.. rade, e o joaca, e f fericit si eu si mai si!

masa diversificata e la ora 10.
se trezeste pe la 8 si papa san, la 10 fructe si san, apoi restul zilei doar san.

nu sunt experta in diversificare, dar ma straduiesc sa devin

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot


Super dragutz! la 10 fructe si san??? Nu se strica la burtica?


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput