HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu zic sate duci dar pregatita ca aia or sa sara pe tine ca lupii...
Unde este MM?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Camy de ce sa nu te duci? nu te descuraja din cauza ca Turcescu era prea ocupat sa contacteze voci contra, ceea ce ai spus tu a fost foarte bine si cine are de auzit va auzi, cu siguranta ...







Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

fetelor, am fost "invitata" ca sa zic asa la o emisiune pe realitatea azi..in direct...nu stiu daca sa merg sau nu...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

de ce sa nu te duci??? fii curajoasa cum ai fost si pana acum si trebuie sa ne auda cineva si pe noi


25+ cu Eric Nicholas
Pozici
www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html" target="_blank">Petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

cami du-te, da ia si copilul cu tine, tine-l acolo in brate, sa vada lumea pentru cine luptam. sa se inteleaga ca nu facem copii pt bani, dar avem nevoie de banii astia nenorociti sa crestem copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celitia1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

fetelor, am fost "invitata" ca sa zic asa la o emisiune pe realitatea azi..in direct...nu stiu daca sa merg sau nu...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE



daca te lasa sa vorbesti eu zic ca nu ai de ce sa nu te duci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Fetelor, va citesc de ieri si sunt alaturi de voi.

Daca se organizeaza ceva asemanator la Oradea, participam si noi(eu si fetita mea de 1 an)

Bineinteled ca am semnat petitia, a semnat-o si sotul meu si o trimit tuturor neamurilor si cunoscutilor.

Cami, vreau sa te felicit pentru interventia ta de azi, am urmarit-o si nu stiu ce sa te sfatuiesc, pentru ca interventiile astea pot fi cu 2 taisuri, trebuie sa gandesti mult inainte de a lua o decizie

Nu stiu ce sa mai zic, doar ca sunt intr-o situatie disperata, nu are rost sa detaliez, ar insemna sa ma plang si nu-mi sta in fire, dar nu stiu cum o sa o scoatem la capat, ca la sot se intrevad si niste disponibilizari



Cristina mamica fericita de Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009



http://picasaweb.google.com/cristinadan08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

https://docs.google.com/Doc?docid=0AbeSvjbNas88ZGQyNnB6cjJfMTZkc2NjMjVodA&hl=en

acesta este comunicatul pe care l-au facut fetele de pe miresici. mie mi se pare super. felicitari!mamica de Rares 21.02.2010


BRAVO! Comunicatul exprima intocmai simtirile noastre, realitatea de zi cu zi. Imi doresc sa nu mai fie copii nostri un mijloc de manipulari politicve la nivel inalt, imi doresc sa nu se foloseasca de noi pentru a se muta ei inytre ei pe alte posturi, Imi doersc multe in clipele astea grele, dar cel mai mult imi doresc sa fie doar un cosmar. Nici nu mai pot citi stirile pe net sau auzi stirile la TV. Vreau sa stau cu puiu meu si sa ma rog sa ii pot oferi mai mult.

Iar nenorocitilor de comunisti care afirma ca putem trai si fara pampersi si fara indemnizatii si altele, le doresc sa nu aiba nimik. Vorbeste ura din ei, au impresia ca daca ne dau noua le iau lor de la gura. Insa ei au o casa, au avut o casa in care si-au crescut puii si de bine de rau nu era o grija ziua de maine. Acum avem mari griji:chirii , rate, intretinere, cutent, bani la medici, haine, hrana , acuma si crese/gradinita. CU CE? Si toate astea insumate trebuie sa dea un salariu decent dar cu care eu nu ii pot oferi copilului pe viitor o casa a lui, poate nici excursii, poate nici educatie, poate...nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-first spune:

Se vorbeste de subiect acum la Antena 3

Cristina mamica fericita de Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009



http://picasaweb.google.com/cristinadan08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Camy, la ce ora la realitatea?
Eu propun sa te duci, dar ia cu tine comunicatul care este f bun, ia idei concrete de pe forum.
Fetelor, eu zic sa ii dam pe pm/mail (caci sufar, printre altele si de scenarita, teoria conspiratiei) ideile de dezbatere si raspunsuri la eventuale intrebari cheie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Camy, du-te. Oricum ar fi lupta-te in vorbe cu ei. NU te lasa manipulata de ei. Chair adac poate vor avea grija sa conduca discutia catre ceea ce vor ei, tu sustine cauza mamicilor, discursul tau.

Poate e mai bine sa le raspunzi la intrebi cu alte intrebari, poate e mai zici sa le dai impresia ca e raspunzi, insa tu sa vorbesti pe punctele enumerate aici pe forum pana acuma.

Oricum ar fi televiziunile, ele sunt un mijloc ed comunicare si expuenre directa a parerilor. DU-TE!!!

Mergi la inceput