Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Eu sunt "cu ghiocul la vopsit" (asa zice sotul cand sunt in perioada aia a lunii. Am o stare generala f. proasta. Bine ca am copil cuminte! Citez: "pupa fati tata lui!" (era obosit).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Alexutzza, multumim. Pentru tine o cioco mica, mica, dietetica

Cris, mami de Ema (13/01/2010), si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra



Offf nu te stradui ca eu...Luni halit friptura de por cu cartofi prajiti plus bere si inghetata, Marti Chiftele prajite si apoi puse in sos rosu cu cartofi prajiti plus bere si inghetata, ieri paste plus inghetata , plus rontzaieli de chipsuri cand si cand io cand am pus ca kg nu vor sa plece singure i really mean that!...ca de ajutat nu le prea ajut....insa dupa "dieta" asta au plecat 700g!!!

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

dieta ta imi place astept detalii despre inghetata...ca precis ea a ajutat la plecarea celor 700 de gr......si io vreaaaaau

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

La multe lunite

Ema de Cris.d
Edoard de Analessya13
Andrei de Nicolcriss

Cris.D multumim, multumim pentru tratatie

La multi ani Mariucasara

31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Tocmai m-a intrebat cineva cat imi mai chinui copilul cu alaptatul si de ce nu il trec integral pe LP!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

am citit despre bebei vostri ca se rostogolesc de pe o parte pe celalata...in timp ce a mea fetitza nu vrea si pace..lenesa mai e..in schimb vrea sa se ridice in fundulet imi dau seama dupa abdomenele care le face.

matza mea isi tot baga degetele in gura(nu accepta nimic altceva-desi am mai incercat cu suzeta, o accepta in anumite perioade-cred eu o data la 2 luni)si isi face greata si da si afara dar nu intotdeauna.nu stiu cum sa fac sa nu mai faca asa



31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

EMA, ANDREI, EDOARD

MARIUCASARA

multumim de tratatie CrisD

Noi ne intoarcem de pe spate pe burtica am lasat-o in locul de joaca si am gasit-o pe burta, a repetat, am filmat-o...sunt tare fericita pentru ca ii e destul de greu cu ghetutele si bara cu care sunt prinse...dar a reusit mititica
Si am dormit pana la 9, cu 2 treziri scurte la 5 si 7, dar super ok...
Azi mergem la ortoped la control, sper sa aducem vesti bune...
Si Maia tipa, ne boscorodeste, ne zambeste, iubeste, e o scumpa...Azi sunt tare fericita de reusita ei



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Tocmai m-a intrebat cineva cat imi mai chinui copilul cu alaptatul si de ce nu il trec integral pe LP!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



Cum adica il 'chinui'??? De cand e pentru copil un chin alaptatul? Poate pentru mama e uneori chin, dar pentru bebe....?
Cineva-ul ala are copii?



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

EMA, ANDREI, EDOARD

MARIUCASARA

multumim de tratatie CrisD

Noi ne intoarcem de pe spate pe burtica am lasat-o in locul de joaca si am gasit-o pe burta, a repetat, am filmat-o...sunt tare fericita pentru ca ii e destul de greu cu ghetutele si bara cu care sunt prinse...dar a reusit mititica
Si am dormit pana la 9, cu 2 treziri scurte la 5 si 7, dar super ok...
Azi mergem la ortoped la control, sper sa aducem vesti bune...
Si Maia tipa, ne boscorodeste, ne zambeste, iubeste, e o scumpa...Azi sunt tare fericita de reusita ei



de Maia Ilinca (29.01.10)



Felicitaaaaari....uite ce bine recupereaza Maia din punct de vedere psihomotric...bravo!


Fii-mea nici acum nu vrea sa se intoarca...s-a intamplat o data accidental,pe la 2 luni, de m-am crucit, dar de atunci nu s-a mai intors...in schimb vrea sa stea in picioare...daca o tin ridicata se impinge in picioare de zici ca gata vrea s-o ia la fuga...iar cand o culc pe spate urlaaaaaa...ter s-o tin numai in fund si ridicata la vertical...




mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

fetele, daca pun poze in contul nostru secret in album privat...are ceva daca fii-mea apare in ipostaze sexy, la fofoloanca goala? Ca i-am facut poze cu colacelul, dar nu gasesc nici una decenta...acopera apa cate ceva dar tot se subintelege....



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Miremia inca dormiti??? Hambarului ceva?
la cat sa ne vedem la colt? in jur de 1? sau cat?


de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput