Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

hristos a inaltat!

nu am avut net

a avut lor 'intalneala' din ior? ..citesc akm ...

lml EMA si EDOARD

mariucasara

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Multumesc de urari fetele! Nu mai nominalizez dar va dau la toate un o si o felie de tort.
Azi mi-am inceput ziua bine cu o pana de curent de 6 ore. Si ca bonus mi se terminase si bateria la telefon. Nici ceasul nu stiam cat e...
Hai sa va bine dispun si pe voi ca eu am ras singura pe strada...
In farmacie un mos revoltat tare ca mamicile au nevoie de pampersi ptr copii "Sa spele dom'ne sa simta ca au copii. Auzi nu au bani de pampersi!" Eu bine crescuta si zen ca doar e ziua mea nu zic nimic. Fi-mea insa "Tata al meu are bani de pampersi si imi pune noaptea sa nu ud tot patul ca apoi mama tb sa spele lenjeria si in loc sa imi ia jucarii trebuie sa plateasca curentul"
Alta zi...eu cu Sebi in wrap. Ma aplec sa ii aranjez Sarei pantalonasii. Si ii zic "Stai ca mami se ridica greu ca e baba. Fi-mea aratand cu degetul spre o batranica care trecea pe langa noi "Esti baba ca aia?"
Primim eu si taica-su blugi la fel. Eu ii probez, ma fatzai cu ei putin, sotul nu. Peste cateva zile Sara cu sotul merg la supermarket, aglomeratie la case, fii-mea "Tati tu ai luat blugii lui mami!"
Sara cu buni. Mama poarta ochelari cu dioptrii f. mari. Sara voia desene animate, iar mama nu vedea sa citeasca sa dea drumul la DVD. Fi-mea dezamagita:"Buni, dar tu nu inveti sa citesti odata?!"
Buni ii construia castele din lego Sarei, eu ii povestem ceva. Sara suparata"Da' mai taci ca se joaca buni!"

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)



un mare bravo! pt sara

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Multumesc de urari fetele! Nu mai nominalizez dar va dau la toate un o si o felie de tort.
Azi mi-am inceput ziua bine cu o pana de curent de 6 ore. Si ca bonus mi se terminase si bateria la telefon. Nici ceasul nu stiam cat e...
Hai sa va bine dispun si pe voi ca eu am ras singura pe strada...
In farmacie un mos revoltat tare ca mamicile au nevoie de pampersi ptr copii "Sa spele dom'ne sa simta ca au copii. Auzi nu au bani de pampersi!" Eu bine crescuta si zen ca doar e ziua mea nu zic nimic. Fi-mea insa "Tata al meu are bani de pampersi si imi pune noaptea sa nu ud tot patul ca apoi mama tb sa spele lenjeria si in loc sa imi ia jucarii trebuie sa plateasca curentul"
Alta zi...eu cu Sebi in wrap. Ma aplec sa ii aranjez Sarei pantalonasii. Si ii zic "Stai ca mami se ridica greu ca e baba. Fi-mea aratand cu degetul spre o batranica care trecea pe langa noi "Esti baba ca aia?"
Primim eu si taica-su blugi la fel. Eu ii probez, ma fatzai cu ei putin, sotul nu. Peste cateva zile Sara cu sotul merg la supermarket, aglomeratie la case, fii-mea "Tati tu ai luat blugii lui mami!"
Sara cu buni. Mama poarta ochelari cu dioptrii f. mari. Sara voia desene animate, iar mama nu vedea sa citeasca sa dea drumul la DVD. Fi-mea dezamagita:"Buni, dar tu nu inveti sa citesti odata?!"
Buni ii construia castele din lego Sarei, eu ii povestem ceva. Sara suparata"Da' mai taci ca se joaca buni!"

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)




lol
foarte bine ca Sara spune lucrurilor pe nume...sa ramana tot asa

31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Buna ziua!
Azi am fost la controlul de trei luni; raportam 6,8 kg si 63 cm si... un muguras alb pe gingie. Sotul l-a vazut (ca eu il tineam pe pustiu` in brate), i l-a aratat dr. A spus ca la urmatoarea vizita o sa avem deja dintisor Mie mi se pare cam devreme, dar daca ea asa a zis...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian





cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happyella spune:

mariucasara un buchet mare de flori si de la mine ... super sara
evyme vazut poze de la botez ... tare scump micul rapidist... si felicitari pt viitorul dintzisor

fiica-mea s-a trezit si isi mesteca pumnul, sta la mine in brate cu ochii pe forum

fericita de buburuza Andreea Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Aaaaa, mi-am amintit:

Haircut, cand sunt obositi fac asa cum spui tu. Eu cand e asa il pun la san sau daca a mancat bine inainte il pun in carut si-l plimb putin.

Miremia, l-am masurat azi. 72 de cm in conditiile in care sapt. trecuta avea 69. (marti la vaccin). Nu cred ca a crescut 3 cm dar cu siguranta sta mai intins... nu stiu daca se intelege ce zic...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

ce bine creste gargaritul! ii face concurenta patriotului

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:


vorbeam luni cu printesa ..si ii spuneam ca o mai tin in brate pana cand va avea 8 kg...si ghiciti...ieri am pus-o pe cantar si avea 7.900..da tot o tin in brate ca mi-e tare draga

31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citez: "pupa fati tata lui!" (era obosit).





din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Tocmai m-a intrebat cineva cat imi mai chinui copilul cu alaptatul si de ce nu il trec integral pe LP!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!




Cuuuuuuuum? De cand si pana unde este alaptat chin pt copil? Cand pt ei tzitzi inseamna si papa si joaca si alint??? Nu pot sa cred ca exista astfel de oameni...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

am citit despre bebei vostri ca se rostogolesc de pe o parte pe celalata...in timp ce a mea fetitza nu vrea si pace..lenesa mai e..in schimb vrea sa se ridice in fundulet imi dau seama dupa abdomenele care le face.

matza mea isi tot baga degetele in gura(nu accepta nimic altceva-desi am mai incercat cu suzeta, o accepta in anumite perioade-cred eu o data la 2 luni)si isi face greata si da si afara dar nu intotdeauna.nu stiu cum sa fac sa nu mai faca asa



31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi



nici al meu nu se intoarce...
felicitari pt 7.900 gr..... crede-ma ca o sa o tii in brate si la 20 kg ,chiar daca mai putin cu mult ca si acum...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput