HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 59

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

CAMY...IA O COPIE DIN COMUNICATUL DE PRESA SI DU-TE....

_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

fetele, daca ultima varianta e reducerea cu 25% a celor 85% atunci, asa cum zice Camy, noi trebuie sa pledam pentru ca indemnizatia sa ramana intacta, nu mai comentam despre indemnizatia 600 ron ca asta e ceasul rau pisica neagra! nu pomeniti de reducerea perioadei, ce Dumnezeu???

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi


E greu sa sustii tie sa nu ti se ia absolut nimic in conditiile in care de peste tot se iau (pensionari, bugetari, companii de stat etc.). Deja pare aroganta.
Parerea mea proprie si personala este ca o reducere procentuala sau/si o reducere a timpului de stat acasa ar fi mai ok decat scaderea la 600 ron si mentinerea celor 2 ani, pentru ca in conditiile astea si sa vrei nu te primeste nimeni inapoi la munca.
De asta nu m-am oferit sa merg eu la fata de la Lira, desi mi-ar fi aproape, ca am simtit ca n-as fi in asentimentul tuturor.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

fetelor, am fost "invitata" ca sa zic asa la o emisiune pe realitatea azi..in direct...nu stiu daca sa merg sau nu...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


E in direct si nu-ti pot inchide gura asa usor. Eu zic sa mergi.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Cum sa reduci perioada de stat acasa???Cine iti ia copilul la varsta asa de mica???Ce gradinita de stat???Trebuie sa il dai la particulara si tot scoti bani din buzunar ca sa platesti.Sau sa platesti o bona.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Ingerasi mici,mami,tati si Bea nu va vor uita niciodata


MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

fetele, daca ultima varianta e reducerea cu 25% a celor 85% atunci, asa cum zice Camy, noi trebuie sa pledam pentru ca indemnizatia sa ramana intacta, nu mai comentam despre indemnizatia 600 ron ca asta e ceasul rau pisica neagra! nu pomeniti de reducerea perioadei, ce Dumnezeu???

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi


E greu sa sustii tie sa nu ti se ia absolut nimic in conditiile in care de peste tot se iau (pensionari, bugetari, companii de stat etc.). Deja pare aroganta.
Parerea mea proprie si personala este ca o reducere procentuala sau/si o reducere a timpului de stat acasa ar fi mai ok decat scaderea la 600 ron si mentinerea celor 2 ani, pentru ca in conditiile astea si sa vrei nu te primeste nimeni inapoi la munca.
De asta nu m-am oferit sa merg eu la fata de la Lira, desi mi-ar fi aproape, ca am simtit ca n-as fi in asentimentul tuturor.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David




Noi tintim stele si chiar daca nu le atingem macar sintem printe ele, ai inteles ideea? Ca altfel ne dam singure foc la valiza ...







Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui MADYN

daca voi ati propune sau ati spune de reducerea perioadei asta ne-ar afecta pe noi ca grup, ne-ar imparti in 2 tabere. divide et impera vorba maiestritei ...




Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)


de asemenea sunt de parere ca venind cu un "deviz" de cheltuieli legate de copil (lunare, trimestriale, whatever) nu faci decat sa oferi singur alternativa unei "sume fixe"... in loc de procent... strict opinia mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizeta spune:


E! aici s-a ajuns .....

Articol unic: Se reduce cu 25% saracia prin reducerea 100% a guvernului
actual

Programul "Ultima Spaga" este o manifestare a cetatenilor liberi prin care
isi exprima dezaprobarea fata de incompetenta, coruptia si cinismul
guvernului Boc-Udrea condus de premierul Traian Basescu. Prin aceasta
actiune le oferim guvernantilor ultima spaga si ii poftim sa ne paraseasca.

Ii invitam pe toti cetatenii liberi ai tarii acesteia ca VINERI 28 MAI 2010
ora 18.00 sa depuna o moneda de 10 bani pe trotuarul din fata cladirii
Guvernului Romaniei si a Prefecturilor judetene. Haideti sa le dam ultima
spaga si apoi sa ne lase in pace!






http://www.usphoto.ro/Ana.html
http://www.usphoto.ro/CalendarAna.html
http://www.usphoto.ro/AnaCristina.html
http://www.usphoto.ro/Ana+si+micile+balerine.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea

E greu sa sustii tie sa nu ti se ia absolut nimic in conditiile in care de peste tot se iau (pensionari, bugetari, companii de stat etc.). Deja pare aroganta.
Parerea mea proprie si personala este ca o reducere procentuala sau/si o reducere a timpului de stat acasa ar fi mai ok decat scaderea la 600 ron si mentinerea celor 2 ani, pentru ca in conditiile astea si sa vrei nu te primeste nimeni inapoi la munca.
De asta nu m-am oferit sa merg eu la fata de la Lira, desi mi-ar fi aproape, ca am simtit ca n-as fi in asentimentul tuturor.



[size=1]Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat



sunt de acord cu ce a zis andre_ea.daca se taie procentual din indemnizatie e mai bine decat daca ne-am intoarce la 600. Noi tintim stelele, cum scria cineva, dar e bine sa fim realisti.Daca se taie din pensii, daca se dau oamenii afara,atunci cred ca trebuie sa acceptam ca se taie si din indemnizatia noastra.Stiu ca prin taierea procentuala se ajunge in unele cazuri la 600 de lei, dar putem cere minim 800, asa cum exista si plafon maxim de 4000.

Parerea mea este ca noi trebuie sa militam pentru:- reducerea cu un procent cat mai mic a indemnizatie;
- mentinerea la 2 ani, in aceasta faza, a perioadei de stat acasa cu copilul;
- infiintarea de crese de stat.
Haideti sa ne gandim si pe termen lung.Daca tot mergem sa protestam, hai sa nu ne plangem doar de bani, hai sa spunem ca si lipsa creselor este o mare problema.Daca am avea crese suficiente sunt convinsa ca multe mamici s-ar intoarce mai devreme la munca.

Si o alta idee ar fi sa protestam cat mai pasnic.Sa nu ne ducem acolo sa ne strigam oful in gura mare, fiindca EI nu ne vor asculta, nu vom face altceva decat galagie si POATE ne vom simti mai bine fiindca am spus in gura mare ce ne doare.Ei stiu oricum de ce ne ducem acolo.Haideti sa ne scriem doleantele, sa le afisam pe banere / pancarde si sa protestam in liniste.Este doar o parere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui MADYN
daca nu le atingem macar sintem printe ele, ai inteles ideea? Ca altfel ne dam singure foc la valiza ...


Da, stiu, dar mergeam pe ideea raului cel mai mic.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Fetelor, uitati-va la realitatea.

Mergi la inceput